MyBB nedir, neyin nesidir?

Katılım
20 Ocak 2017
Mesajlar
31
Beğeniler
0
#1
MYBB FORUM SCRİPTİ HAKKINDA
MyBulletinBoard (MyBB) PHP kodlama dili ile yazılmış, MySQL veritabanı ile kullanılan eklentiler ile geliştirilebilen, ücretsiz ve açık kaynak kod'lu olup,BBS bir Forum sistemidir. Chris Boulton ve ekibi tarafından kodlanarak kullanıma sunulan ''mybb forum'' paketi, yapımcı grubun güvenlik ağırlıklı güncelleştirilen versiyonları ve gönüllü destekçilerin yaptıkları tema ve eklentilerle eksikliklerini büyük ölçüde tamamlamıştır.

KURULUM VE KULLANIMI İLE MYBB

MyBB Forum sistemi, diğer forum sistemlerine nazaran, gerek kurulum, gerekse kullanım bakımından daha kolay bir arayüze sahiptir. Kurulum sihirbazı sayesinde hiçbir bilgi sahibi olmasanız bile, anlaşılabilir yönergeleri takip ederek kolay bir şekilde kurulumu gerçekleştirebilirsiniz. Kurulum işlemi bittikten sonra otomatik olarak açılan konu sayesinde MyBB kullanımı hakkında fazlasıyla bilgi sahibi olabilir ve yine kolay bir şekilde sisteminizi yönetebilirsiniz.

YÖNETİM VE KONTROL ARTIK SİZİN ELİNİZDE

MyBB 1.6 ile gelen yenilik ve kontrol paneli geliştirmeleri sayesinde, artık bir çok işlemi kolay bir şekilde sağlayabilirsiniz. Forum ayarları, Tema yükleme ve değiştirme, güncel eklenti ve sürüm takibi, basitleştirilmiş forum izinleri, kullanıcı grup ve terfi grup yönetimi, kelime filtreleri, Mycode ve örümcek / bot yönetimi, sunucu ve optimizsayon seçenekleri gibi bir çok ayar ve seçenekleri dilediğiniz gibi kolay bir şekilde değiştirebilir ve yönetebilirsiniz .

GELİŞTİRİLMİŞ VE GÜVENİLİR PLUGİN SİSTEMİ İLE SİSTEMİNİZİN GÜCÜNÜ ARTTIRIN

MyBB'nin eklenti sistemi diğer forum sistemlerine nazaran, daha güçlü, gelişmiş ve güvenilir bir yapıya sahiptir. Kolay bir şekilde mevcut eklentilerden dilediğinizi kurabilir ve kendinize göre özellleştirebilirsiniz. Mybb destek forumumuzdan, sizler için hazırlanmış olan, bir çok Türkçe eklentiye ulaşabilir ve kurulum talimatları sayesinde sisteminize kolay bir şekilde yükleyebilirsiniz. Eklenti sisteminin yanı sıra Mycode ile çeşitli özellik ve modifikasyonlarından da yararlanabilirsiniz .

TEMA YAPMA VE ŞABLON DÜZENLEMEK ARTIK SİZİN ELİNİZDE

MyBB 1.6 ile gelen özelliklerden biride, basitleştirilmiş tema editörüdür. Tema editörü sayesinde kendinize özgün dilediğiniz türde ve özelliklerde temalar yapabilir ve özelleştirebilirsiniz. şablon sistemi sayesinde ise, forumunuzun. Ana sayfa ve portal sayfası, yönetici sayfası, üye listesi, takvim, yardım belgeleri, kullanıcı ve Mod paneli, header ve footer gibi alanlarına ait şablonlarına erişim sağlayıp yine kendinize özgü geliştirme ve değişikler yapabilirsiniz .

MYBB GOOGLE SEO EKLENTİSİ İLE SİTELERİNİZİ UÇURUN


MyBB Google Seo eklentisi ile forumnuza özel 404 hata sayfaları oluşturabilirsiniz. Ayrıca Google Seo eklentisi forumunuzun her sayfasına özel otomatik olarak meta tag etiketleri, descriptions ve keywords etiketleride oluşturmaktadır. Google seo eklentisi, forumunuzun URL yapısını Türkçe karakter formatı ile uyumlu hale getirip, tam bir Seo dostu olmasını sağlamakla yetinmeyip, dinamik bir site haritası'da, (sitemap) oluşturuyor .

MyBB Türkiye Anasayfa :
Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.

MyBB 1.6.18 Final Türkçe İndir :
Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.
 
Üst Alt