En iyi Wordpress Eklentileri Anlatımı Özel !

Admin

S.E.O
Yönetici
Administrator
Katılım
30 Eki 2016
Mesajlar
6,673
Beğeniler
10
Puanları
18,020
Konum
Zonguldak
Ad Soyad
Turhan Karabulut
Meslek
Emlak
Yaş
45
WordPress, birçok webmaster arkadaşımızın kullandığı ve her geçen gün biraz daha popülerliğini arttıran içerik yönetim sistemidir.

WordPress'in diğer içerik yönetim sistemlerinden daha popüler olması kuşkusuz sağladığı sayısız eklentidir. Bu sayısız WordPress eklentileri sayesinde WordPress'i foruma, e-ticaret sitesine, sosyal ağa hatta birçok sisteme dönüştürebilirsiniz.

Siz değerli webmaster arkadaşlarımıza bu yazımda sitenizi hızlandırmak, WordPress'in işlevselliğini arttırmak, daha çok ziyaretçi çekmek ve WordPress'den elde edebileceğiniz en üst verimi sağlayabilmeniz için en iyi WordPress eklentilerini sizler için araştırdım.

Eklentileri dört kategoride topladım. İhtiyacınız olan eklentiyi bu kategorilere göre belirleyebilirsiniz.

Performans ve Optimizasyon


W3 Total Cache
W3 Total Cache eklentisi birçok popüler blog tarafından kullanılmaktadır. Bunların arasında Mashable, Yoast gibi bloglarda bulunuyor. W3 Total Cache eklentisi, sitenizi önbelleğe alarak sunucu performansının artmasını sağlar.

Bu sayede sitenizin açılış süresi kısalır. W3 Total Cache eklentisi aynı zamanda HTML, CSS ve JavaScript dosyalarınızı küçülterek site performansının artmasına yardımcı olur.

WP Super CacheWP Super Cache eklentisi, WP Total Cache eklentisi ile benzer özelliklere sahiptir. Wp Total Cache eklentisi size fazla geliyorsa bu eklentiyi tercih edebilirsiniz. WP Super Cache eklentisi ile kolay bir şekilde sitenizin performansını arttırabilirsiniz.

CloudFlareCloudFlare, aslında tam olarak bir eklenti değildir. CloudFlare, ücretsiz bir hizmet olup sitenize gelen bütün spam isteklerini engeller.

CloudFlare, ayrıca sitenizi önbelleğe alır ve gözle görülebilecek şekilde sitenizin hızlanmasını, hızlı açılmasını sağlar. CloudFlare kullanmak istiyorsanız, CloudFlare web sitesine gidip kayıt olun. Ardından gerekli adımları takip edin.

İşlem bitince sitenizin DNS adreslerini CloudFlare'in size verdiği DNS adresleriyle değiştireceksiniz. Sonra sitenizde farkı hissedeceksiniz. ))

Secure WP
Secure WP ekentisi, WebSite Defender tarafından hazırlanmıştr. Bu eklenti sayesinde sitenizi güvenlik açıklarına karşı test edebilirsiniz. Ayrıca sadece birkaç adımda daha da güçlü hale getirebilirsiniz.

WP DB-BackupWP DB-Backup eklentisi, sitenizin yedeğini almak için geliştirilmiştir. Bu eklenti sayesinde zamanlanmış yedekleme yapabilirsiniz. Olası durumlarda veri kaybı yaşamak istiyorsanız bu eklentiyi öneririm.

WassupWassup eklentisi ile sitenizdeki kullanıcıların neler yaptıklarını, hangi sayfaları gezdiklerini, hangi konuyu okuduklarını görebilirsiniz ve takip edebilirsiniz. Ayrıca yıllık/aylık/günlük/saatlik bazda kullanıcı istatistiklerini anlık olarak görüntüleyebilirsiniz.

Kullanıcı verilerini de depolayabildiğiniz bu eklenti ile verileri bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Broken Link Checker


Broken Link Checker eklentisi sayesinde sitenizdeki linkleri görüntüleyebilir ve çalışmayan, kırılmış linkleri kolayca bulabilirsiniz.

Eğer isterseniz bu eklenti sitenizdeki kırık linkleri size bulup mail adresinize gönderiyor. :) Ayrıca bu eklenti sayesinde kırık linkleri arama motorlarına engelleyebilirsiniz. Bu sayede arama motorlarının gözündeki itibarınız düşmez.

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

All-In-One SEOAll-In-One SEO eklentisi sanırım hepimizin de kullandığı en popüler WordPress eklentisi. :) Bu eklenti sayesinde kolay bir şekilde arama motoru optimizasyonu (SEO) yapabilmeniz mümkün.

Google XML SitemapsGoogle XML Sitemaps eklentisi, sitenize içerik girdiğiniz zaman bunu otomatik olarak Google'a göndermeniz için site haritası oluşturmaya yarar. Eğer sitenizin doğru ve hızlı bir şekilde indekslenmesini istiyorsanız bu eklenti WordPress için temel araçlardan biridir.

SEO Friendly ImagesSEO Friendly Images eklentisi, sitenizde kullanacağınız görsellere ALT ve TITLE meta etiketleri ekleyerek arama motorlarının görsel bölümlerinde üst sıralara çıkmanızı sağlar. Zaten bildiğiniz üzere birçok arama motoru görsel arama seçeneği de sunuyor.

Yorum ve Sosyal Medya


Digg DiggDigg Digg eklentisi, herkes tarafından bilinen bütün popüler sosyal ağ sitelerini destekler. Bu eklenti sayesinde sitenize Mashable’daki gibi kayan paylaş butonları ekleyebilirsiniz.

AkismetAkismet eklentisi, WordPress kurulumuyla birlikte gelmektedir. Eğer daha önce kullanmadıysanız vakit kaybetmeden kullanmanızı öneririm. Çünkü bloglara çok sayıda spam yorum geliyor.

Akismet eklentisi bu spam yorumları engellemede oldukça güçlü bir eklenti.

Simple Facebook ConnectSimple Facebook Connect eklentisi ile adından da anlaşılabielceği gibi kolay bir şekilde sitenizi Facebook sayfanızla bağlayabilirsiniz. Facebook sayfanızı, sitenize entegre edebilirsiniz.

Diğer Yararlı Eklentiler
Yet Another Related Post PluginYet Another Related Post Plugin eklentisi, web sitenizde bir konu yayınladığınız zaman sitenizdeki o konuyla ilgili yazıları gösteren çok kullanışlı bir eklentidir.

GD Star RatingsGD Star Ratings eklentisi, oldukça gelişmiş bir oylama eklentisidir. Bu eklenti hem yazılarınızı hem de yorumları oylama seçeneği sunuyor. Oylamaları ister yıldızlarla yapıyorsunuz ister beğendim ve beğenmedim anlamına gelen el işaretleriyle yapabilirsiniz.

WP TouchWP Touch eklentisi sitenizin mobil sürümünü oluşturur. Bu sayede cep telefonu, tablet bilgisayar gibi mobil cihaz kullanan kullanıcılar sitenizde kolayca gezinebilir.

WP PageNaviWP PageNavi eklentisi WordPress için önemli ve olmazsa olmaz eklentilerden biridir. Bu eklenti sayesinde sitenizdeki sayfaları istediğiniz şekilde numaralandırabilirsiniz.

NextGen GalleryNextGen Gallery eklentisi siteniz için fotoğraf galerisi oluşturmak istiyorsanız önemli bir eklentidir. Bu eklentisi sayesinde birçok resimi kolay bir şekilde tek bir sayfada toplayabilirsiniz.

Ayrıca bu NextGen Gallery eklentisi için farklı eklentiler indirerek eklentinin fonksiyonelliğini daha da geliştirebilirsiniz.

WP e-CommerceWP e-Commerce eklentisi, yazının en başında söylediğim gibi WordPress'i e-ticaret sitesi olarak kullanmanızı sağlayan önemli bir eklentidir. Sitenizi bu eklenti sayesinde çok kullanışlı bir e-ticaret sitesine dönüştürebilirsiniz.

WP Smush.itWP Smush.it eklentisi Yahoo'nun Smush.it servisini kullanan bir eklentidir. Bu eklenti resimlerinizin boyutunu kalitelerini düşürmeden %10 ile %50 arasında küçültmenizi sağlar.
Eğer siteniz açılırken görseller yavaş yükleniyorsa bu eklenti tam size göre.


Evet arkadaşlar sizler için derlediğim en iyi WordPress eklentileri bunlar. Hepsi birbirinden kullanışlı olan bu eklentiler umarım işinize yarar. Hoşçakalın.
 
erotik film izle erotik film izle sex filmleri izle hdd dolum çaycuma satılık daire
Üst