Google Chrome Alternatifi En İyi 10 İnternet Tarayıcısı

Admin

Administrator
Yönetici
Administrator
Katılım
30 Eki 2016
Mesajlar
6,294
Beğeniler
10
Puanları
18,020
Konum
Zonguldak
Ad Soyad
Turhan Karabulut
Meslek
Emlak
Yaş
45
Google Chrome Alternatifi En İyi 10 İnternet Tarayıcısı


İnternet deneyimi üzerinde en etkili faktör şüphesiz internet tarayıcısı oluyor. Dünyada en çok kullanılan web tarayıcısı Google Chrome olsa da farklı internet tarayıcılarının özellikleriyle değerlendirme yapmak ve farklı bir internet deneyimi yaşamak istiyorsanız sizler için derlediğimiz en iyi internet tarayıcıları ve özelliklerini incelemelisiniz.
İnternet tarayıcısı denildiğinde ilk akla gelen Google Chrome oluyor. Chrome, her ne kadar performans konusunda eleştirilere maruz kalsa da iyi tasarlanmış, minimalist ve bol miktarda eklenti veya uzantıya sahip olması sayesinde internet tarayıcıları pazarında açık ara lider durumunda. Bununla birlikte Google Chrome alternatifi tarayıcı arayışında olan kullanıcılar da çoğunlukta. Peki, Google Chrome alternatifi internet tarayıcıları arasında en iyi olanlar hangileri? İşte karşınızda Google alternatifi en iyi 10 internet tarayıcısı.1. Mozilla Firefox
Mozilla Foundation tarafından oluşturulan ücretsiz açık kaynak kodlu internet tarayıcısı Firefox, en hızlı ve en çok kullanılan internet tarayıcıları arasında bulunuyor. Windows, macOS, Linux, Android ve iOS işletim sistemlerinde kullanabilen tarayıcı; özelleştirilebilir yapıda oluşu, verileri analiz edip saklamayışı, hızlı, basit ve güvenilir oluşuyla internet dünyasının en çok tercih edilen web tarayıcısı oluyor.
2. Opera
Tuşlu telefonlar döneminde en ünlü olan en eski web tarayıcısı, Opera, Windows, macOS ve Linux işletim sistemlerinde çalışıyor. Opera Software tarafından geliştirilen internet tarayıcısı, kendine ait dahili bir VPN servisi ve reklam engelleyicisine sahip. Opera’nın dünyanın oyun odaklı ilk internet tarayıcısı olarak nitelendirilen Opera GX sürümü de E3 2019 döneminde açıklandı. İnternet hızınız düşükse Opera kullanabilirsiniz.3. Safari
Apple tarafından geliştirilen ve WebKit motorunu temel alan Safari, iOS ve macOS gibi Apple platformlarında kullanılabiliyor ve Apple kullanıcıları dışında pek popüler değil. iMac, MacBook ve MacBook Pro’larında yüklü olarak gelen Safari, sistem kaynaklarından minimum seviyede faydalanarak, kullanıcının daha akıcı gezinti yapmasını sağlıyor.
4. Microsoft Edge
Siber suçlar, veri hırsızlıkları ve alınması gereken önlemlerin tartışıldığı dönemde Microsoft Edge, Windows Defender SmartScreen teknolojisi ve Do Not Track özelliğiyle öne çıkıyor. Güvenli internet tarayıcısı arayışındaysanız, son güvenlik açıklarıyla ilgili otomatik güncellemeler alan, gizlilik hakkını koruyan ve gezinmesi kolay seçeneklere sahip olan Microsoft Edge’yi tercih edebilirsiniz.
5. Tor Browser
Gizliliğin önemli olduğu durumlarda kullanabileceğiniz Tor Browser, Firefox Extended Support sürümü ile harmanlanmış olan tarayıcı gizlilik paketleriyle illegal işlerin tarayıcısı olarak nitelendiriliyor. USB sürücü üzerinden de çalıştırabilen tarayıcıda trafik dünyanın dört bir yanına rastgele yayılmış noktalar üzerinden geçtiği için hiçbir kayıt depolanmıyor. Hatta yer imleri ve çerezler de depolanmıyor.
6. Vivaldi
Opera’nın eski CEO’su Jon Stephenson von Tetzchner tarafından geliştirilen Vivaldi, Windows, OS X ve Linux işletim sistemleri üzerinde çalışıyor. Chromium tabanlı bir tarayıcı olduğundan Chrome’un yan ürünü olarak nitelendirilebilen Vivaldi, yenilikçi sekme yığınlama teknolojisiyle ve dâhili not alma sistemiyle dikkat çekiyor.7. Firefox Quantum
Firefox Quantum, piyasadaki diğer tüm tarayıcıları değiştirmeye hazır bir web tarayıcısı olarak karşımıza çıkıyor. Akıllı telefonlar için de kullanılabilen tarayıcı, yenilenen tarayıcı motoru sayesinde sayfaların bekleme süresini minimuma indiriyor ve en iyi Firefox olma özelliği taşıyor. Tarayıcı kişiselleştirilebilir oluşu, geçmiş verilerin entegre edilebilmesi, işlemci ve RAM gibi sistem kaynaklarının daha az kullanılıyor olması özellikleriyle ilgi çekiyor.
8. Chromium
Geliştiricilerin kendi tarayıcılarının temeli olarak kullandığı Chromium, Google’ın açık kaynaklı web tarayıcısı. Amazon Silk (Fire TV cihazlarında bulunur), Avast Secure Browser, Vivaldi, Opera ve Microsoft Edge’nin temel aldığı tarayıcı, Linux ve Windows için en iyi Firefox alternatifleri arasında değerlendiriliyor.
9. Waterfox
Mozilla Firefox’u temel alan açık kaynaklı Waterfox, Java Applet’leri, Silverlight uygulamaları ve herhangi bir 64-Bit NPAPI eklentisini destekliyor. Hızlı tarama, daha güvenli gizlilik ve eklentilere odaklanan Waterfox, Windows, Mac ve Linux platformlarında bulunuyor.
10. Torch Browser
Multimedya tabanlı bir tarayıcı olan Torch Browser dahili olarak bir medya yakalayıcısı ve torrent işlemcisi bulunduruyor. Google Chrome alt yapısı üzerine kurulu olan tarayıcı, medya indirme programları kurmak zorunda kalmadan hızlı ve kolay indirme olanağı tanıyor.
 
erotik film izle hdd dolum
Üst