Merhaba, tekrar hoş geldiniz!

Bilgi sahibi olanlarla ihtiyaç duyanları buluşturmak, farklı bakış açılarına sahip insanları bir araya getirerek birbirlerini daha iyi anlamalarını sağlamak ve herkesin bilgisini paylaşmasını sağlamak istiyoruz.

Plesk Panel Dosya Arşivleme ve Arşivden Çıkarma

Admin

S.E.O
Administrator
Katılım
30 Eki 2016
Mesajlar
6,910
Beğeniler
12
Puanları
18,020
Konum
Zonguldak
Ad Soyad
Turhan Karabulut
Meslek
Emlak
Yaş
45
Plesk Panel Dosya Arşivleme ve Arşivden Çıkarma

Bazen dosya yedeklerken bazen çok fazla dosya yüklerken FTP üzerinden indirme ve yükleme işlemleri hatalı olabiliyor ya da uzun sürebiliyor. Bilinen yapı olarak dosya transferlerinde hızı etkileyen en önemli faktör dosya boyutundan çok dosya inodesi yani adetidir. Örnek vermek gerekirse büyük boyutlu tek bir dosyayı bilgisayarınızda bir yerden bir yere kopyaladıgınızda kopyalama hızı saniye bazında oldukça hızlı olucaktır.Ancak çok fazla adetli dosya kopyaladığınızda her dosya için ayrı bir işlem oluştuğu için saniye bazında yazma hızı düşük olacaktır. FTP transferlerindede dosya inode si çok önemlidir. Hem silme hem yükleme hemde taşıma işlemlerinde tekbir dosyada yapılacak işlem hızıyla birden fazla dosyada yapılacak işlem hızı aynı olmayabilir. Bu durumda sunucuya dosya yüklerken veya indirirken en sağlıklı dosya indirme ve yükleme yöntemi olan arşivleme yöntemi kullanılması gerekmektedir. Arşivleme işleminde dosyalar tek bir sıkıştırılmış dosya ile transfer edildigi için daha sağlıklı bir işlem olacaktır. Arşivleme yöntemini kişisel olarak yoğun olarak kullanılan .zip ya da sunucu bazlı sıkıştırma .tar.gz gibi yöntemlerle gerçekleştirebilirsiniz. Plesk panel üzerinde arşiv eklerken ya da arşivden çıkartırkan sıkıştırma tekniginin zip yapısında olması gerekiyor .rar uzantılı dosyalar arşive eklenemiyor ya da arşivden çıkartılamıyor. Plesk panel üzerinde nasıl arşivleme yapılacağıyla ilgili anlatıma aşağıdaki görsellerden ve adımlardan ulaşabilirsiniz.
  1. Plesk Panelinizin sol bölümünde bulunan “Dosyalar” sekmesine tıklayın.
plesk-1.png

Açılan pencerede sitenizin alt yapısında yüklü olan bütün dosyalar ve uzantıları mevcut olacaktır. Arşivlemek istediğiniz dosyalarınızı işaretleyin ve “Arşive Ekleyin” seçeneğine tıklayın.

plesk-2.png

İşlemleri tamamladıktan sonra sistem sizde ZIP dosyanızı adlandırmanızı isteyecek. Birden fazla seçim yapmanız durumunda tüm dosyalar aynı ZIP içerisinde olacaktır.
plesk-2.png

Tamam butonuna tıkladıktan sonra artık zip dosyanız hazır.
plesk-4.png
 

Ekli dosyalar

  • plesk-3.png
    plesk-3.png
    8.3 KB · Görüntüleme: 0
Üst Alt
erotik film izle sex filmleri izle hdd dolum çaycuma satılık daire çaycuma satılık daire - filyos satılık daire