Google Analytics ile SEO ilişkisi

Admin

S.E.O
Yönetici
Administrator
Katılım
30 Eki 2016
Mesajlar
6,431
Beğeniler
10
Puanları
18,020
Konum
Zonguldak
Ad Soyad
Turhan Karabulut
Meslek
Emlak
Yaş
45
Web sitenizin daha da iyi olabilmesi için istatiksel bilgi aramakta iseniz ; başvurmanız gereken tek adres: Google Analyticsdir

Analytics Google servisleri arasında en çok kullanılan ve bir çok teknik içerik açısından çok zengin bilgilere sahip olan ve yaşatan servistir.

Genel hatları ile sitenize giriş yapan ziyaretçilerin bilgilerini tutmaktadır.

Web sitenizi kaç kişi giriş yaptı , hangi arama kelimeleri girdi, hangi tarayıcıyı kullanıyor, hangi ülke ve şehirlerden, hangi sayfaları dolaşmış, ne kadar zaman geçirmiş ve çok daha bilgiye Google Analyitcs ile ulaşabilirsiniz.

Son güncellemeler ile birlikte Real-Time gerçek zamanlı izleme özelliği bulunan ve sosyal medya takibi de eklenen Google Analytics, web sitesi sahiplerine kolay imkanlar sağlamaktadır.

Peki SEO açısından nasıl bir öneme sahiptir ?

Arama terimlerini, sitenizde geçirilen süreyi, bölgesel ilgisin ve siteniz içersindeki hangi içeriklerinizin takip edildiğini birebir takip ettiğiniz için; site ziyaretçilerinizi artırmanın ve aramalarda hangi kelimelere yoğunluk vermeniz gerektiğinin ipuçlarını içermektedir.

Esas olarak Google Analytics siteye giriş yapan ziyaretçilerin profil kısımlarını çıkartmaktadır. Hangi profillere hitap ettiğinizi bilirseniz hataları en aza indirgemenizi sağlar.Bu sayede işlevleriniz daha basit olacaktır.

Şimdi Analyticsin kurulumu nasıldır, nasıl izlenir, nelere dikkat edilmesi gerekir ve ileri seviye Google Analytics ayarları ve izlemeleri üzerine yoğunlaşması gerekirse. İleri seviye izlemeler dönüşümler ve çok kanallı huniler ile e-ticaret modülünü kapsar.

Analytics Kurulumu için aşağıda ki adımları takip ederek eksiksiz uygulayabilirseniz herhangi bir sorun yaşamadan, ziyaretçi istatistiklerini incelemeye başlarsınız. Resimler de olaylar Tek tek adımlar halinde göstermektedir.

İlk adım gmail hesabınız online olacak şekilde şu adrese gitmektir. Eğer daha önce hiç Analytics hesabı oluşturmadıysanız ilk önce yönleneceğiniz sayfada Analytics kaydı oluşturmalısınız.

Gmail hesabınız ile giriş yaptıktan sonra resim 1′de gösterilen hesap ekleme kısmında gerekli bilgiler doldurulmalısınız, resim 2 de iletişim bilgilerini, resim 3′de izlemek istediğiniz alan adı seçimi yapmalısınız. Seçime bağlı olarak , resim 4'te belirtilen kod üretilir. İzlenecek alanın seçimini ve türetilen kodun nasıl eklenmesi gerektiğini yazının devamında resimlerde anlamaktadır.
 
erotik film izle hdd dolum çaycuma satılık daire
Üst