Data-Vocabulary.org Şeması Kullanımdan Kaldırıldı Çözümü

Admin

S.E.O
Yönetici
Administrator
Katılım
30 Eki 2016
Mesajlar
6,709
Beğeniler
11
Puanları
18,020
Konum
Zonguldak
Ad Soyad
Turhan Karabulut
Meslek
Emlak
Yaş
45
Data-Vocabulary.org Şeması Kullanımdan Kaldırıldı Çözümü (Google Web Araçları)
Evet arkadaşlar Google artık Nisan 2020’den itibaren informasyon-vocabulary desteğinin bittiğini duyurdu.Google web araçlarına girdiğimizde bu hata raporunu görebiliriz.”Sitenizin Google Arama’da en iyi deneyimi yaşamasını ve en kapsamlı şekilde görünmesini sağlamak için bu sorunları mümkün olduğunda düzeltmenizi öneririz. İçerik haritaları sorunundan etkilendiğini tespit etti“data-vocabulary.org şeması kullanımdan kaldırıldı hatasını görüyoruz.
Şimdi bu hatayı nasıl en basit yoldan onarabileceğimizi ele alalım.Şöyleki bu konu hakkında bir çok şekilde çözüme kavuşabiliriz.Wordpress kullanıcıları en basit yoldan schema eklentisiyle çözebiliyor,denemedim ve kesin diyemem sadece çözüm yolu.Kesin çözüm yani kendi anlamımda yaptığım ve web araçları tarafından doğrulamam başarılı olduğunu gördüğüm çözüm aşağıdadır.

Genelde bu sorun web sitemizin temasıyla alakalı bir durumdur.Fakat siz yinede genel sitede arama yapabilirsiniz.Herhangi bir ftp programı aracılığıyla örn;(FileZilla) gibi bir program vasıtasıyla web sitemizin anadizinine bağlanalım.Burada tema dosyasını wordpress kullanıcıları(wp-content\themes) alanına gidip tema dosyamızı bilgisayarımıza aktaralım.Wordpress kullanıcısı değilse yada farklı bir sistem kullanıyorsa dediğim gibi ya tema dosyasını yada web sitenizin tümünü lokale yani bilgisayarımıza indirelim.Buradaki amaç web sitemizin tümünde bu hatayı aramak.Eğer bilgisayarınızda klasör içeriğinde arama programı varsa sorun yok ama yoksa Sublime Text programını indirebilirsiniz.Sublime Text programını indirdik kurduk web sitemizin dosyalarınıda bilgisayarımıza indirik varsayıyorum ve devam ediyoruz.
Artık sorunu çözmek kaldı Sublime Text programını açın ve Sol üst köşede bulunan file>open folder bölümüne tıklayarak indirmiş olduğumuz web siteyi yada tema dosyasını seçelim ve program sol tarafa ağaç yapısında seçmiş olduğunuz klasörü alacaktır.Klasörün üzerinde sağ tuş tıklayarak find in folder yani klasör içerisinde ara tıklayarak tırnaklar hariç ” data-vocabulary.org ” yada ” data-vocabulary ” arayın çıkan sonuçlarda data-vocabulary.org yazan yerleri schema.Org ile değiştirin.Zaten sublime text nerde bulduğunu size söyleyecektir dosyayı yada dosyaları değiştirdikten sonra tekrardan ftp ye atarak google web araçlarından kontrol işlemini tekrarlayın sorunun çözüldiğini göreceksiniz.
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
WebMaster Tools data-vocabulary.org schema deprecated Hatası Çözümü


Google ,Data Vocabulary 6 nisan 2020’den itibaren informasyon-vocabulary desteğinin bittiğini duyurdu ! Öncelikle size gelen bu ileti uyarı durumunda olup google şirketinin artık data-vocabulary desteğini kaldırdığını artık sitelerinizde kullanmamızı istiyor. Kaygı edilecek bir konum söz konusu değil data-vocabulary.Org yerine schema.Org kullanabilirsiniz.

Bu sorunun çözümü için 2 yöntem anlatacağım.

  1. Yöntem tema klasörünüzü filezilla programı ile bilgisayarınıza indiriyorsunuz .GrepWin (klasörde kelime arama programı) programı ile tema klasörünüz de data-vocabulary.org kelimesini aratıp temanızdaki dosyaların içinde bu kelimenin geçtiği kaynak kodu bulup data-vocabulary yerine “schema.Org ” yazmanız yeterli olacaktır.
  2. Yöntem olarak yapmanız gerekenler; öncelikle wordpress eklenti bölümüne giriyoruz ve arama kısmına; schema deprecated yazıyoruz. çıkan eklentiler içinde,
    Bağlantıyı görüntüleme izniniz yok, bu işlem için Giriş yap veya üye ol.
    bu ekletiyi kuruyoruz. dilerseniz ftpden de ekleyip kurabilirsiniz. eklentiyi aktifleştirdikten sonra ayarlarını yapıyorsunuz çok basit zaten sonrasında webmaster toolsa girip düzelttim diye istekte bulunuyorsunuz ve kabul ediyor;
Bu yöntemleri denedikten sonra webmaster toolsdan içerik hataları kısmından hataları düzelttim diyip doğrulamayı başlatmanız yeterli olacaktır.
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
 
erotik film izle erotik film izle sex filmleri izle hdd dolum çaycuma satılık daire
Üst