Akbank Mobil Güvenli Cihaz Tanımlaması Hakkında

Admin

S.E.O
Yönetici
Administrator
Katılım
30 Eki 2016
Mesajlar
6,713
Beğeniler
11
Puanları
18,020
Konum
Zonguldak
Ad Soyad
Turhan Karabulut
Meslek
Emlak
Yaş
45
thumbs_b_c_089459599f9ab9a93c5e36f2ae8bc725.jpg

Güvenli Cihaz

Akbank Mobil Güvenli Cihaz Tanımlaması Hakkında
Güvenli Cihaz tanımlaması ile bankacılık işlemlerinde yasal tebliğe uyumlanmak amacıyla Akbank şifre telefonun ile telefonunu doğrulayarak cihazını güvenli cihaz haline getiriyoruz.
Cihazını doğrulamak için yapman gereken,
  • Akbank Mobil'e giriş yap
  • Wi-Fi bağlantını kısa süreli kapatıp, 3G/4G 'ye geçerek doğrulama işlemini gerçekleştirebilirsin.
  • Akbank Mobil'de sunacağımız "Cihaz doğrulama teklifi" üzerinden dilersen de IVN seçeneği ile de cihazını kolayca doğrulayabilirsin.
Güvenli Cihaz hangi işlemler için geçerli? Cihazımı doğrulamadığım durumda Akbank Mobil ile bankacılık işlemlerimi gerçekleştiremez miyim?

Cihazını doğrulamadığın durumda, Akbank Mobil’e giriş yaptıktan sonra Cep Şifre gerektiren tüm işlemler için Akbank Mobil’de cihazını doğrulaman gerektiğine dair teklifler göstereceğiz. Cihazını doğrulamadığın durumda ilgili işlemini gerçekleştiremeyeceğiz. Cihazını doğruladıktan sonraki işlemlerde Akbank Mobil için Akbank Şifreni kullanarak, Akbank İnternet için doğruladığın cihazın üzerinden göndereceğimiz bildirim ile işlemlerini tamamlayabileceksin.

Kullandığım cihazımı nasıl doğrulayabilirim?

Cihazını doğrulaman için Akbank Mobil’e giriş yaptığında seninle teklif paylaşacağız. Yapman gereken çok basit, Akbank Mobil’e giriş yap, Wi-Fi bağlantını kısa süreliğine kapatıp, 3G/4G’ye bağlanarak cihazını doğrulama işlemini tamamlayabilirsin. Dilersen de Akbank Mobil’de seninle paylaşacağımız teklif içindeki yer alan Wi-Fi tercihine ek olarak, IVN araması seçeneği ile de doğrulama yapabilirsin.

Cihazımı doğrulamam ardından Cep Şifre almaya devam edecek miyim?

1 Ocak itibarıyla yürürlüğe giren yasal mevzuat gereği dijital kanallarda gerçekleştirdiğin işlemlerin için SMS ile Cep Şifre üzerinden doğrulama yapamayacaksın. Akbank Mobil kullanan müşterilerimiz, Cep Şifre gerektiren tüm doğrulama adımlarını artık SMS ile gönderilecek Cep Şifre ile değil, Akbank Şifresi ile yapacak. (Akbank Mobil giriş dışında) Akbank İnternet kullanan müşterilerimiz ise doğruladıkları cihaz üzerinden alacakları bildirim ile şifrelerini alarak işlemlerini yapabilecek.
Bağlantıyı görüntüleme izniniz yok, bu işlem için Giriş yap veya üye ol.
 
erotik film izle erotik film izle sex filmleri izle hdd dolum çaycuma satılık daire
Üst