Akıllı telefonla Whatsapp, Facebook ve Google Maps ile konum nasıl atılır?

Katılım
22 Şub 2020
Mesajlar
12
Beğeniler
0
Puanları
1
Ad Soyad
Meslek
Yaş
Arkadaşınız, onu beklediğiniz mekanı bulmakta zorlanıyor mu? Hiç dert değil, çünkü Android'li telefonunuzla bulunduğunuz konumu mesaj olarak gönderebilir, yol tarif etme derdinden kurtulabilirsiniz. Elbette sadece bulunduğunuz konumu göndermeniz şart değil, farklı bir konumu da paylaşmanız mümkün.
Kendi konumunuzu isabetli olarak paylaşabilmeniz için telefonunuzun GPS özelliğinin açık olmasına dikkat edin.
Konumunuzu paylaşmak için izleyebileceğiniz en basit yolları aşağıda sizlerle paylaştık.

Whatsapp Üzerinden Konum Paylaşma
Bağlantıyı görüntüleme izniniz yok, bu işlem için Giriş yap veya üye ol.

WhatsApp, akıllı telefon kullanan neredeyse herkesin telefonunda yüklü; bu yüzden konumunuzu WhatsApp üzerinden göndermek iyi bir seçenek. Konumunuzu göndermek için göndermek istediğiniz kişinin sohbet ekranını açın ve sağ üstteki ataş simgesine dokunun. Şimdi açılan kutudan Konum simgesine dokunun.
Konumunuzun isabetli bir biçimde belirlenmesi için birkaç saniye beklemenizi öneriyoruz. Biraz bekledikten sonra "Konumunuzu gönderin" seçeneğine dokunun ve konumunuzu arkadaşınıza gönderin.
Arkadaşınız, gönderdiğiniz konumu dilediği harita uygulamasında açıp, yerinizi görebilecek ve hatta yol tarifi alabilecek.

Facebook Messenger İle Konum Göndermek
Bağlantıyı görüntüleme izniniz yok, bu işlem için Giriş yap veya üye ol.

Sohbet için Facebook'un Messenger uygulamasını tercih ediyorsanız, konum göndermek için uygulamanızdan çıkmanıza hiç gerek yok. Bulunduğunuz konumu göndermek için, bir konuşmayı açın ve ardından "..." simgesine dokunun. Şimdi Konum üzerine dokunun; bulunduğunuz konumun üzerinde bir mavi daire göreceksiniz. Son olarak mavi ok simgesine dokunun.
Farklı bir konum paylaşmak isterseniz, haritayı sürükleyerek konumu işaretleyebilir veya arama çubuğunu kullanarak arama yapabilirsiniz.

Haritalar (Google Maps) İle Konum Göndermek
Bağlantıyı görüntüleme izniniz yok, bu işlem için Giriş yap veya üye ol.

Google'ın popüler navigasyon ve harita uygulaması Haritalar ile bulunduğunuz konumu veya herhangi bir konumu kolayca paylaşabilirsiniz.
Bulunduğunuz konumu paylaşmak için haritadaki mavi nokta üzerine dokunun ve aşağıda beliren satıra dokunarak, bulunduğunuz konumun detaylarını açın. Burada "Paylaş" düğmesini bulun ve üzerine dokunun. Son olarak konumunuzu paylaşmak üzere hangi uygulamayı kullanacağınızı seçin.
Harita üzerinde bulunduğunuz yeri değil, farklı bir konumu paylaşmak istiyorsanız, haritada bu konumu bulun ve haritayı yakınlaştırın. Paylaşmak istediğiniz noktanın üzerine uzun dokunun ve alt tarafta bilgi satırının görünmesini sağlayın. Beliren bu satır üzerine dokunarak genişletin ve sağdaki Paylaş düğmesine dokunun. Artık konumu paylaşmak için kullanacağınız uygulamayı seçebilirsiniz.

SMS İle Konum Atma
Bağlantıyı görüntüleme izniniz yok, bu işlem için Giriş yap veya üye ol.
Konumunuzu SMS olarak göndermek için yukarıda yazanların aynısını yapın. Google Maps'te Paylaş düğmesine dokunduktan sonra, SMS uygulamanızı seçebilirsiniz.
 
erotik film izle erotik film izle sex filmleri izle hdd dolum çaycuma satılık daire
Üst