Facebook Canlı Yayın İzleyicisini Arttırmak İçin 10 İpucu!

Katılım
22 Şub 2020
Mesajlar
11
Beğeniler
0
Puanları
1
Ad Soyad
Meslek
Yaş
You do not have permission to view link Giriş yap veya üye ol.
Facebook Canlı Yayın İzleyicisini Arttırmak İçin 10 İpucu!
Son dönemin sosyal medyada en trend akımlarından biri de canlı yayın yapmak. Facebook canlı yayın katılımcısı nasıl arttırılabilir? İpuçları, haberimizde...

Canlı yayın yapmak son zamanlarda bir hayli popüler. Ancak yapılan bu yayınlardaki en büyük sorun katılımcı sayısının azlığı ve katılımcı bulma çabası. Yaptığınız Facebook canlı yayın katılımcı sayısını arttırmak için neler yapılmalı? Canlı yayınına nasıl ilgi çekilebilir? 10 pratik ipucu, haberimizde…

Facebook canlı yayın katılımcısı nasıl arttırılır?
1- Araştırma
Başarı her zaman kolay elde edilmez. Bu yüzden her ipucu için yoğun bir araştırma ve analiz yapmanız şart. Katılım arttırmak için kendinize birçok soru yöneltmelisiniz ve bu soruların cevaplarını da kendi içeriğiniz, hedef kitleniz doğrultusunda yanıtlamalısınız.

2- İçerik
Canlı yayınlarınızın konusu ve içeriği bir hayli önemlidir. İçeriğiniz ne kadar popülerse baz alacağınız hedef kitle de bir o kadar genişler, daha çok insana ulaşır ve seslenirsiniz. Bu yüzden kaliteli bir
You do not have permission to view link Giriş yap veya üye ol.
üretimi yapmanız gerekmektedir.

3- Hedef Kitlenizi İyi Seçin
Kime hitap ediyorsunuz, içerikleriniz kimi ilgilendiriyor, en çok kimin hoşuna gidiyor? Bu sorular sizin hedef kitlenizi seçmenizde yardımcı olacaktır.

4- Alışıla Gelmişlikten Kaçının
You do not have permission to view link Giriş yap veya üye ol.
da farklı olmak her ne kadar ilk zamanlarda riskli olsa da kitleniz büyüdükçe farklılığınız konuşulacaktır. Facebook her kitlenin bulunduğu muazzam bir mecra ve siz bu mecrada farklılığınızla geniş bir kesime seslenebilirsiniz.

You do not have permission to view link Giriş yap veya üye ol.


5- Kendiniz Olun
Belki de sosyal medyada dikkat edilecek önemli husus “kendiniz olmak” diyebiliriz. İnsanlar
You do not have permission to view link Giriş yap veya üye ol.
şeyler izlemiyor ve izlemek istemiyor. İnsanlar kendine güvenen, kendiyle barışık olan kısacası kendi olan yayıncıları izliyor. Yapmacıklıktan uzak ve kimi zaman spontane şeyler izleyiciyi mutlu ediyor diyebiliriz.

6- Zamanı İyi Ayarlayın
Prime Time
diyebileceğimiz saatler vardır fakat bu vakitler sosyal medyada televizyonda işlediği gibi işlemiyor. Sizin hedef kitleniz hangi vakitte online ise sizin altın saatleriniz o zaman diyebiliriz. Facebook canlı yayın açma işleminden önce mutlaka sizin için önemli olan Bu saatleri araştırın.

7- Dikkatleri Üzerinize Toplayın, Sabırsızlandırın
Yayına kadarki sürede yapmanız gereken en önemli şey insanları sabırsızlandırmak. Nihai izleyicilerinizi kaybetmemek için bunu sürekli yapmalısınız fakat yeni izleyiciler kazanmak içinde dikkatleri üzerinize toplamanız şart. İnsanları heyecanlandırmalı ve yayınınız için onları ikna edecek başlıklar sunmalısınız.

8- Özel Hissettirin
Katılımcılarınızla tanışın, canlı yayınlara davet edin, onları tanıyın. Bu sizi daha özel bir yayıncı yapacaktır.

9- Işığı İyi Ayarlayın
Facebook yayın
açılışınızda karanlık veyahut ışıktan patlamış bir suratla yayına çıkmak pek hoş olmayacaktır. Bu yüzden yapmanız gereken ışığı doğru kullanmak olacaktır. Bir soft box edinebilir ya da evinizde bulunan kaliteli bir ışıktan yardım alabilirsiniz.

10- Bağlantı
Canlı yayın akışı durmamalı sizi izleyenleri çileden çıkarmamalısınız. Bu yüzden kaliteli ve kopmalar yaşanmayacak bir
You do not have permission to view link Giriş yap veya üye ol.
bağlantısı şart olacaktır. Katılımcılar piksel piksel bir yayın izlemek istemez.

Peki siz Facebook kullanıyor musunuz? Facebook canlı yayın yaptınız mı? Deneyim ve görüşlerinizi yorum kısmından paylaşabilirsiniz.
 
erotik film izle hdd dolum çaycuma satılık daire
Üst