Drupal Nedir? Neyin Nesidir?

Katılım
20 Ocak 2017
Mesajlar
31
Beğeniler
0
#1
Drupal ,
açık kaynak kodlu bir içerik yönetim sistemidir. Drupal ile internette yayınlamak istediğiniz içerikleri yönetip, sosyal medya, kurumsal intranet, e-ticaret, haber siteleri ve çeşitli web uygulamaları geliştirebilirsiniz. Diğer açık kaynak kodlu içerik yönetim sistemlerinden farklı olarak Drupal güvenlik, sürdürülebilirlik, esnek ve arkasındaki güçlü topluluktan dolayı kurumsal içerik yönetim sistemi olarak konumlanmaktadır.

Bir çok insan Drupal'ı Wordpress veya Joomla ile karşılaştırma eğiliminde fakat Drupal kendini kurumsal içerik yönetim sistemi olarak konumlandırdığından dolayı bu doğru bir bakış açısı değil.

Drupal ile, Wordpress ve Joomla ile yapılabilecek her şeyi yapabilirken, diğerleri ile bir çok senaryoda tıkanabilirsiniz.
Hatta Drupal'ın kurucusu Dries Buytheart'ın bu konuyu açıklamak için kullandığı bir söz var; "Bir blog yapacaksanız Wordpress kullanın, bir Wordpress yapacaksanız, Drupal kullanın." Böyle bakıldığında Drupal'ın esas alternatifleri Microsoft'un Sharepoint ve Adobe'nin CQ ürünleridir. Drupal hem maliyet hem de esneklik açısından bu ürünlerin önünde bir içerik yönetim sistemidir, ayrıca size geliştirdiğiniz ürüne sahip olma ve sürekli geliştirme fırsatı verir.
 
Üst Alt