İnternetten Para Kazanma Yolları

Gamelexa

Özel Mod
Katılım
4 Nis 2019
Mesajlar
3
Beğeniler
2
#1
İnternetteki freelancer sayısı hızla artıyor. Müşteriler de neredeyse her türlü hizmeti internet üzerinden uygun fiyata alabiliyorlar. Şimdi en popüler internetten para kazanma yollarını inceleyelim:

İçerik Yazmak

Web siteleri arasındaki rekabet arttıkça toplu içerik alımları da artmaya başladı. Ayrıca pek çok firma sitesine blog ekleyip hazır makale satın alıyor. İçerik yazmak aynı zamanda güzel bir hobidir. İlgi alanlarında yazarak para da kazanabilirsiniz.

Kelime Analizi

Kelime analiz programlarından aldığınız sonuçları raporlayarak para kazanabilirsiniz. Çoğu web site sahibi ya da blogger ücretsiz yolları tercih eder. Eğer Ahrefs ya da Semrush gibi programları kullanıyorsanız pek çok web site sahibi analiz yaptırmak isteyecektir.


photoshop.jpg

Photoshop Programları

Photoshop programları çoğunlukla ücretlidir ve sürekli ihtiyacı olamayanlar satın almaz. Bannera ihtiyaç olduğunda tek ya da birkaç seferlik olarak freelancerdan satın alma çok daha az maliyetlidir. Bu şekilde para kazananda pek çok kişi vardır. Herhangi bir photoshop progaramı öğrenip banner wallpaper ve kapak resmi tasarlayabilirsiniz.

Yerel Ürün Satmak

Şehrinizde ya da yörenizdeki üretilen özel ürünleri kargo ile gönderebilirsiniz.Meraklıları her zaman ilgi gösterecektir. Günümüzde doğal ürünlere ilgi olduğu da bir gerçektir.

video.jpg

Video Düzenleme

Müzik ya da animasyon videoları hazırlayabiliryorsanız güzel bir yeteneğe sahipsiniz. Aynı şekilde Video Düzenleme programları ile müşterilerinize seçenekler sunabiliriniz.


Çeviri Yapmak

İnternetten çeviri yapmak eskiden daha amatör bir işti. Artık çeviri websiteleri daha sistemli çalışıyor. Yine de iyi seviye bir yabancı diliniz varsa çok rahat yapabileceğiniz bir iştir. Çevirilerde İngilizce'ye daha çok talep olmakla birlikte diğer dillerde kelime başı ücret daha yüksektir.

Anket Doldurmak

Anket doldurmak daha çok hediye kartı ve indirim kazanmak için tercih edilen bir yoldur. Yerli ve yabancı düzenli ödeme yapan pek çok anket sitesi mevcuttur. Boş vakitlerini değerlendirmeniz için de uygun bir seçenektir.

website.png

Hazır Web Sitesi Satmak

Web sitesine ihtiyacı olan ama kurulum bilgisi olmayanalar anahtar teslim web sitesi satabilirsiniz. Ya da sipariş üzerine uygun fiyatlı web sitesi kurabilirsiniz. Piyasada sadece bilgi vermek ve ulaşılabilir olamk için basit web sitesi isteyen müşteriler var.

El İşi Ürünler Satmak

Hobisini işe çevirmek isteyenler için internetin sunuduğu güzel bir olanaktır. Ahşap boyama,takı tasarımı, cam boyama ve mum yapımı gibi pek çok seçenekten yeteneğiniz olan konuyu seçebilirsiniz.

SEO Planı Hazırlamak

Hazır makale ve backlink paketleri satarak, web sitelerinin SEO ayarlarını yaparak para kazanbilirsiniz. Günümüzde tüm firmalar internette görünür olmak istiyor. Ve bunun sonucu olarak SEO çalışmalrı yaptırıyor.

Into ya da Jingle Bestelemek

İnternette tanıtım videoları ve viral videolar hızla artıryor. Bu durum müzisyenlere oldukça güzel bir ek gelir kapısı açmaktadır. Müşterileriniz için into ya da tanıtım müzikleri hazırlayabilirsiniz.

Oyun Koçluğu

Oyun Koçluğu, internetteki en eğlenceli mesleklerden bir tanesi olabilir. Günümüzdeki video oyunları artık birer alt kültür oluşturmuş durumda. Çevimiçi oyunlarda sıralamayı yükseltmekte oyuncular için çok önemli. Popüler oyunlarda oyun koçluğu yaparak hem eğlenebilir hem de para kazanabilirsiniz.

İnfografik Tasarımı

İnfografikler yani bilgi grafikleri okuyucuya duyumu basit şekilde özetler. Bu yüzden internet sitelerinde çok fazla tercih edilir. Kaliteli infografikler hazılarsanız düzenli müşteriler kazanabilirsiniz.
 
Son düzenleme:
Üst Alt