Merhaba, tekrar hoş geldiniz!

Bilgi sahibi olanlarla ihtiyaç duyanları buluşturmak, farklı bakış açılarına sahip insanları bir araya getirerek birbirlerini daha iyi anlamalarını sağlamak ve herkesin bilgisini paylaşmasını sağlamak istiyoruz.

Godaddy Domain Transferi Bilgilendirme?

Admin

S.E.O
Administrator
Ad Soyad
Turhan Karabulut
Meslek
Emlak
Son günler de çok sayı da Godaddy transfer sorunuyla ilgili konu açılıyor. Bu konulara cevap yazmak yerine bu konuların yeniden açılmaması için genel bir bilgilendirme yapmak istiyorum.

Belli ki bazı arkadaşların gözünden bazı detaylar kaçabiliyor.

Öncelikle Godaddy hesabımda 50 civarı domain var 2001 senesinden beri kesintisiz kullanıyorum her ay 3-4 tane transfer işlemim oluyor aynı şekilde kayıtta yapıyorum.

Ayrıca özellikle belirtmek isterim ki Whois korumasının domain transferine bir etkisi bulunmuyor. Önemli olan domain kilidinin açık olması ve transfer kodunun elinizde olması.

Aşama Aşama Anlatmak Gerekirse;

▪ Alanadı kayıt, yenileme, transfer veya contact bilgileri güncelleme işlemi yaptıysanız üzerinden 60 gün geçmiş olmalıdır.

▪ Godaddy'de panelinize giriş yaptıktan sonra transfer edeceğiniz domaine tıklayın. Gelişmiş secenekler başlığı altındaki Alan adını yönet bağlantısına tıklayın. Burada ek ayarlar menüsü altında Alanadı Transfer Kilidi yazıyor. Eğer açıksa düzenle deyip kilidi Kapalı konuma getiriyoruz.

▪ Yine aynı sayfanın altında Yetki Kodu Al bağlantısı var ister oraya tıklayarak istersenizde Başka Bir Kuruluşa Transfer Başlat Seçeneğinden Form Doldurarak EPP Yetki Kodununun kayıtlı eposta adresine gelmesini sağlayabilirsin.

▪ Domain transferi için gerekli olan Kilit Kaldırma ve Yetki Kodu alma işlemlerini tamamladıktan sonra. Domaini transfer edeceğiniz kayıt kuruluşunun Transfer sayfasından alan adınızı sorgulatıp Yetki kodunu girdikten sonra ödemenizi yapıp transfer işleminin kuruluşlar tarafından onaylanmasını bekliyorsunuz.

▪ Bu transfer işlemi maximum 7 gün içinde hiç bir işlem ve itiraz olmadığı sürece otomatik olarak onaylanacaktır. Bu süre vazgeçme ya da izniniz olmadan yapılan işlemlerde size tanınan bir koruma süresi. Eğer bu onay işlemini otomatik değilde Hemen manual olarak yapmak isterseniz yine godaddy panele gidip Transferler bölümüne girin. Dışarı Transfer bölümünde transfer ettiğiniz domaini onay bekleme statüsünde göreceksiniz. Domaini seçtiklen sonra onayla/kabul et butonuna bastığınızda domain işlemini onaylamış oluyorsunuz. Benim yaptığım bu transfer işlemleri maximum 15 dk. sürüyor ve transfer ettiğim firmanın panelinde aktif hale geliyor.

Atladıdığım ya da yanlış hatırladığım bir bilgi varsa yazarsanız sevinirim.

Herkese Kolay gelsin.

Üst Alt
erotik film izle sex filmleri izle hdd dolum çaycuma satılık daire çaycuma satılık daire - filyos satılık daire