AMP Doğrudan Değil, Dolaylı Bir SEO Faktörüdür

istanbul

Yeni Üye
Katılım
9 May 2018
Mesajlar
4
Beğeniler
0
#1
İnternet trafiğinin büyük bölümünün mobile kayması ile Google da SEO faktörleri arasındaki sayfa açılış hızının değerini artırdı. Webmasterların bilgilerini artırmak için speedtest gibi birçok aracı da hizmete sunan Google, AMP sistemini de desteklemekte.

AMP ile sayfalar daha hızlı açılmakta ancak webmaster için özellikle reklam gelirlerini düşürmesi sebebiyle zararı da bulunmakta. Bu nedenle, AMP kullanılmalı mı kullanılmamalı mı sorusu gündeme geliyor.

AMP eğer doğrudan ve etkili bir SEO faktörü ise, AMP kullanmak faydalıdır ve önceliklidir diyebiliriz ama Google mühendisleri katıldıkları toplantılarda, AMP'nin doğrudan SEO faktörü olmadığını dile getiriyorlar. Dolayısıyla eğer sitenizde AMP kullanmak reklam gelirinizi çok düşürüyorsa, AMP kullanmaktan vazgeçebilirsiniz. Eğer gelirinizde ya da kitinizde azalma yoksa, site hızını artırması nedeniyle AMP kullanmak faydalı olacaktır.

Kaynak: Bu yazı, wmliz.net için yazılmıştır. Başka sitede kullanmayınız. Bilgiler, SEMVESEO sitesinin "AMP Bir SEO Faktörü müdür?" başlıklı yazısından derlenmiştir.
 
Üst Alt