Adsense İle Nasıl Para Kazanılır?

Gamelexa

Özel Mod
Katılım
4 Nis 2019
Mesajlar
3
Beğeniler
2
#1
Google Adsense, blog ve websitelerine reklam veren popüler ve güvenilir bir reklam programıdır. Kullanımı kolay ve düzenli gelir getiren bir sistemi olduğundan sıkça tercih edilir. Yine de Adsense'den para kazanacak seviyeye gelmek için çok sistemli çalışmak gerekir.

Reklam veren sayısı çok olduğundan blog ya da sitenize uygun ürün bulmak da daha kolaydır. Google Adsense yayıncılarla reklamverenleri buluşturur. Reklamlar tıklama başına komisyon getirir.

mac-459196_640.jpg

Google Adsense'ye Kayıt Olma

Adsense'ye başvurduktan sonra web siteniz incelenir. Eğer Google'ın kriterlerine uyuyorsanız onay alırsınız. Hitlerinizin organik olması ve içeriğiniz özgün olması genelde aranan özelliklerdir. Elbetteki para kazanabilmek için ziyaretçi sayınızı yüksek olması gerekmektedir. Sitenin içeriği de oldukça belirleyicidir. Spor ürünleri gibi internetten çok satan bir niche grubuna hitap ediyorsanız daha az ziyaretçi ile para kazanabilirsiniz. Adsense'nin en güzel yanları size farklı bağlantı, banner seçenekleri sunmasıdır. Ayrıca daha fazla kazanabilmek için gereken istatistikleri de sağlar.

Adsense kullanmanın avantajlarının yanında kuralları ihlal ettiğinizde hesabınızın askıya alınma durumu vardır. Kendi reklamlarına tıklamak ya da reklamlara tıklanması için yazılı yönlendirme yapmak gibi hatalardan yayıncının kaçınması gerekir.

analytics.png


Adsense ile Kazanç Nasıl Arttırılır?

Daha fazla para kazanmak için farklı reklam yerleşimleri deneyebilirsiniz. Reklam banneri dikkat çekmelidir. Google Adsense çoğunlukla hedef kitleye uygun reklam eşleştirmeleri yapar. Ama ziyaretçilerinizin bunu görmesi gerekir. Yine de içeriği kapatacak ya da ziyaretçiyi rahatsız edecek seviye de reklama boğmak iyi bir fikir değildir. Ziyaretçilerin web sitesinini hızla terk etmesi siteye zarar verir. Çünkü sitede geçirilen zaman önemli bir faktördür. Reklamın dikkat çekmesini sağlayın ama ziyaretçilerin gezinmesine engel olmasın ya da içeriği kapatmasın.

digital-marketing.jpg

Adsende sitenize reklam gönderirken birkaç kriteri dikkate alır. İçeriğiniz ve ziyaretçilerin önceki etkileşimleri bunlardan bazılarıdır. Ama yayıncının da google araçları ile kendi ziyaretçilerinin istatistiklerini takip etmesi gerekir. Reklam yerleşimlerinden sonra hedef kitleniz üstünde çalışmalara başlayabilirsiniz. Ziyaretçileriniz hangi ürünlerle ilgileniyor, hangi reklamlara tıklıyor bunları takip edebilirsiniz. İnternette rekabet her geçen gün artmaktadır. Bu yüzden başarılı olmak için hedef kitlesini olabildiğince daraltmak tavsiye edilir. Reklam tercihlerinden buna uygun seçeneklere odaklanmalısınız.
 
Üst Alt