Merhaba, tekrar hoş geldiniz!

Bilgi sahibi olanlarla ihtiyaç duyanları buluşturmak, farklı bakış açılarına sahip insanları bir araya getirerek birbirlerini daha iyi anlamalarını sağlamak ve herkesin bilgisini paylaşmasını sağlamak istiyoruz.

D-smart Genel Arıza Çözümleri

Admin

S.E.O
Administrator
Katılım
30 Eki 2016
Mesajlar
6,910
Beğeniler
12
Puanları
18,020
Konum
Zonguldak
Ad Soyad
Turhan Karabulut
Meslek
Emlak
Yaş
45
Dsmart platformunda çogunlukla yaşanan arızaların kısa çözümleri sizler için maddeledlik.


Sinyal seviyesinde azalma var, ne yapmalıyım?

TV ekranınızda Kanalda sorun var veya sinyal yok mesajıyla karşılaşırsanız, çözüm için öncelikle D-Smart uydu alıcınızın çanak anten kablosunun LNB'nin girişine takılı olduğundan emin olunuz. Sinyal Yok uyarısı aldığınız kanalda kumandanızın Mavi" renkli tuşuna basıp, ekrana gelen Sinyal Ayarları sayfasından D-Smart TP1 sinyalini seçmek için OK tuşuna basınız. Çıkan ekranın ortasında yer alan kilit simgesindeki "Yeşil" renk cihazınızın sinyale kilitlendiğini, "Kırmızı" renk ise cihazınızın sinyal alamadığını ifade eder. Sinyal kalitesinin %60 - %100 seviyesinden daha az olması durumunda çanak anten ayarları kontrol edilmelidir. Sorununuz devam ediyor ise çözüm için cep telefonunuzdan "SERVIS" yazıp boşluk bırakıp Smartkart numaranızı ekleyerek 2850'ye SMS göndermenizi rica ederiz. Adresinize en yakın Smart teknik servis bilgisi cep telefonunuza SMS olarak iletilecektir.


Bazı kanalları izleyemiyorum ve ekranda siyah görüntü var, ne yapmalıyım?

Kanal sıralamasında kumanda ile tuşlama yaptığınızda kanal ismi ve numarası ekrana gelmiyor ve siyah görüntü alıyorsanız öncelikle D-Smart uydu alıcınızın elektrik temasını kesin, birkaç saniye bekletip, yeniden elektrik temasını sağlayınız. Siyah görüntü aldığınız kanalda kumandanızın "Yeşil" renkli tuşuna basıp, sinyal seviyesini kontrol ediniz. Sinyal kalitesinin %60 - %100 seviyesinden daha az olması durumunda çanak anten ayarları kontrol edilmelidir.


Görüntü yok, ne yapmalıyım?

Görüntü alamıyorsanız, çözüm için öncelikle D-Smart uydu alıcınızın arkasında takılı olan çanak anten kablosunun bağlı olduğundan emin olunuz. (Anten kablonuzu çıkarıp tekrar takınız.) D-Smart uydu alıcınız ile televizyon arasındaki kablonun her iki uçta da düzgün takılı olup olmadığını kontrol ediniz ve kutuyu standby konumuna alıp tekrar açınız.


Ses yok, ne yapmalıyım?

Ses alamıyorsanız, öncelikle D-Smart uydu alıcınızın ve televizyonunuzun sesini uygun seviyede açmış olduğunuzdan emin olunuz. (Anten kablonuzu çıkarıp tekrar takınız.) D-Smart uydu alıcınız ile televizyon arasındaki kablonun her iki uçta da düzgün takılı olup olmadığını kontrol ediniz ve kutuyu standby konumuna alıp tekrar açınız. Televizyon ve cihaz arasındaki bağlantı kablosunun ters kombinasyonla takılmasını sağlayınız.


Görüntüde donma ya da dalgalanma var, ne yapmalıyım?

Görüntüde donma ve dalgalanma yaşıyorsanız, çözüm için öncelikle D-Smart uydu alıcınızına bağlı olan çanak anten kablosunun LNB'nin yazan girişe takılı olduğundan emin olunuz. D-Smart uydu alıcınız ve televizyon arasındaki bağlantı kablosunun her iki uçta da düzgün takılı olup olmadığını kontrol ediniz ve kutuyu standby konumuna alıp tekrar açınız. Bağlantı ayarlarını yeniden yapılandırınız. Bunun için; D-Smart Ana Menüden => Ayarlar =>Sistem Ayarları => TV Ayarları => Scart Ayarları'na geliniz. Ulaşılan menüde önce "Kompozit" seçeneğini seçerek işlemi kaydediniz. Sorunun devam etmesi durumunda aynı işlemleri takip ederek ve S-VHS seçeneğini seçerek işlemi kaydediniz.


Sistem kilitlenmesi

D-Smart uydu alıcınızı elektrik temasını kesip, birkaç saniye beklettikten sonra yeniden elektrik temasını sağlayınız. Uydu alıcınızın ön panelinde herhangi bir ışık yanmıyor ise farklı bir prizde deneme yapınız. Sorunun devam etmesi durumunda, teknik servisten yardım alınız. (Elektrik kaynağı ile ilgili bir problem veya cihaz kaynaklı olabileceği için.)
 
Üst Alt
erotik film izle sex filmleri izle hdd dolum çaycuma satılık daire çaycuma satılık daire - filyos satılık daire