Harddisk C:\ Dolu Gösteriyor [ Çözüldü ]

Admin

S.E.O
Yönetici
Administrator
Katılım
30 Eki 2016
Mesajlar
6,476
Beğeniler
10
Puanları
18,020
Konum
Zonguldak
Ad Soyad
Turhan Karabulut
Meslek
Emlak
Yaş
45
Merhabalar Bu konumuzda Sıkça formlarda geçen hatalardan biride Diskkim devamlı dolu gözüküyor hatasıdır. Sizlerden gelen sorular ile bende bu konuda biraz araştırma yaptım . Diskim Dolu – disk dolu gözüküyor – disk neden dolu gibi anahtar kelimeler ile sitemi ziyaret eden ziyaretçiler için çözüm araştıralım.

Bu hatalar genelde pagefile dosyası ile ilgilidir. Bu dosya pagefile ram ile orantılı olarak eşit olarak dosya oluşturmaktadır. böylece Disk dolu görünmektedir. Diğer bir unsur ise Bilgisayarınız Bekleme Modun da ayrılan Boş alandır. Bununda disk alanı dolduracağını unutmayınız. Bu konuda buradan yardımcı olabiliriz
Bağlantıyı görüntüleme izniniz yok, bu işlem için Giriş yap veya üye ol.


C: 26 Gb – Dolu Alan 24 Gb – Boş alan 2 gibi boş alan görünmektedir . Ram 32 Gb ise Sistem C:\pagefile dosyasıda 32 gb boyutunda dosya oluşturmaktadır. Bunu Manuel olarak Düşürmek gerekecektir . bu bir örnek olsa da bunu çoğaltmak mümkündür. Pagefile dosyasından kaynaklı olabileceği gibi Disk’de Torent gibi program ile yüksek dosyalar indirdiğiniz zaman’da diskiniz dolu gösterecektir. İndirilen dosyaları tekrar bir kontrol ediniz.

disk-haritası.jpg

Yukarıdaki örnek resimde olduğu gibi Disk Alanları görünmektedir. Windirstat Programı ile diskiniz üzerinde yer kaplayan programları görebilir hangi dosya , klasörün yer kapladığını görebilir ve buna müdahale edebilirsiniz.

Log Dosyaları şişmiş olabilir . Bu log Dosyaları Sistem üzerinde yer kaplayacağını da unutmayınız. Bu Konuyu kısaca özetlemek gerekecek olursak Pagefile dosyasını kontrol ediniz. Bu dosya sistemi dolu gösterecek aynı zamanda log kayıtlarını kontrol ediniz.
Bağlantıyı görüntüleme izniniz yok, bu işlem için Giriş yap veya üye ol.
 
erotik film izle hdd dolum çaycuma satılık daire
Üst