Facebook Doğrulanmış Sayfa Hakkında Bilgilendirme.

Admin

Administrator
Yönetici
Administrator
Katılım
30 Eki 2016
Mesajlar
689
Beğeniler
16
Konum
Zonguldak
#1


Bugüne kadar Facebook hakkında merak edilen konu hakkında, bilgim yettiğince sizlere açıklama yapacağım. Biliyorsunuz Facebook, sahte hesapların güvenirliğini azaltmak için " doğrulanmış sayfa" olayını başlattı.


İlk önce sanatçılar ve büyük kuruluşlara verilen bu rozet, gün geçtikçe etkileşimi fazla olan sayfalara da bu rozeti verdiğini biliyoruz. Bundan bir ay öncesine kadar doğrulanmış talep formu aracılığı ile her kullanıcının isteğine cevap vermeye çalıştı.
Fakat bu istekler öyle arttı ki Facebook artık yetişememeye başladı.

Bu durum haliyle Facebook, doğrulanmış sayfa rozeti politikasını değiştirmeye karar verdi. Bu karardan sonra sayfasını doğrulamak isteyen kullanıcıların karşısına.
"Şimdilik bulunduğunuz bölgede doğrulama isteklerini kabul etmiyoruz." ibaresi çıktı.

Facebook'un bilindiği üzere,
Kod:
Sayfasından doğrulanmış simge isteklerini kabul ediyordu. Bu formu gönderdiğimizde "Destek Gelen Kutusu" bölümünde ticket açmış oluyorduk. Bu sayfa bölgemize şuan açık fakat istek gönderdiğinizde, "Facebook ile iletişime geçtiğiniz için teşekkürler. Kısa süre içinde e-postayla bir yanıt gönderilecektir." uyarısı ile karşılaşıyoruz.
Bu iletişime ise Facebook cevap vermiyor.

Bu durumu tam anlamı ile öğrenmek istediğimiz için Facebook Türkiye destek ile yaptığımız telefon görüşmesinde bir çok Avrupa ülkesinde politikanın değiştiğini belirttiler.
Bu politikanın maddelerinin neler olacağı merak konusu ve Facebook bu konu hakkında resmi bir açıklama yapmadı.

Peki doğrulanmış sayfa için ne gibi kriterler olması gerekiyor?

Sanatçılar için :
Sanatçılar için etkileşimin çok büyük olmasına gerek yok. Facebook sanatçı sayfalarına rozet verirken asla etkileşimi dikkate almıyor. Resmi belgeler ile bu işi 24 saat içerisinde çözebiliyorduk.
Doğrulanmış rozet için sadece İTUNES müzik platformunda albümünüzün olması yeterlidir.
Kimlik bilgisi ile başvuru yapıldığında sorunsuz şekilde rozet sahibi olabilirsiniz.

Markalar için :
Eğer büyük bir markaya sahipseniz bu rozeti alabilirsiniz. Facebook marka için rozet verirken, etkileşimin fazla olmasına önem gösteriyor. En önemli etkenlerden biri başvuru yapacağınız sayfa için daha önce reklam vermiş olmanız.
Reklam verilen sayfaların rozet kazanması daha kolay olabiliyor.
Peki marka için ne tür belgeler gerekiyor?
* Marka Tescil Belgesi
* Patent
* Marka tescilde bulunan ismin kimlik belgesi
(Vergi Levhasını da iletmenizde fayda var)

Bundan bir ay öncesine kadar bu belgeler ile başvuru yaptığınızda Facebook size hemen dönüş yapıyordu. Politika değişikliğinden sonra bu kriterleri karşılıyor olasanız bile rozet alamıyorsunuz.
Bu bölge erişim sorununu çözmüş bulunmaktayız. Bir kaç yurtdışı kaynaklı başvuru yaptık olumlu sonuçlar aldık. Ülkemizde ne zamana kadar engelleme olacak bunu bilmiyoruz.

Herkesin merak ettiği bir konuya ufakta olsa profesyonel dilden açıklık getirmek istedik.
Konu sabitlenirse, daha çok merak eden kullanıcıya bilgi vermiş olacağız.
Teşekkürler.
 
Üst Alt