Apple, Fransa’daki yasal düzenleme için adım attı

Admin

S.E.O
Yönetici
Administrator
Katılım
30 Eki 2016
Mesajlar
6,674
Beğeniler
10
Puanları
18,020
Konum
Zonguldak
Ad Soyad
Turhan Karabulut
Meslek
Emlak
Yaş
45
Bağlantıyı görüntüleme izniniz yok, bu işlem için Giriş yap veya üye ol.


Apple, bu yıl yürürlüğe giren yeni bir yasaya uymak için Fransa’daki çevrimiçi mağazasına iPhone ve MacBook tamir edilebilirlik puanlarını ekledi. Şirket, derecelendirmede bir cihazın ne kadar kolay sökülebileceği ve onarım kılavuzlarının ve yedek parçaların mevcudiyeti gibi özellikleri yer verdi.

Her bir ürünün nihai puanının bağlantıları, nasıl hesaplandıklarına ilişkin ayrıntılarla birlikte destek sayfasında görünüyor.

Apple, Fransa’daki yasa nedeniyle yeni raporları halka açıkladı
Açıklanan raporlarda, Apple ürünlerinin derecelendirmeleri, ürünler ve nesiller arasında farklılık gösteriyor. Örneğin, iPhone 12 serisinin tümü 10 üzerinden altı puan alırken, önceki yılın iPhone 11’leri 4,5 ile 4,6 arasında daha düşük derecelendirildi.

Bağlantıyı görüntüleme izniniz yok, bu işlem için Giriş yap veya üye ol.


Ayrıntılı puanlama değerlendirmesine göre ortaya çıkan iyileştirme, yeni iPhone’ların önceki yılın modellerine göre daha kolay tamir edilebilmesi ve yedek parçaların telefonun maliyetine göre daha ucuz olmasından kaynaklanıyor. Onarılabilirlik puanları 5,6 ile 7 arasında değişen MacBook modelleri arasında daha az fark var.

Bağlantıyı görüntüleme izniniz yok, bu işlem için Giriş yap veya üye ol.


Onarılabilirlik puanları, 1 Ocak’ta yürürlüğe giren yeni bir Fransız yasası tarafından zorunlu tutuldu. Farklı üreticilere ait bir web sitesi kataloglama skorlarına göre, geçen yıl Fransa’daki elektrikli cihazların yalnızca yüzde 40’ının bozulduktan sonra onarıldığını belirtiyor.

Hükümet bu puanları, tüketicileri eğitmek ve üreticilere iyileştirme yapma konusunda baskı yapmak için kullanarak beş yıl içinde bu oranı yüzde 60’a çıkarmayı hedefliyor.

Apple dışında yasadan etkilenen bir başka teknoloji şirketi Samsung, Galaxy S21 Plus için tamir edilebilirlik skorunu bir önceki yıl satışa çıkardığı modeline kıyaslama yaparak çevrimiçi onarım kılavuzu sunduğunu açıkladı.
 
erotik film izle erotik film izle sex filmleri izle hdd dolum çaycuma satılık daire
Üst