Merhaba, tekrar hoş geldiniz!

Bilgi sahibi olanlarla ihtiyaç duyanları buluşturmak, farklı bakış açılarına sahip insanları bir araya getirerek birbirlerini daha iyi anlamalarını sağlamak ve herkesin bilgisini paylaşmasını sağlamak istiyoruz.

Bing Haberler Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Admin

S.E.O
Administrator
Katılım
30 Eki 2016
Mesajlar
6,910
Beğeniler
12
Puanları
18,020
Konum
Zonguldak
Ad Soyad
Turhan Karabulut
Meslek
Emlak
Yaş
45
Bing News kaydı ile aramalarda ilk sıralarda çıkabiliyorsunuz. Google kadar olmasa da popüler bir arama motoru aslında Bing de. Hatta donanım ölücüleri ve R10 ölücüleri henüz bu sistemi keşfetmediğinden eğer siteniz onaylanırsa Google News'ten çok daha fazla ziyaretçiniz olabilir. Peki Bing News kaydı nasıl yapılmalı?

Eğer bir haber siteniz varsa, ve yakın zamanlarda Google'ın sunmuş olduğu News hizmetinden yararlanamadıysanız bir de Bing News başvurusunu deneyebilirsiniz. Tabii ki başvuruyu yapmadan önce her web sitesinin dikkat etmesi gereken alanları bulunmaktadır. Bing Newseditörleri web sitelerini aşağıdaki kriterleri karşılamadığı taktirde reddetmektedir. Türkiye'de ilk kez resimli olarak Bing News başvurusunu sizlere rehber olarak hazırladık. Rehberi uygulamaya geçmeden önce web sitenizde aşağıdaki maddeler yer alıyor mu sorgulamanız gerekmektedir. Yer almıyorsa eğer, eksikliklerinizi giderip başvurunuzu gönderebilirsiniz.

❱ Ufak Not: Bing News başvurusu yaptıktan sonra hemen Google'daki gibi iki gün içerisinde dönüş yapılmıyor. Minimum 1 ay gibi bir dönüş süreleri bulunmaktadır. O yüzden başvurunuz kabul edilirse hem size mail gönderiliyor, hem de haberleriniz Bing News'da yayınlanmaya başlıyor.

Bing News Başvurusundan Önce Web Sitesinde Olması Gereken Kriterler

❱ Özgün haber ve makaleler (minimum haber sayısı 400'dür.)

❱ Arama motoru indeksi minimum 2k olmalıdır.

❱ Daha önceden Bing News tarafından reddedilmiş olmamalıdır.

❱ Copy paste makaleler veya haberler kesinlikle yer almamalıdır.

❱ Site tasarımı %100 mobil uyumlu olmalıdır.

❱ Sitede Bing Arama Motoru'nun indeks almasını engelleyecek hatalar olmamalıdır.

❱ Sitenize girilen günlük makale miktarı minimum 10 olmalıdır.

❱ Girilen makalelerin ve haberlerin kelime değerleri minimum 150 kelime olmalıdır. Ancak tüm haberleri 150 girmemelisiniz, ne kadar uzun ve özgün yazarsanız o kadar iyidir.

❱ Sitenizin kategorileri, açıklamaları ve başlıkları eksiksiz olmalıdır.

Eğer yukarıdaki kriterleri web sitenizin karşıladığına inanıyorsanız, başvuru kısmına geçiş yapabiliriz. Bing News başvurusu için form doldurmak gereklidir. Dilerseniz rehbere aşağıdan devam edelim.

Bing-news-basvuru.png

İlk olarak
You do not have permission to view link Giriş yap veya üye ol.
başvuru linkine tıklayarak panele giriş yapmak için "Get Started" yazısına tıklayın. Ardından size kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapmanız istenecek. Bing hesabınız yoksa bir tane oluşturun, varsa giriş yapın.

Panele giriş yaptıktan sonra, aşağıdaki ekran görüntüsünde gördüğünüz gibi bir başvuru paneli sizleri karşılayacak. Burada başvuru linki olduğu için kritik sorular yer alıyor. Bu soruları eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekmektedir.

Bing-news-basvuru-2.png

Başvuru Kayıt Örneği Nasıl Doldurulmalıdır ?

❱ Kayıtları doldururken dikkat etmeniz gereken bir kaç alan bulunuyor. Öncelik olarak Website URL alanında "Add additional section" seçeneğini seçerek sitenizde bulunan kategorileri "en fazla yazıdan, en aşağı yazıya" kadar eklemeniz gerekmektedir. Bing News editörleri sitenizi incelerken popüler kategorilerden başlamalarında fayda var.

Audience/Region alanına ise sitenizin nereye hitap ettiğini seçmeniz gerekiyor. Eğer haberleriniz global pazarı hedefliyorsa ilgili seçeneği işaretleyin. Web siteniz için hitap ettiği kitleye göre birden fazla seçim yapabiliyorsunuz.

Publication Type alanına geldiğinizde ise sitenizin ilgili kategorisini seçmeniz gereklidir. Burayı doldururken özellikle sayfaya sağ tıklayıp "Türkçeye çevir" deyip öyle doldurmanızı tavsiye ederim. Ne kadar anlayarak doldurursanız, Bing News için kayıt almanız o kadar kolaylaşabilir. Kategori seçerken Blog veya Basın Bülteni gibi seçenekleri de fazladan işaretleyebilirsiniz.

Content Type alanında da Bing News editörleri bize sitemizin nasıl bir site olduğunu soruyor. Bu seçeneklerde de sitenizde mesela video, resim, yazı veya gif varsa yine fazladan işaretleme yapabilirsiniz. Bu bölümde birden fazla alanı işaretlemenizi tavsiye ediyoruz. İşlemleri tamamladıktan sonra form aşağıdaki gibi bir örneğe sahip olmalıdır;

bingnews-kayit.jpg

Formun devamında ise sitenizin adresini, sitenizin misyon ve vizyonunu anlatan örnek bir yazı, RSS linki ve Sitemap haritasını da eklemeniz gerekiyor. En altta ise iletişime geçilecek kişinin bilgileri ve mail adresi eklenmelidir.

Bing News editörleri başvuru yapıldıktan 1,5 ay içerisinde tarafınıza incelemelerden sonra olumlu veya olumsuz bir şekilde dönüş yapıyor. Google News'a göre daha az hit gelse de, sonuçta bir news başvurusu almış oluyorsunuz ve hit kazanmaya başlıyorsunuz. "Reklamın iyisi kötüsü olmaz" kriterini baz alarak kesinlikle başvurmanızı öneriyoruz.

Bing News hakkında sormak istediğiniz sorularınız varsa, aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.
 
Üst Alt
erotik film izle sex filmleri izle hdd dolum çaycuma satılık daire çaycuma satılık daire - filyos satılık daire