Merhaba, tekrar hoş geldiniz!

Bilgi sahibi olanlarla ihtiyaç duyanları buluşturmak, farklı bakış açılarına sahip insanları bir araya getirerek birbirlerini daha iyi anlamalarını sağlamak ve herkesin bilgisini paylaşmasını sağlamak istiyoruz.

Google Mail Kaydında hangi şartları kabul ediyoruz?

Admin

S.E.O
Administrator
Katılım
30 Eki 2016
Mesajlar
6,910
Beğeniler
12
Puanları
18,020
Konum
Zonguldak
Ad Soyad
Turhan Karabulut
Meslek
Emlak
Yaş
45
Genelikle kayıt olurken hiç okumadan onayladığımız Google Üyelik Koşulları neleri içeriyor. Sizler için bu maddeleri tek tek alıp buraya eklemek istedim.

Google Hesabı oluşturmak için aşağıdaki Hizmet Şartları'nı kabul etmeniz gerekir.
Ayrıca, bir hesap oluşturduğunuzda, bilgilerinizi şu temel noktalar da dahil olmak üzere Gizlilik Politikamızda açıklandığı şekilde işleriz:

Google'ı kullandığınızda işlediğimiz veriler
Google Hesabı oluşturduğunuzda ad, e-posta adresi ve telefon numarası gibi sağladığınız bilgileri saklarız.

Google hizmetlerini Gmail'de ileti yazma veya bir YouTube videosu hakkında yorum yapma gibi işlemler için kullandığınızda, oluşturduğunuz bilgileri depolarız.

Örneğin, Google Haritalar'da bir restoran aradığınızda veya YouTube'da bir video izlediğinizde söz konusu etkinlikle ilgili bilgileri (izlediğiniz video, cihaz kimlikleri, IP adresleri, çerez verileri ve konum gibi bilgiler dahil) işleriz.

Ayrıca reklamlar, Analytics ve YouTube video oynatıcısı gibi Google hizmetlerini kullanan uygulamaları veya siteleri kullandığınızda, yukarıda açıklanan türden bilgileri işleriz.
Verileri neden işleriz?
Bu verileri politikamızda açıklanan amaçlarla işleriz. Bu amaçlara şunlar dahildir:

Hizmetlerimizin daha alakalı arama sonuçları gibi daha faydalı, özelleştirilmiş içerik sunmasına yardımcı olma;

Hizmetlerimizin kalitesini artırma ve yeni hizmetler geliştirme;
Hem Google hizmetlerinde hem de Google ile iş ortaklığı yapan site ve uygulamalarda, hesap ayarlarınıza bağlı olarak kişiselleştirilmiş reklamlar sunma;

Sahtekarlık ve kötüye kullanma karşı koruma sağlayarak güvenliği artırma ve
Hizmetlerimizin nasıl kullanıldığını anlamak için analiz ve ölçüm yapma. Hizmetlerimizin nasıl kullanıldığını ölçen iş ortaklarımız da vardır. Bu reklamcılık ve ölçüm iş ortaklarımız hakkında daha fazla bilgi edinin.

Verileri birleştirme
Bu amaçlar doğrultusunda ayrıca, bu verileri hizmetlerimiz genelinde ve cihazlarınız arasında birleştiririz. Örneğin, hesap ayarlarınıza bağlı olarak, size Arama ve YouTube kullanımınızdan çıkardığımız ilgi alanlarınıza dayalı olarak reklamlar gösteririz ve trilyonlarca arama sorgusunun verilerini kullanarak tüm hizmetlerimizde yararlandığımız yazım düzeltme modellerini oluştururuz.

Kontrol sizde
Hesap ayarlarınıza bağlı olarak bu verilerin bir kısmı, Google Hesabınızla ilişkilendirilebilir. Bu verileri kişisel bilgi olarak işleriz. Aşağıdaki "Diğer Seçenekler"i tıklayarak bu verileri nasıl topladığımızı ve kullandığımızı kontrol edebilirsiniz. Daha sonra istediğiniz zaman Hesabım (myaccount.google.com) sayfasını ziyaret ederek kontrollerinizi düzenleyebilir veya onayınızı iptal edebilirsiniz.

Kişiselleştirme ayarlarınızı ve hesabınızda depolanan verileri onaylayarak Google deneyiminizi özelleştirin.

İstediğiniz zaman Google Hesabınızdan (account.google.com) etkinliğinizi inceleyebilir, bu seçeneklerle ilgili daha fazla bilgi edinebilir ve seçenekleri ayarlayabilirsiniz.

Web ve Uygulama Etkinliği
Google hizmetlerini kullanırken size daha iyi arama sonuçları, öneriler ve kişiselleştirme sağlamak için, aramalarınız ve ilişkili bilgiler (ör. konum) dahil Google'daki etkinliklerinizi ve Chrome geçmişi gibi Google hizmetlerini kullanan site, uygulama ve cihazlardaki etkinliklerinizi kaydeder.
Web ve Uygulama Etkinliğimi Google Hesabıma kaydet
Web ve Uygulama Etkinliğimi Google Hesabıma kaydetme

Reklam Kişiselleştirme
Google, size Google hizmetlerindeki (Arama veya YouTube gibi) ve Google ile iş ortaklığı yapan web siteleri ve uygulamalardaki etkinliğinize dayalı olarak reklam gösterebilir.
Bana kişiselleştirilmiş reklamlar göster
Bana kişiselleştirilmemiş reklamlar göster

YouTube Arama Geçmişi
İleride daha hızlı arama yapmanızı sağlamak ve hem YouTube'da hem de diğer Google hizmetlerinde size daha iyi öneriler sunmak için YouTube'da yaptığınız aramaları kaydeder.
YouTube Arama Geçmişimi Google Hesabıma kaydet
YouTube Arama Geçmişimi Google Hesabıma kaydetme

YouTube İzleme Geçmişi
YouTube'da ve diğer Google hizmetlerinde size daha iyi öneriler sunmak için YouTube'da izlediğiniz videoları kaydeder.
YouTube İzleme Geçmişimi Google Hesabıma kaydet
YouTube İzleme Geçmişimi Google Hesabıma kaydetme

Konum Geçmişi
Size daha iyi harita aramaları, işe gidip gelme güzergahları vb. sunmak için, oturum açtığınız cihazlarınızla gittiğiniz yerlerin gizli bir haritasını kaydeder (aktif olarak Google ürününü kullanmadığınızda bile).
Konum Geçmişimi Google Hesabıma kaydet
Konum Geçmişimi Google Hesabıma kaydetme

Konuşma ve Ses Etkinliği
Google'ın sesinizi tanımasına ve konuşma tanımayı iyileştirmesine yardımcı olmak için sesinizin ve ses girişinizin kaydını tutar.
Konuşma ve Ses Etkinliğimi Google Hesabıma kaydet
Konuşma ve Ses Etkinliğimi Google Hesabıma kaydetme
 
Üst Alt
erotik film izle sex filmleri izle hdd dolum çaycuma satılık daire çaycuma satılık daire - filyos satılık daire