Merhaba, tekrar hoş geldiniz!

Bilgi sahibi olanlarla ihtiyaç duyanları buluşturmak, farklı bakış açılarına sahip insanları bir araya getirerek birbirlerini daha iyi anlamalarını sağlamak ve herkesin bilgisini paylaşmasını sağlamak istiyoruz.

Film siteleri için site içi linkleme nasıl olmalı ?

Admin

S.E.O
Administrator
Ad Soyad
Turhan Karabulut
Meslek
Emlak
Merhaba

sitemde hem dizi hemde film kategorileri olmak üzere yüzlerce kategori var. Anasayfa ve diger sayfalarimda bulunan kategorilerim kismina tüm kategorilerimi listelersem her sayfada 500 e yakin sayfa ici link olur. Bu durumda yanlis mi yapmis olurum ?

------------------

Edit: Cevap

Site içi link inşaası en önemli konudur. Burada bir çok seo uzmanının göz önüne aldığı en önemli etmen en değerli sayfanın ilk sırada site içi link ile olmasıdır!

Şimdi bir şeyi baştan araştırmaya gerek yok.

(1 sayfada olan bir sitenin kategorileri)
1080p Filmler
2009 Filmleri
2010 Filmleri
2011 Filmleri
2012 Filmleri
2013 Filmleri
2014 Filmleri
2015 Filmleri
2016 Filmleri
2017 Filmleri
Aile
Aksiyon
Animasyon
Belgesel
Bilim Kurgu
Biyografi
Çizgi Film
Dans
Dram
En Çok Yorum Alan Filmler
En İyi 50 Film
Eski Filmler
Fantastik
Fragmanlar
Gençlik
Genel
Gerilim
Gizem
Hint Filmleri
imdb 7+ Filmler
Komedi
Konserler
Korku
Macera
Manşet Filmler
Müzikal
Polisiye
Politik
Romantik
Savaş
Spor
Suç
Tarih
Türkçe Altyazılı
Türkçe Dublaj
Western Filmleri
Yabancı Filmler
Yerli Filmler

Google webmasterlerden şunu istiyor. Kullanıcılar sizin sitenizde var olan bir içeriği bir kaç adımda erişebilmeli diyor.(Daha önceden klasör google mühendisine göre önemli değil diye başlık açmıştım)

Ne yapmalıyız! Öncelikle sektörde var olan tüm iyi sırada olan rakipleri bir incelememiz lazım.Atılacak adımlarıda düşünerek en baştan yapmamız lazım.

Üstte alıntı ettiğim sitenin kategori sisteminde sitenin sahibi anasayfadan aldığı gücü alt sayfalara aktarıyor.Ve bu tüm içerikte böyle. Atıyorum savaş kategorisine bir bağlantı geldiğinde yine ilgili kategorilerde puan alıyor.

İşin güzel kısmı da bence kategoride yer alan filmlerde doğal olarak güç kazanıyor.Çünkü bir çok yerden gelen gücü(farklı alt sayfalara gelen linkler vs)kategori sayfası alıyor ve burada yer alan içeriklerde güç kazanıyor.Bir diğer iş ise site dışı link alakalı kazanılmasına kalıyor.

Şimdi bu kategoriye sahip site adresi benim açtığım(onun bir film sayfasında) yeni bir film sitesinden daha önce var olacaktır. Bunda kimsenin şüphesi yoktur.(siteye gelen daha önceki trafik,link gücü ve benimde daha aklımın eremeyeceği sinyaller önceden onda var)

Umarım karışık olmamıştır.Bu tarz kategorilendirme LSİ semantik web uygun olarak ana kelime abartılmadan sitenin Google tarafından çözülmesini ve + puan almasını sağlar. Benim önerim site içi link inşasını önce ilk 3 sayfada ki siteleri inceledikten sonra yapmanızdır.

Üst Alt
erotik film izle sex filmleri izle hdd dolum çaycuma satılık daire çaycuma satılık daire - filyos satılık daire