İçerik Nedir?

Katılım
4 Eki 2018
Mesajlar
8
Beğeniler
0
#1
İçerik Nedir?
Herhangi bir konu kapsamında yapılan araştırmanın yazıya dökülmüş halidir. Bir diğer şekilde de yorumlayacak olur isek. Bir fikrin hem yazılı hem görsel anlatılmış öz düşünce halidir. Yazılacak konu kapsamında doğrudan hedef kitleye temas edecek bir biçimde yazılması içeriğin ilgili kişiler tarafınca okunmasını kolaylaştırır.

İçerik yazarken yazıların yanı sıra görseller ekleyerek içeriğin zenginleştirilmesi sağlanır. Eklenecek olan görsellerin yazı ile alakalı olması gerekmektedir. İçerik sadece metinden meydana gelmez. Görselin yanı sıra işitsel tüm nesneler, simgeler, grafikler gibi dikkat çekici öğeler içerikte kullanılır.

İçeriği Kimler Yazar?
İçerik oluşturan kişilere dijital ortamlarda İçerik Editörü denilir. İçerik editörleri sunuma ve dijital pazarlamaya uygun daha önce hiçbir yerde yazılmamış içerikler yönetmekte sorumludur. İçerik editörleri konuya ve içeriklere uygun görsel ve metin düzenlemeleri yapabilmektedir.

Hangi Özelliklere Sahip Olunmalı?
Sürekli güncel konuları takip eden, araştırma ve araştırdıklarını yazıya dökme meraklısı olması gerekli özelliklerin başında gelir. Bunun yanın sıra içerik yazacak kişinin hayal dünyasının geniş olması gerekmektedir. Yazım ve noktalama hatalarına dikkat etmeli, genel kültürü gelişmiş gibi özelliklere sahip olmaları da içerik editörleri için bir artıdır. Görselleri ister web ortamından hazır alabilir. İster çeşitli programlar yardımıyla kendisi hazırlayabilir. Oluşturduğu içerikteki olay ve durumlara hâkim olabilmelidir. Bunların yanı sıra kurduğu cümleleri net bir biçimde ifade etmelidir.

Etkili İçerik Hazırlamada Nelere Dikkat Edilir?
Oluşturulacak olan içeriklerin hedef kitleleri belirlenmeli. Hedef kitleyi belirlerken iyi analiz edilmelidir.

Oluşturulacak içerikle ilgili karşı tarafa doğru bilgi vermek için tek bir kaynak yerine farklı kaynaklar üzerinde titiz bir araştırma yapılmalıdır.

Okuyacak kişi tarafından dikkat çekici bir başlık be görseller kullanılmalıdır.

Doğru anahtar kelime seçimi yapılmalıdır. Anahtar kelime site trafiğinin artmasını sağlar.

Dil ve İmla kurallarını doğru kullanmalıdır.

İçerikte belirlenmiş olan anahtar kelime kalın veya italik şekillerle yazılmalıdır.

Bu şekilde oluşturulan içerikler indekslemede ve okunma oranlarında artış göstermektedir.

Yazılan içeriklere sosyal medyada yapılacak reklamlar ile destek verilmelidir.
 

BrCoder

Administrator
Administrator
Katılım
4 Nis 2018
Mesajlar
78
Beğeniler
4
#2
@goktugcihan Elinize sağlık güzel bir açıklama olmuş..
 
Üst Alt