Merhaba, tekrar hoş geldiniz!

Bilgi sahibi olanlarla ihtiyaç duyanları buluşturmak, farklı bakış açılarına sahip insanları bir araya getirerek birbirlerini daha iyi anlamalarını sağlamak ve herkesin bilgisini paylaşmasını sağlamak istiyoruz.

Emlak Terimi Mesleki Yeterlilik Belgesi Kaç Yıl Geçerli?

Admin

S.E.O
Administrator
Katılım
30 Eki 2016
Mesajlar
6,910
Beğeniler
12
Puanları
18,020
Konum
Zonguldak
Ad Soyad
Turhan Karabulut
Meslek
Emlak
Yaş
45
1-8.jpg

Mesleki Yeterlilik Belgesi Kaç Yıl Geçerli?

Mesleki yeterlilik belgesi kaç yıl geçerli sorusunun cevabı 5 yıldır. Her 5 yılda bir yeterlilik belgesi yenilenir. Yenileme işlemleri, belgelendirme kuruluşları tarafından yapılır.

Ayrıca belgelendirme kuruluşları belge sahiplerini denetler ve yenileme onayının verilip verilmeyeceğine karar verirler. Mesleki Yeterlilik Belgesi Yenileme Ücreti

Mesleki Yeterlilik Belgesi Yenileme ücreti, MYK kurumu tarafından belirlenir. Her yıl belirlenen ücretlerle ilgili belgelendirme kuruluşlarından ya da MYK sitesinden bilgi alınabilir. Her meslek için belirlenen yenileme ücreti değişkendir.

Basliksiz-1-1024x592.jpg

Mesleki Yeterlilik Belgesi Süre Uzatımı

Belge süre uzatımı işlemleri, belgenin süresinin bitimine 6 ay kala gerçekleştirilir. Yeterlilik belgesi süre uzatımı, belgelendirme kuruluşlarının yetkisindedir. Adaylar daha önceden belge aldıkları kuruluşları bilgilendirerek, belgelerinin uzatılmasını talep ederler.

Eğer aday süre uzatılması ile ilgili kriterlere uyuyor ve herhangi bir olumsuz durum yoksa adayların belgeleri 5 yıl daha uzatılır.

MYK Sınavsız Belge Yenileme
Sınavsız belge yenileme şartları
MYK nın web sitesinde yer alır. Daha önce belge almış adaylar, belgelendirme kuruluşlarına başvuruda bulunurlar ve belgelerinin yenilenmesini talep ederler.


Belgelendirme kuruluşları tarafından verilen yeniden belge alma formlarını adaylar doldurmalıdır. Form doldurulduktan sonra MYK sitesinin “Belge Yenileme Ön Kayıt Bölümüne” yüklenir.

Belgelerini alan adaylar, gözetim süresi içerisinde gözetim kurallarına aykırı davranışlarda bulunurlarsa, belgeleri yenilenmeyebilir.
Başvurusu kabul edilen adaylardan yeniden belgeme ücreti, belgelendirme kuruluşları tarafından tahsil edilir.
myk.jpg

Mesleki Yeterlilik Belgesi Ücreti 2020
2020 yılı yeterlilik belgesi ücretleri MYK sitesinde yer almaktadır. Belge ücreti hakkında, belgelendirme kuruluşlarından da bilgi alınabilir.


Mesleki Yeterlilik Belgesi Veren Firmalar İstanbul
İstanbul ili başta olmak üzere Türkiye’nin her yerinden adaylar belgelendirme işlemleri için belgelendirme kuruluşlarına başvuruda bulunabilirler. Belge başvuruları online platformlardan ya da bizzat yapılabilir.
 
Son düzenleme:
Üst Alt
erotik film izle sex filmleri izle hdd dolum çaycuma satılık daire çaycuma satılık daire - filyos satılık daire