Merhaba, tekrar hoş geldiniz!

Bilgi sahibi olanlarla ihtiyaç duyanları buluşturmak, farklı bakış açılarına sahip insanları bir araya getirerek birbirlerini daha iyi anlamalarını sağlamak ve herkesin bilgisini paylaşmasını sağlamak istiyoruz.

Bing Sitem Neden Dizinde Yok?

Admin

S.E.O
Administrator
Katılım
30 Eki 2016
Mesajlar
6,910
Beğeniler
12
Puanları
18,020
Konum
Zonguldak
Ad Soyad
Turhan Karabulut
Meslek
Emlak
Yaş
45
Bing, İnternet'teki sayfaları tararken ve dizine eklediğinde, hangi sayfaların arama yapanlarda büyük olasılıkla yankı uyandıracağına karar vermelidir. Web'in neredeyse sonsuz boyutu göz önüne alındığında, tüm sayfalar seçilmeyecektir. Sonuç olarak, sayfalarınız şu anda Bing dizininde bulunmayabilir. Bu makale, sitenizdeki bir sayfanın şu anda dizinde olup olmadığını nasıl doğrulayacağınızı ve bir sayfanın dizine girmemesinin en yaygın nedenlerini ve şansınızı artırmak için neler yapabileceğinizle ilgili bazı ipuçlarını açıklar.

Web sitenizin Bing dizininde bulunmamasının birkaç nedeni olabilir, ancak öncelikle sitenizin gerçekten böyle olup olmadığını doğrulamanız gerekir. Bunu yapmak için, url: arama operatörünü ve ardından site URL'nizi kullanarak web sitenizin belirli URL'sini sorgulayabilirsiniz . Örneğin aşağıdaki, sonuç olarak döndürüldüğü için URL'nin dizinde olduğunu gösterir:

9e65e7b5_en-us.jpg
Sonuç döndürülmediği ve sitenizin veya sayfanızın dizinde bulunmadığı ortaya çıkarsa, bunun nedeni aşağıdakilerin herhangi biri veya bir kombinasyonu olabilir:
  • Siteniz yenidir ve henüz onu keşfetmedik ve taramadık : Yeni web sitelerinde, bağlantıları bulup web sitenizde gezinmek Bing'in zamanını alabilir. Site haritalarını gönderseniz veya sayfaları Web Yöneticisi hesabınız aracılığıyla doğrudan bize gönderseniz bile, URL'leri Bing'e Gönderme bölümünde açıklandığı gibi , bunları dizinde görünmeden önce taramamız ve değerlendirmemiz gerekir.
  • Siteyi tararken sorunlarla karşılaşıyoruz : Web sitenizi sürekli olarak tarayamazsak, dizine eklenmesini seçemeyebiliriz. Ana tarayıcımız Bingbot’un ana sayfanızı ve diğer sayfaları tarayıp tarayamadığını görmek için URL Denetleme aracındaki canlı URL bölümünü kullanabilirsiniz .
  • Web sitenize işaret eden bağlantı yok : Yeni web siteleri için yaygın bir sorun, web'deki diğer yerlerden ona işaret eden bağlantıların olmamasıdır. Bağlantılar yalnızca içeriğinizi keşfetmemize yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda bize sayfanızın popülerliği hakkında da biraz bilgi verir. Unutmayın ki, rastgele siteden yüzlerce yeni bağlantı aniden görünmektense, kaliteli, yetkili web sitelerinden size işaret eden bağlantıları görmeyi tercih ederiz. Sonuç olarak, web sitenizi bulmamız için en azından bir bağlantının olması gerekir. Daha kaliteli bağlantılar açıkça daha iyidir, ancak ilgi çekici, bağlantıya değer içerik oluşturarak yeni web sitenize yönlendirilen birkaç kaliteli bağlantı almaya odaklanın.
  • Robots.txt dosyanız sitenizi taramamızı engelliyor : robots.txt dosyanızı yanlış ayarladıysanız, yanlışlıkla Bingbot'a web sitenizi taramamasını söylüyor olabilirsiniz. Bu, potansiyel olarak dizinimizde görünmenizi engelleyebilir. Check out Robots.txt dosyası oluşturma düzgün bir temel robots.txt dosyası nasıl kurulacağı hakkında daha fazla bilgi için.
  • Sayfalarınızda bir <meta name = "robots" content = "NOINDEX"> var : Sayfalarınız, sayfanın kaynak kodunda <meta name = "robots" content = "NOINDEX"> içeriyorsa, onları dizine eklemeyeceğiz .
  • Bing Web Yöneticisi Araçlarınızın içindeki URL'leri engellediniz : Bing'de etkin bir Web Yöneticisi hesabınız varsa, URL'leri Engelle aracını kullanarak sonuçlarımızda gösterilen URL formunu engellemiş olabilirsiniz . Dizinde görmeyi beklediğiniz URL'lerin burada engellenmediğinden emin olmak için hesabınızı kontrol edin.
  • Siteniz Bing'in gerektirdiği kalite eşiğini karşılamıyor : Bing benzersiz, kaliteli içeriği sever. İçeriği çoğaltan, kullanıcıları hızlı bir şekilde yeniden yönlendiren veya çok az derinlik sağlayan web siteleri, sonuçlarımızda genellikle iyi sonuç vermez. Uzun süreli düşük performans, kaliteli web sitelerine yer açmak için web sitelerini kaldırmamıza neden olabilir.
  • Web siteniz ceza olarak değerlendirildi ve dizinden kaldırıldı : Web sitenizin kalite yönergelerini ihlal ettiğini bulduğumuz veya sitenizde kötü amaçlı yazılım bulduğumuz nadir durumlarda siteniz arama sonuçlarında görünmeyebilir, çünkü cezalandırıldı. Bing, bir web sitesinde tespit ettiğimiz kötü amaçlı yazılımlara karşı onları uyarmak için Web Yöneticisi araçları aracılığıyla doğrudan web sitesi sahipleriyle iletişim kurar. Web sitenizde kötü amaçlı yazılım tespit edilirse, siteyi arama sonuçlarımızdan tamamen kaldıracağız veya arayanlarımızı korumak için listeye bir kötü amaçlı yazılım uyarısı ekleyeceğiz. Kötü amaçlı yazılım tarafından vurulduysanız, buna göre Bing Web Yöneticisi Yönergelerini izlemelisiniz .
You do not have permission to view link Giriş yap veya üye ol.
 
Üst Alt
erotik film izle sex filmleri izle hdd dolum çaycuma satılık daire çaycuma satılık daire - filyos satılık daire