Merhaba, tekrar hoş geldiniz!

Bilgi sahibi olanlarla ihtiyaç duyanları buluşturmak, farklı bakış açılarına sahip insanları bir araya getirerek birbirlerini daha iyi anlamalarını sağlamak ve herkesin bilgisini paylaşmasını sağlamak istiyoruz.

En fazla açık veren işletim sistemi hangisi?

Admin

S.E.O
Administrator
Ad Soyad
Turhan Karabulut
Meslek
Emlak
2016 yılının en çok açığa sahip masaüstü ve mobil işletim sistemleri sıralandı. Peki, geçtiğimiz yıl en fazla açığı hangisi verdi, zirve el mi değiştirdi?

en-fazla-acik-veren-isletim-sistemi-hangisi-1.jpg

Geride bıraktığımız 2016 yılı içerisinde, en fazla açığa sahip olan işletim sistemi hangisi oldu merak ediyor musunuz? İşte masaüstü ve mobil işletim sistemlerinin açıklarına göre sıralaması.

Android 2016 yılında en fazla açığa sahip işletim sistemi oldu
Güvenlik açıkları veri kaynağı CVE Details tarafından sunulan, 2016 yılının en fazla açığa sahip zirvedeki 50 ürünü sıralamasında Android mobil işletim sistemi 523 açık ile zirvedeki isim oldu. Android’in en büyük rakibi iOS ise 161 açıkla 15. sırada yer alıyor. 2015 yılına göre iOS’un kendini ciddi anlamda geliştirdiğini söylemek mümkün. 2015’te iOS 387 açığa sahipken, Android ise 128 açığa sahipti.

en-fazla-acik-veren-isletim-sistemi-hangisi-2.jpg

Masaüstü işletim sistemlerinde en fazla açık Debian Linux’te
Mobildeki büyük çekişmeden sonra masaüstü işletim sistemlerine baktığımızdaysa Debian Linux 319, Ubuntu Linux 278, Linux Kernel 217, Mac OS X 215, windows 10 172 ve Windows 8.1 154, Windows RT 8.1 139 ve Windows 7 134 açık ile sıralanıyor.

en-fazla-acik-veren-isletim-sistemi-hangisi-3.jpg

Tüm zamanların en fazla açığa sahip işletim sistemi hangisi?
Geçmişten günümüze en fazla açığa sahip masaüstü işletim sistemi olarak 1679 sayısı ile Mac OS X zirvede gözüküyor. Kendisini 1565 ile Linux Kernel, 984 ile iOS, 933 ile Debian Linux, 797 ile Ubuntu Linux, 783 Opensuse, 769 ile Windows Server 2008, 750 ile Windows Vista, 726 ile Windows XP, 691 ile Android ve 641 ile Windows 7 takip ediyor.

en-fazla-acik-veren-isletim-sistemi-hangisi-4.png

2016 yılında en fazla açığa sahip olan zirvedeki 50 ürünün sıralamasına ise
You do not have permission to view link Giriş yap veya üye ol.
erişebilirsiniz.

Üst Alt
erotik film izle sex filmleri izle hdd dolum çaycuma satılık daire çaycuma satılık daire - filyos satılık daire