Merhaba, tekrar hoş geldiniz!

Bilgi sahibi olanlarla ihtiyaç duyanları buluşturmak, farklı bakış açılarına sahip insanları bir araya getirerek birbirlerini daha iyi anlamalarını sağlamak ve herkesin bilgisini paylaşmasını sağlamak istiyoruz.

Chrome’da Farklı Profiller İçin Nasıl Kısayol Oluşturulur?

Admin

S.E.O
Administrator
Katılım
30 Eki 2016
Mesajlar
6,741
Beğeniler
11
Puanları
18,020
Konum
Zonguldak
Ad Soyad
Turhan Karabulut
Meslek
Emlak
Yaş
45

Her kullanıcı profili için ayrı bir Chrome masaüstü kısayolu oluşturabilirsiniz.​

Google Chrome  - 1.png

Chrome bir süredir kullanıcıların farklı profiller oluşturmasına izin veriyor. Bu sayede aynı bilgisayarı kullanan birden fazla kişi, kendi özelleştirilmiş Chrome tarayıcısına sahip olabiliyor.

Ancak kullanıcıların profiller arasında sürekli geçiş yapması gerekiyor ve bir süre sonra her seferinde tarayıcı açıp profili değiştirmek zorunda kalmak can sıkabiliyor. Neyse ki farklı profillere özel kısayollar ile bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Öncelikle kısayol oluşturmak istediğiniz profile geçiş yapmanız gerekiyor. Eğer Chrome farklı bir profildeyse, üst kısımdaki profil ismine tıklayın ve açılan listedeki Kişi değiştir seçeneğine tıklayın.

Google Chrome  - 2.png

Chrome’a eklenmiş profilleri göreceksiniz. Geçiş yapmak istediğiniz kullanıcı profiline tıklayın.

Google Chrome  - 3.png

Chrome seçtiğiniz profil ile açıldıktan sonra, menü tuşuna tıklayıp Ayarlar menüsünü açın. Kişi sekmesi altında tarayıcınızda var olan kullanıcı profillerini göreceksiniz. Kısayol oluşturmak istediğiniz profili seçin ve Düzenle butonuna tıklayın.

Google Chrome  - 4.png

Profilinizi ayırt etmek için bir resim ve ad belirleyin. Ardından Masaüstü kısayolu ekle butonuna tıklayıp kısayolu oluşturun. Aynı işlemi bütün profiller için tekrarlayın.

Google Chrome  - 5.png

Masaüstünüze farklı Chrome kullanıcı profilleri için ayrı Chrome kısayolları eklenecektir. Artık kendi profilinize ait kısayolu kullanıp, Chrome’u doğrudan kendi profiliniz ile başlatabilirsiniz.

Google Chrome  - 6.png
You do not have permission to view link Giriş yap veya üye ol.
 
Üst Alt