Merhaba, tekrar hoş geldiniz!

Bilgi sahibi olanlarla ihtiyaç duyanları buluşturmak, farklı bakış açılarına sahip insanları bir araya getirerek birbirlerini daha iyi anlamalarını sağlamak ve herkesin bilgisini paylaşmasını sağlamak istiyoruz.

Domain Authority Güncellendi: Yetkili İsimden Cevaplar

BrCoder

Administrator
Administrator
Katılım
4 Nis 2018
Mesajlar
84
Beğeniler
1
Puanları
8
Selam Arkadaşlar Russ Jones bazı DA hakkında soruları cevapladı. Russ Jones MOZ'daki baş araştırmacıdır.
Yeni sürümde özellikle neler değişti?
Jones: Üç önemli şey değişiyor: eğitim seti, eğitim algoritması ve model faktörleri.

Eğitim modelindeki sadece gerçek SERP’lere güvenmek yerine, sıra dışı rastgele sıra dışı sayfaları son sıraya yerleştiririz, böylece model hiç sıralamada olmayan siteler hakkında bilgi sahibi olur. Eğitim algoritması bir zamanlar ilişkileri ifade etmek için karmaşık bir doğrusal regresyon modeline dayanıyordu. Şimdi, bir sinir ağı kullanıyoruz, bu da DA’nın zamanla “daha akıllı” ve daha doğru olacağı anlamına geliyor.
Moz Link Explorer’ımız tarafından desteklenen 35 trilyondan fazla bağlantıyı da izliyoruz. Bu bağlantılar şimdi miktara ek olarak kalite açısından da izlenmektedir. Bağlantı kalitesini daha iyi ölçmek için tescilli Spam Puan metrikimizi, diğer faktörlerle birlikte entegre ettik.

Yeni puanlamanın yayınlanmasının ardından DA üzerindeki en büyük etki ne olacak?
Jones: Kısa vadede, Domain Authority puanları genel olarak yüzde 7 oranında düşecek. Bu düşüş Domain Otoritesinin yeniden merkezlenmesini yansıtmaktadır.

Uzun vadede, pazarlamacılar Domain Authority puanlarının kendilerini çok daha hızlı ayarlayacağını ve düzelteceğini göreceklerdir. Bu, eski dizinimizden çok daha sık güncellenen gelişmiş bağlantı veritabanı sayesinde olacak.

DA’nın web yöneticilerinin site performansını iyileştirmesine yardımcı olan bir tanı aracı olduğunu söylediniz. DA bunu nasıl yapar?
Jones: Açık olmak gerekirse, Domain Authority web yöneticilerinin site performansını iyileştirmek için ne yapmaları gerektiğine karar vermelerini sağlar. Örneğin, bir web sitesinin sitesi bir rakipten çok daha az sıralamaya sahipse, daha yüksek bir Etki Alanı Otoritesine sahip olmasına rağmen, web yöneticisinin kendi sitesindeki içeriğin kalitesini ve miktarını iyileştirmesi gerektiğini gösterir.

Bazı şirketler DA’yı bağlantı satış / satın alma planları ile kötüye kullandılar. Yeni sürüm sorunu ele almaya nasıl çalışıyor?
Jones: Link indeksimiz, spam tespit sistemimiz ve makineyle öğrendiğimiz gelişmiş model sayesinde, Moz link manipülasyonunu belirleyebilir ve DA puanlarını Google ve Bing’in kötü bağlantıları nasıl değersizleştirdiğine benzer şekilde değerlendirebilir. Modelimiz belirli herhangi bir şema tipini spesifik olarak hedeflememektedir, daha ziyade gelişmiş sıralamalarla sonuçlanmayan ve bunları değersizleştiren bağlantı manipülasyon modellerini tanımlamaktadır.

Kaynak:
You do not have permission to view link Giriş yap veya üye ol.
 
Üst Alt
erotik film izle sex filmleri izle hdd dolum çaycuma satılık daire