Not provided altındaki anahtar kelimeleri ve sayfaları öğrenme

Admin

S.E.O
Yönetici
Administrator
Katılım
30 Eki 2016
Mesajlar
6,434
Beğeniler
10
Puanları
18,020
Konum
Zonguldak
Ad Soyad
Turhan Karabulut
Meslek
Emlak
Yaş
45
Analytics (not provided) örnek görüntüsü
Bağlantıyı görüntüleme izniniz yok, bu işlem için Giriş yap veya üye ol.

Google Analytics kullanıcılarının dikkatini çekmiştir. Sitenize gelen ziyaretçileri izlerken (not provided) yazan bir bölüm görebilirsiniz. not provided İngilizce'de anlaşılamayan, algılanamayan anlamına geliyor. Yani gelen ziyaretçinin neyi arayıp da hangi sayfaya geldiğini bilmiyoruz demek oluyor. Buradakilerin sayısının da geldikleri aramalar belli olanların yüzde 90'ı kadar olduğunu görmüşsünüzdür. Bundan birkaç sene önce kullanıcı gizliliğini bahane ederek, Analytics kullanıcılarının sayfalarına gelinen anahtar kelimeleri ve sayfaları gizlemeye çalıştığını biliyoruz. Ancak bu kullanıcı gizliliğinden ziyade Google apilerinin artık çok yüksek bütçelerle satın alınmasından kaynaklanıyor. Google da önceleri ücretsiz sunduğu bazı uygulamaları kısmaya başlıyor. Önümüzdeki yıllarda bazı özelliklerin daha kısılabaileceğini düşünüyorum..


Not provided anahtar kelimeleri bulma
Not provided yazan yere gelenleri gerçek zamanlı olarak görmeniz mümkün değil. Ancak günlük ya da saatlik, veya da haftalık gibi anlık olmanın dışındaki istatistikler içinden öğrenebilirsiniz. Canlı olarak öğrenebilmek için Google Apileri için ücret ödemeniz ya da benzer firmaların premium üyeliklerine geçmeniz gerekiyor.
Not provided anahtar kelimelerini görebilmek için;

  • Google analytics >
  • Edinme >
  • Tüm Trafik >
  • Kanallar >
  • Organik Aramalar >
  • Anahtar Kelimeler >
butonlarına tıklayarak buradan tüm aramaların hangi sayfalara geldiğini ayrıntılı olarak eşzamansız olarak öğrenebilirsiniz.
 
erotik film izle hdd dolum çaycuma satılık daire
Üst