Merhaba, tekrar hoş geldiniz!

Bilgi sahibi olanlarla ihtiyaç duyanları buluşturmak, farklı bakış açılarına sahip insanları bir araya getirerek birbirlerini daha iyi anlamalarını sağlamak ve herkesin bilgisini paylaşmasını sağlamak istiyoruz.

Forum Kuralları (Konu Açmadan Önce Lütfen Okuyun)

Admin

S.E.O
Administrator
Katılım
30 Eki 2016
Mesajlar
6,910
Beğeniler
12
Puanları
18,020
Konum
Zonguldak
Ad Soyad
Turhan Karabulut
Meslek
Emlak
Yaş
45
(KONU AÇMADAN ÖNCE OKUYUNUZ)
Dikkat: Konu Açma Kuralları Şablonu, Konu Açmadan Önce Burayı Okuyun

Kategorideki düzenin sağlanması için, açılan konularda şablon kullanma zorunluluğu getirilmiştir.
Web Sitenizi aşağıdaki şablona bağlı kalarak tanıtabilirsiniz.

Uyarı: Bu konunun açılışından itibaren şablona uygunsuz açılan konular silinecektir.
Uyarı: Konu içerisinde link kasmaya ve site imlemeye yönelik faaliyetler tespit edildiğinde konu silinir ve kullanıcıya ceza uygulanır.

Uyarı: Site İle İlgili Resim: Konuya tanıtacak en aza 4 resim eklenecektir zorunlu
Uyarı: Site Adı: Konuda Site link olarak sadece 1 tane eklenecektir. es..c +..18.. p.r..n gibi ekleyenler siteden süresiz uzaklaştırılaçaktır.
Uyarı: Site Adresi: Konu içinde sadec 1 link izni vardır.
Uyarı: Açıklama: Düzgün konular span konuları açanlar sadece bunlar değil tüm üyemizin diğer konularıda silenecektir.
Uyarı: Sitenin ilerleyen günlerdeki hedefleri

YASAKLANAN İÇERİKLER
- T.C. Kanunları ve Mevzuatlarına aykırı olan tüm illegal içerikler yasaktır!
- Her türlü Forum
- TV ve Dizi izleme
- Telegram vb. gruplar
- +18 Yetişkin içerikli siteler
- Bah*s, Kum*r, Şans oyunları, piyango vb.
- Telifli içerikler (waréz vb.)
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::- Forum kuralları wmliz topluluğunun sorumluluklarını arttırmak ve aydınlatmak için tasarlanmıştır. Lütfen kural, koşul ve bilgileri okuyunuz.

- Bu forumun kuruluş amacı karşılıklı "BİLGİ PAYLAŞIMI"'dır. Türkiye'de unutulmuş olan yardımseverlik, paylaşım gibi kavramları yaşatmayı ve pekiştirmeyi amaçlamış bizlerin ve sizlerin gerekli özveriyi göstereceğinizi düşünüyoruz.

- Okunmayacak kadar uzun geldiyse fare ile sağ tıklayın, kaynağı görüntüleyin ve farklı kaydedin. Boş bir zamanınızda okursunuz. Ancak; kuralları okumamış olsanız dahi kayıt işlemizi tamamladıktan veya ilk mesajınızı gönderdikten sonra tüm kuralları kabul etmiş sayılırsınız.

- Saygı, olumluluk ve nezaket en büyük dayanak noktamız olmalıdır.
Gerekçe ne olursa olsun gerçek kimliğinizi mümkün olduğunca gizlememeye çalışınız.

- Kişisel tartışmalara girmeyiniz. Kişisel sorunları tartışmak için "Özel Mesaj" linkini kullanarak o kişiyle doğrudan irtibata geçiniz.

- Hatalı olduğunuzu anladığınızda özür dileyiniz. Unutmayın ki sanal ortamda da özür bir erdemdir.

- Yapılan yanlışları, yeni yanlışlarla körüklemeyiniz. Bırakınız biraz süre geçsin. Karşınızdaki insan belki özür dileyecektir.

- Telif hakları'na (Copyright) saygılı olunuz. İlgili bütün kaynak ve referansları belirtiniz.

- Acımasız eleştiri yapmak yerine yeri gelince elle tutulur faydalı fikirlerinizi de karşınızdaki insanlarla paylaşınız.

- Konu açarken konu kısmı çok önemlidir. Buraya merhaba, yardım, lütfen bakın, help gibi şeyler yazmayınız. Konunun özeti mahiyetinde bir başlık yazınız.

- Şaka yaparken veya iğneli sözler yazarken çok dikkatli olunuz. Yüz yüze olmadığınız için şakanız eleştiri olarak da algılanabilir. Sevinç ve güldüğünüzü :) ile belirtiniz.

- Foruma konu dışı mesaj gönderen bir kimseye cevap vermeyiniz. Sessiz kalınız. Şayet birisi cevap yazmışşsa bunlara cevap olabilecek başka bir mesaj göndermeyiniz.

- Sadece havacılıkla ilgili web sitesi reklamları ücretsiz olarak sadece Site Tanıtımı bölümünde yapılabilir.

1. Wmliz'in yöneticileri ve moderatörleri her ne kadar, her türlü uygunsuz ve itiraz edilebilecek içerik ve materyali olabildiğince kısa sürede forumdan silecek veya taşıyacak olsalar da, bütün mesajların incelenmesi mümkün olamayabilmektedir. Bu foruma gönderilen her mesaj, onu gönderenin görüşlerini yansıtmakta ve yazarının sorumluluğu altında olup, kendilerine ait mesajlar dışında moderatörler, adminler ya da webmasterlar kullanıcı mesajlarının içeriğinden dolayı sorumlu tutulamazlar.

2. Bu forumda, aşağılayıcı, alaycı, başkalarını küçümseyen, adminlere, moderatörlere veya kullanıcılara saygısızlık içeren, müstehcen, kaba, iftira niteliğinde, nefret dolu, tehdit edici, huzursuzluk çıkartmaya yönelik, başka kullanıcıların kimliğini açıklayıcı, adult içerik, kopya yazılım, warez, crack, nocd, şifre kırma, hack ve hile kullanımıyla ilgili, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına, uluslararası kanun, tüzük veya anlaşmalara, ülkemiz çıkarlarına, kişilik haklarına veya genel toplum ahlak kurallarına aykırı, din, dil, ırk, cinsiyet ve benzeri ayrımcılıkları destekleyen konular açmak ve içerikler göndermek, linkler vermek ve tartışmaları amacının dışına ve diğer kullanıcıları rahatsız edecek boyutlara taşımak yasaktır. Her mesajın IP adresi ve giriş tarihi gerektiğinde yetkili makamlara verilmek üzere kaydedilmektedir. Kullanıcılar, bu forumun moderatörlerinin, adminlerinin veya webmasterının, kendi iradeleri doğrultusunda herhangi bir başlığı silme, taşıma, kilitleme yetkisi olduğunu kabul etmektedirler. Kullanıcılar, girdikleri her bilginin veritabanında saklanacağını kabul etmektedirler. Her ne kadar bu bilgiler, 3. şahıslara verilmeyecek olsalar da, herhangi bir 'hack' olayı sonucunda bu bilgilerin 3. şahısların eline geçmesi halinde, webmaster, moderatör ya da adminler sorumlu tutulamazlar.

3. Forumumuz orijinal yazılım kullanımını desteklemekte ve önermektedir. Kullanıcılarımıza da, sevdikleri yazılımların orijinalini almalarını ve kullanmalarını tavsiye ediyoruz.

4. Bu foruma yamaç paraşütü başta olmak üzere yelken kanat, diğer hava araçları veya havacılık konuları haricinde mesaj atmak yasaktır. Böyle konular moderatörler tarafından görülürse konu haber verilmeksizin taşınacaktır veya silinecektir.

5. Forumdaki mesajlarınız yöneticiler tarafından gerektiğinde silinebilir, taşınabilir ya da kilitlenebilir veya cevap yazılamaz hale getirilebilir. Bu yöneticilerimizin forumun düzenini sağlamak için uyguladığı yöntemlerden birisidir. Yanlış bir nedenle bu uygulamalarla karşılaştığınızı düşünüyorsanız yöneticilere özel mesajlardan ya da https://wmliz.net/kullanicilar/admin.1 linkine göndereceğiniz mesaj yolu ile ulaşıp öğrenme hakkınız bulunmaktadır fakat yaptırımın geri alınması söz konusu değildir. Lütfen bu sorular için konu açmayınız. Aynı şekilde yukardaki link adresine şikayetlerinizi de bildirebilirsiniz.

Kural ihlalleri durumunda
a. Bu kuralları ihlal eden konu/mesajlar uyarılmaksızın silinebilir, kilitlenebilir, taşınabilir.
b. Bu kuralların ihlalinin devamında, üyeler hakkında gerekli yaptırımlar söz konusu olacaktır.
c. Bu kuralların uygulanmasında yöneticiler, takdir haklarını kullanmakta serbesttir.

Kural ihlallerinde başlığa/mesaja uygulanacak 3 türlü yaptırım vardır. Kilitleme, silme ve düzenleme. Yaptırımların uygulandığı zamanlar:

Başlığın Kilitlenmesi:
a. Açılan konu site kurallarının birden fazlasına aykırı ise başlık kilitlenebilir.
b. Daha önce açılmış başlığın aynısından açmak veya daha önce cevaplanmış bir soruyu aynı şekilde sormak kilitlenme sebebidir.
c. Başlık içinde konu başlıktan sapar ve bunun ilerisinde konunun artık açılan başlıkla hiç ilgisi kalmazsa başlık kilitlenir.

Başlığın Silinmesi:
a. Açılan konu forum kurallarının birden fazlasına aykırı ise başlık silinebilir.
b. Bir kişiyi veya kurumu aşağılayıcı ve ona hakaret içerici ifadeler yer alan başlıklar hiçbir kilitleme ve uyarı yapılmaksızın silinecektir.
c. İyi ya da kötü, övgü ya da hakaret içeriği olması fark etmeksizin herhangi bir üyeyi hedef alan başlık silinir.
d. Gayet düzgün giden bir başlığa gelen konuyu saptıracak içerikli cevap silinir.

Başlığın Düzenlenmesi:
a. Açılan konu forum kurallarına aykırı ufak kısımlar içeriyor ise başlık düzenlenebilir.
b. Reklam içerikli başlık-mesajlar; hedeflerine ulaşmaması için düzenlenir ve reklam olmaktan çıkarılır.
c. Yeterli açıklamaya sahip olmayan ve başlığı gördüğünde üyeyi yanıltacak konularda ufak düzenlemeler yapılabilir.

6. Kullanıcılarımızdan, forumumuza üye olurken genel kabul gören ahlaki değerlere uygun olan bir takma isim almalarını rica ederiz. Ad-Soyad için ahlaksız isim seçmek, imzalara siyasi amaçlı yazılar yazmak, imzada ticari reklam yapmak yasaktır. Üye olurken lütfen absürt, saçma, site.com, site.net gibi bir isim kullanmayınız. Aksi fark edildiği durumda kullanıcıya haber verilmeksizin kullanıcı adları ve hesapları silinebilir veya kaldırılabilir. Alınan takma adlardan dolayı sitemiz bir sorumluluk kabul etmemekte olup sorumluluk kayıt olan kişiye aittir.

Foruma üye olurken Ad-Soyad kısmına gerçek ve açık Ad ve Soyadınızı ve şehir kısmına da yaşadığınız şehri yazınız. Üye olduktan bir süre sonra üye profilinde Ad-Soyad veya Şehir bilgilerini yukarıdaki kurala uygun olmayan şekilde değiştiren üyelikler uyarı yapılmaksızın iptal edilir.

Aynı Ad-Soyad ile mükerrer üyelikler kabul edilmemektedir. Mükerrer üyelikler uyarı yapılmaksızın iptal edilir.

7. Forum kirliliği : Soru sormadan önce arama yapın, tekrar tekrar aynı soruları sormayın. Benzer sorular varsa onların altında sorunuzu sorun. Bu forumu kullanırken konuları, ait oldukları başlıklar altına açmanızı rica ederiz. Gereksiz başlıklar açmamaya, aynı veya benzer bir konuda daha önce başka bir başlık açılıp açılmadığını 'Arama' fonksiyonunu kullanarak kontrol ettikten sonra başlığı açmaya, gereksiz ve flooding niteliği taşıyabilecek sıklıkta mesaj atmamaya özen gösteriniz. İç içe alıntılar yaparak forum düzenini bozmamaya özen gösteriniz. Gönderilecek konuların başlıkları lütfen içerikleriyle bağlantılı olsun. Yani daha fazla "Yardım, çok acele yardım..." ile başlayan konu başlıkları seçmemeye özen gösterin.

Mesajlar ve konu başlıkları : Mesaj/Konu başlık ve içeriğinin anlaşılabilir bir dille, imla kurallarına ve Türkçe karakterlere dikkat edilerek yazılması, yanlış anlaşılmalara mahal verilmesini engelleyeceği gibi, diğer üyeler tarafından da daha kolay anlaşılmasını sağlayacaktır. IRC lisanı ile mesaj yazmak, bir büyük bir küçük harfle yazmak kesinlikle yasaktır.

Mesaj/Konu başlık ve içeriğinde sadece büyük harf kullanılması; hem göze hoş gelmemesi ve forumun genel görünüşünü bozması hem de tartışmalara sebep olabileceği için sakıncalı bulunmaktadır. Bunun bağırma anlamına geldiğini de hatırlatalım.

Forum genelinde, konular dahilinde ikili sohbetler ve mesajlaşmalar yapılamaz. Kullanıcılar, başka bir kullanıcının özel bilgilerini forumda yazamaz/açıklayamaz.

Forum ortamında genel ahlak kurallarına aykırı, kişileri/kurumları küçük düşürücü, hakaret niteliğinde sözler kullanamazsınız. Size karşı böyle bir durum söz konusu ise kesinlikle mesaja cevap yazarak tartışma başlatmayınız ve durumu özel mesajla forum yöneticilerine bildiriniz.

Bilginiz olmadığı bir konuda yorum yapmayınız veya fikir yürütmeyiniz. Verdiğiniz yanlış bilgiler yüzünden kötü veya olumsuz sonuçlar doğabilir.

Konulara cevap olarak sadece “ :) , :D , :( “ şeklinde boş cevap atmayınız. Konulara cevap yazarken sadece onaylayıcı , gereksiz mesajlar atmayınız.

Kişisel (özel) Mesajlar : Kişisel Mesaj yolu ile diğer kullanıcılara reklam içerikli, rahatsız veya taciz edici mesajlar gönderilmesi kesinlikle yasaktır. Bu tür mesajları forum yöneticilerine bildiriniz.

Veriden tasarruf etmek için, gereksiz kişisel mesajlarınızı lütfen siliniz.

Mesajlara Dosya Ekleme Kuralları : İnternet üzerinde zaten mevcut olan bir dosya veya resimi eklemeyin, link verin. Ekleyeceğiniz resim büyükse, imkanınız varsa sıkıştırın, renk sayısını azaltın, optimize edin. Daha az yer kaplayacaksa JPG yerine PNG tercih edin. Sıkıştırılmış dosya gönderirken içinde thumbs.db gibi artıkların olmamasına dikkat edin.

8. Bu forum sistemi, bazı bilgileri bilgisayarınızda saklamak için cookie'leri kullanmaktadır. Girdiğiniz özel bilgilerin hiçbiri bu cookie'lerde bulunmamaktadır, bunların tek amacı forumda daha rahat bir gezinti yapabilmenizdir. Geçerli e-mail adresiniz sadece kaydınızı onaylamak, şifrenizi yollamak ve unuttuğunuzda şifrenizi size hatırlatabilmek için istenmektedir.

9. Forumumuzun ikinci el kısmında 24 saat içersinde iki konu açmak yasaktır. Bu forum kullanıcılarına daha dağılımlı bir satış hakkı tanımak için alınmış bir karardır. Eğer ki yapılan kural ihlali moderatörler tarafından görülürse konu taşınacaktır veya silinecektir. İkinci bir nick ile açan kişilerinde nickleri kitlenecektir. Tavsiyemiz satış ilanlarınızı bir araya toplamanızdır.

10. T.C yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen, politik, din, küfür (sansürlenerek de olsa), maksadı aşan argo, sataşma, aşağılama vb. içerikli yazılar içeren mesajlar forumlara gönderilemez. Bu forumda Dini ve Siyasi konuların geçtiği mesaj atımları, havacılık dışı tebrik, kutlama, taziye mesaj atımları yasaktır bu tür içeriklerin tartışılmasının yıllar süren deneyim sonrasında bir noktaya ulaşamadığı görülmüş ve gerginlik yaratması yüzünden tartışılması yasaktır. Eğer ki yapılan kural ihlali moderatörler tarafından görülürse konu haber verilmeksizin taşınacaktır veya silinecektir.

11. İmza kurallarımız konu dışında üst konu olarak aktarılmıştır. İmza sınırlamaları diğer kullanıcıların foruma katılımlarını arttıracak yönde ayarlanmıştır bu yüzden kısıtlamalar aslında sizin daha yüksek forum deneyimi yaşamanızı sağlayacaktır.

Avatar Kullanımı : Avatarlar forum kurallarına aykırı olamaz. Aşırı animasyon içeremez. Rütbe resimleri ve yönetici avatarları taklit edilemez. Lütfen kullanacağınız avatarları mümkün olduğu kadar sıkıştırın.

İmzalar : İmzalar forum kurallarına aykırı olamaz. Gözü yorucu ve görselliği bozucu renk ve büyüklükte olamaz. Ticari kaygı ile ticari reklam içeremez. ("Farkı bizde yaşayın" vb. gibi msj.lar dahil). İmzalar küçük boyutta font ile (size=9) en fazla 3 satır olabilir.

Kurallara uyulmadığı taktirde uyarı alabilir, avatar ve imzanız uyarı yapılmaksızın silinebilir. Avatar ve imza kullanma hakkınız, yönetici tarafından uyarı yapılmaksızın kısıtlanabilir.

12. Forumumuzda sadece havacılıkla ilgili olmak kaydıyla ikinci el, alış ve satış kısımları vardır. Bireysel satıcılar, şirketler ve alıcılar veya kullanıcılar arasındaki birbirleri ile olan ilişkilerinde forum yönetiminin sorumluluğu yoktur. Dolayısıyla diğer kullanıcılarla iş ilişkisinde bulunmak ve mal alıp satmanın riski tamamen her kullanıcının kendisine ait aldığı bir risktir. Verilen ilan için 3 haftadan daha kısa sürede 'güncel' mesajı atılması veya verilen ilana başka kullanıcıların destek, onaylama veya referans tarzı mesaj atmaları veya havacılık dışı ikinci el, alış ve satış ilanı vermek yasaktır ve moderatörler tarafından görülürse bu tür mesajlar veya konu haber verilmeksizin taşınacaktır veya silinecektir.

13. Forum yöneticileri ve forum alt yapısı yazdığınız her mesajı veya özel mesajlarınızı sonsuza kadar saklamak zorunda değildir. Alt yapı sorunları ve başka sorunlar nedeniyle mesajlar silinebilir yada kaybolabilir. Kullanıcını başvururken bunları kabul etmiş sayılır.

14. Forumda açıklayacağınız kişisel bilgilerinizin diğer forum kullanıcıları tarafından kötüye kullanılabileceğini bilmeniz gerekmekte ve ona göre dikkatli davranmanız gerekmektedir. Bu gibi davranışlardan dolayı forumumuz sorumlu tutulamaz tüm sorumluluk konuyla ilgili üyelerdedir.

15. Forumumuzdaki hak kısıtlamaları veya yaptırımlar yöneticiler tarafından değiştirilebilmektedir bu yüzden bu yönde maddeler ilerde bu anlaşmaya eklenebilir veya ayrı şekilde yayınlanabilir ve kullanıcı bu maddeleri de kabul etmiş sayılır.

16. Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemiz harici linklerin sorumluluğunu almaz. Linklerin verilme sorumluluğu ilgili üyeye aittir.

17. Sitemizde firmalar ile ilgili yaşadığınız sorunlar, problemler hiç bir nedenle forum sayfalarında dile getirilemez. Sitemiz bu tür şikayetlerin bulunacağı, hakkın aranacağı bir kurum değildir. Lütfen ilgili kurumlara başvurunuz. Bu tür mesajlar haber verilmeksizin silinebilir, taşınabilir, kitlenebilir, uyarıyı göz ardı eden üye uzaklaştırılabilir.

18. Forumlarda iki farklı takma ad ve/veya hesap sahibi olmanız yasaktır. Tek bir hesap ile girmeniz, dolaşmanız ve mesaj atmanıza izin verilmektedir. Bunun dışında birden fazla üyeliği bulunan kişilerin hesapları haber vermeksizin kapatılabilir. Size ait hesabınıza herhangi bir yaptırım uygulanmışsa, yaptırım süresi boyunca başka bir hesapla foruma giriş yapmanız yasaktır ve fark edildiği ilk anda asıl hesabınıza ek 1 aylık uzaklaştırma cezası verilmektedir. İkinci seferde ise 6 aylık uzaklaştırma cezası verilmektedir.

Özetle kurallara uymayan ya da gönderdikleri mesajlar ile forum düzenine zarar verdikleri düşünülen üyeler yöneticiler tarafından uyarılıp, davranışın tekrarında sistemden uzaklaştırılırlar.

19. Forumumuza attığınız mesajların , üyelik iptali, yaptırım veya uzaklaştırma gibi durumlarda silinip silinmeyeceğine kullanıcı değil yöneticiler karar verir. Kısaca hangi mesajların silinip hangilerinin silinmeyeceğine karar vermek kullanıcıya ait bir hak değildir, tüm konu veya mesajlar gerektiğinde foruma mal edilmiş sayılabilir ve veri tabanında ister anonim ister gerçek isimli olacak şekilde tutulabilir. Lütfen mesajlarınızı buna göre foruma gönderiniz. Aksi takdirde forum ve yöneticiler sorumluluk kabul etmez, anlaşmayı kabul ettiğinizi varsayarlar.

20. Forumda rahatsızlık verme ihtimali bulunan yada yaptırım uygulanmak üzere araştırma yapılan kişilerin özel mesajları her zaman adminler tarafından haber vermeksizin okunabilmektedir.

Bilgilerinize sunduğumuz bu kurallarımızı dikkate alacağınızdan eminiz. Sizlerin ilgisiyle günden güne gelişecek olan wmliz'in, alışkanlıklarınız arasına severek kattığınız günlük uğrak yeriniz olacağını umuyoruz. wmliz'in yücelmesi ve daha iyi yerlere gelmesi üyelerin elindedir ve unutmamak gerekir ki, bu ortamın seviyesini belirleyecek kişiler de yine üyelerimizdir.

Wmliz'de yöneticiler dahil, hiç kimsenin yardım etme zorunluluğu yoktur. wmliz'de yardım / paylaşım tamamen gönüllü yapılır. Yapılacak olan yardım / paylaşımın büyüklüğü, yardım edecek veya paylaşacak kişinin yardımseverliğine kalmış bir şeydir. Hiç bir kullanıcı bir diğer kullanıcıyı yardımcı olmamakla suçlayamaz.

Forum Kurallarını okuduğunuz için teşekkür ederiz.
Sevgilerimizle.
 
Son düzenleme:
Üst Alt
erotik film izle sex filmleri izle hdd dolum çaycuma satılık daire çaycuma satılık daire - filyos satılık daire