Chia Coin Nedir? Nasıl Kazım Yapılır?

Admin

S.E.O
Yönetici
Administrator
Katılım
30 Eki 2016
Mesajlar
6,709
Beğeniler
11
Puanları
18,020
Konum
Zonguldak
Ad Soyad
Turhan Karabulut
Meslek
Emlak
Yaş
45
Chia Coin Nedir?
Chia Coin pek çok finansi işlemin gerçekleştirilmesine olanak sağlayan bir platform olarak tanımlanabilmektedir. 2017 yılında blok zincir temelli olarak kurulan bu platform kendine özel Chia olarak isim verilmiş olan bir ağ da beraberinde üretmiştir. Şu anda bulunan sanal para birimleri arasında legal anlamdan ilk kripto para birimi olması amaçlanan Chia Coin, yalnızca bir para değeri olarak değil aksine günümüze dek sanal para platformları arasında en ünlü olarak bilinen Bitcoin’den farklı ve ilk kez blok zincir prensiplerine uygun ve uyumlu bir sistem kullanmayı tercih etmektedir. Bram Cohen gibi bir dahi tarafından geliştirilen bu güçlü platform ayrıca kendine özel ağının yanı sıra yine özel bir Chiaslip isimli bir yazılım dili ile kuruludur. Bittorrent’in bizzat kurucularından biri olan Bram Cohen’ın açıklamalarına göre bu bahsi geçen programlama dili, Chia Coin platformunun çok daha hızlı ve elverişli bir şekilde denetilmesini ve aynı zamanda gerçekleştirilecek işlemlerin güven içerisinde hayata geçmesini sağlamaktadır.

Chia Coin İçin Harddisk arıyorsanız en uyguna bizimle iletişime geçerek sahip olabilirsiniz. [email protected] mail adresimizden 2-4-6-8-10 TB Harddiskler için fiyat alabilirsiniz.

Chia Coin Nasıl Kurulur?
Chia Coin kurulumu için ilk adım olarak resmi web sitesine giriş yaparak
Bağlantıyı görüntüleme izniniz yok, bu işlem için Giriş yap veya üye ol.
uygulamasını bilgisayarımıza indirmelisiniz.

Resim 1.png

Sonrasında resimde gördüğünüz yere tıklıyor ve bilgisayarınızın işletim sisteminin tercihini gerçekleştiriyoruz.

Resim 2-1.png

Chia BlockchainWindows seçeneğine tıkladıktan sonra kurulumun bitmesini bekliyor ve programı açtığımızda önümüze çıkan 3 seçenekten Create a new private key Türkçesi "Yeni Bir Özel Anahtar Oluştur" opsiyonunu seçiyoruz.

chiacoin.png
Yeni açılan pencerede göreceğiniz ve dilediğiniz takdirde değiştirebileceğiniz 25 tane kelime sizin için bir tür şifre niteliği taşıyor. Bu kelimeleri hem ekran görüntüsü olarak hemde text dosyasına yazmak sureti ile kaydetmelisiniz. Anahtar kelimelerin sırası önemlidir.

chia-coin2+1.png

Aşamalara devam ettiğimizde yan ksımdan Plots opsiyonuna tıklıyor ve ardından Add a Plot kısmına tıklayarak arsa ekleme adımına ulaşıyoruz.

chia-coin2+2.png

Bu aşamada arsanızın boyutunu seçerken oluşturacağınız arsayı saklayacağınız disk alanına dikkatle göz önünde bulunduruyoruz. Mevcut ekranda sol kısımda göreceğiniz değerler eklediğiniz arsanın diskte ne kadar alan işgal ettiğini gösterirken sağdaki kısımda göreceğiniz değer ise oluşum aşamasında zapt edeceği alanı belirtmektedir.

Eğer arsa oluşturacağınız diskin alanı birden fazla oluşuma elverişli ise Plot in Parallel opsiyonunu seçerek disk kapasitesine göre arsa oluşum süreci başlayacaktır. Aksi halde Add Plot to Queue seçeneği tek bir arsa eklemek için seçilebilir.

Show Advanced Options seçeneği ile RAM ve sanal çekirdek kullanım ayarlamalarını gerçekleştiriyoruz. Bu anlamda ne kadar çok RAM ve çekirdek o denli hız mantığında ilerlemektedir bu süreç. Bu ayarlamaları gerçekleştirdikten sonra hangi diskte arsa oluşturulacağını belirliyor, oluşum aşaması bittiğinde kalıcı diske aktarılıyor ve bu noktada tercih ettiğimiz diskteki datalar yok ediliyor. Yüksek hızlı bir disk kullanıyorsanız bu arsa oluşturma süreci büyük bir hız kazanıyor ve süre kısalırken üretimi arttırıyor. Arsa oluşumu tamamlandıktan sonra depolanacak diski seçiyoruz ve tüm aşamaları tamamladıktan sonra Create Plotopsiyonuna tıklıyoruz. Böylece arsa oluşumu sorunsuz bir şekilde başlıyor.Chia Coin Ayda Ne Kadar Kazandırır?
Öncelikle kazanç konusu kullandığınız bilgisayarın özelliklerine göre oldukça fazla farklılık göstermektedir. Kapasitesi düşük bir bilgisayar ile kazanç elde etmeye çalışıyorsanız hem çok uzun bir zaman dilimi harcamanız gerekecektir bilgisayarınızın başında hem de bilgisayarınızda bazı sıkıntılar yaşama ihtimaliniz oldukça yüksek olacaktır. Bu nedenle Chia Coin alanında kazanç sağlama niyetindeyseniz kesinlikle bu alana yönelik bir teknolojik araç elde etmeniz oldukça büyük bir avantaj sağlayacaktır diyebiliriz.

Örnek vermek gerekirse özellikleri detaylı bir şekilde açıklarsak amd 3950x, 32gb ram (8x4) 3200mhz, asus rog strix x570-e anakart, 3tb seagate 4 tb seagate hdd 1tb xpg m2 500gb samsung 850evo şekinde olan bir bilgisayar ile bu alana giriş yaptıysanız her gün gününzün neredeyse tamamını bilgisayar başında geçirerek ortalama bir haftada 2.000TiB plot oluşturma şansına sahip olabilirsiniz. Bu noktada dikkat etmeniz gereken birkaç husus bulunmaktadır.

Plot oluşum aşamasında hata veren plotu kesinlikle silmemelisiniz, böyle bir hareketle tüm işlem donmakta ve programı kapattığınız takdirde plotun tamamlanmasına ramak kalmış olsa bile kesinlikle elde edeceğiniz plotu geri dönüşünü sağlayamıyorsunuz. 1tb m2 diske sahipseniz ancak 3 adet k32 101gb büyüklüğünde plot oluşumu gerçekleştirebilirsiniz. Örnek olarak baz aldığımız bilgisayarın işlemcisinin 32t olduğu düşüldüğünde bunun sadece ve sadece 16t kadarında kullanım sağlayabiliyorsunuz. Ayrıca ilk zamanlarda plot oluşum süreciniz ilerleyen sürece kıyasla daha hızlı ilerleyecektir bu nedenle ileri aşamalarda büyük plotlar oluşturmayı hedeflememeniz size büyük bir fayda sağlayacaktır. Bu programın sürekli olarak hata verme ihtimali bulunduğundan bu işlemler için oldukça sabırlı davranmalı ve bilgisayarınızın kapasitesini göz önünde bulundurarak ilerlemelisiniz ancak bu şekilde istikrarlı bir kazanç döngüsü sağlayabilirsiniz.Chia Coin Calculator Nedir? Nasıl Kullanılır?
Chia Coin Calculator arsa oluşumu sürecinde ne kadar bir kazanç elde edeceğinizi sizin için hesaplayan bir uygulamadır. Bunu internet üzerinden de rahatlıkla gerçekleştirebilir çeşitli sitelerden bu anlamda faydalanabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse Chia Calculator - How much can I earn farming Chia? adlı site üzerinderahatlıkla bu hesaplamayı yaparak arsa oluşum sonrasında elde edeceğiniz tahmini kazancı öğrenebilirsiniz.

hddd.png

Öncelikle bu uygulama size Chia Coin’i tahmini olarak ne kadar sürede elde edeceğinizi size belirtmekte ve buna ek olarak sizin için aylık bir tahmini kazanç rakamı sunmaktadır. Tüm bunları öğrenmek için ilk olarak Chia Coin’in güncel değerini girdiğimizde anlık piyasa değeri zaten otomatik olarak karşımıza çıkıyor. Sonrasında ise arsa oluşum işlemi için diskimizde ne kadarlık bir alan ayırabileceğimiz oranını gereken kısma yazıyoruz ve tüm bu bilgilerin ışığında bu uygulama bize mevcut disk alanı ve Chia Coin güncel değer bilgisi ile ortalama ne kadar sürede Chia Coin kazanabileceğimiz ve aylık olarak ne kadar kazanç elde edeceğimizi söylüyor.


Chia Coin Üretiminde Hangi Bilgisayar Parçaları Önemlidir?
Chia Coin üretiminde bilgisayarınızdaki en önemli rolü oynayan parça disk ve çekirdeğinizdir. Örnek vermek gerekirse SATA HDD 24 saatte, SATA SSD 16 saatte ve M2 NVMe SSD 6 saatte üretim gerçekleştirmektedir. Bu anlamda hedefiniz ve elinizde bulunan bilgisayarın genel özellikleri arasında uygun bir denge yakalamak sizin aylık ortalama kazancınızı daha tatmin edici bir noktaya taşıyacaktır. Disk ve çekirdeğiniz Chia Coin üretimi için uygun özellikler taşımadığı takdirde çok uzun vakitler bilgisayar başında emek vermenize rağmen elde edeceğiniz sonuç bir hayal kırıklığı olacaktır.Chia Coin Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Chia Coin gelecek vaat ediyor mu?
Chia Coin mevcut rakip sanal para birimleri ile kıyaslandığında yasal anlamda kabul görmeye en çok yaklaşmış sanal para birimi olarak tanımlanmaktadır. Bu anlamda Bitcoin’den çok daha erken bir vakitte günlük hayatta kullanılması beklenmektedir.

Chia Coin Binance yoluyla alınıp satılabiliyor mu?
Şu an bu gerçekleştirilemiyor. Binance listesinde henüz yer almadığı için bu işlem yapılamamaktadır.

Chia Coin’in güncel değeri dolar cinsinden nedir?
Chia Coin’in güncel piyasa değeri 11 Mayıs saat 09.00 itibari ile $1,110.81’ dır.
Chia Coin nereden alınır?
Chia Coin’in listelendiği borsalar sırası ile; LBank, AOFEX, Bibox, BKEX, DigiFinex, io, COM, OKEx ve COM’dır.
Aşamalara devam ettiğimizde yan ksımdan Plots opsiyonuna tıklıyor ve ardından Add a Plot kısmına tıklayarak arsa ekleme adımına ulaşıyoruz.
 
erotik film izle erotik film izle sex filmleri izle hdd dolum çaycuma satılık daire
Üst