Plesk Panel Kullananlar için Let's Encrypt Ücretsiz SSL Kurulumu

TRGamerX

Administrator
Administrator
Katılım
24 Ocak 2017
Mesajlar
58
Beğeniler
5
Konum
Türkiye
#1
Merhaba arkadaşlar birçoğunuz biliyorsunuz ama R10'da bu konuyla alakalı bir kaynak bulamadım doğru düzgün. Bende oluşturmak istedim. En kolay halden resimli olarak anlatayım.

Not: Plesk Panelinizi 12.5 Sürümüne güncellemeniz gerekir. Bu işlem ortalama 20 Dakikanızı alır. İnternete yazarsanız nasıl günceleyebileceğiniz çok rahat yaparsınız ama işlemler bende sıkıntı çıkarmadı siz yinede yedeğinizi alarak deneyin.

Buda velinimetimizin Sponsorları, Google Amcamız da var içiniz rahat olsun.İlk olarak Plesk 12.5 Panelimize giriyoruz. Buradan sol kısımda bulunan Extensions ve ardından Extensions cataloga giriyoruz.


Buradan Let's Encrypt bileşenini yüklememiz gerekiyor. Install Diyerek yükleyebilirsiniz.


İşlem bu kadar artık sunucumuzda ücretsiz SSL desteği var. Şimdi sitemize uygulayalım.
Plesk panelden uygulayacağımız sitenin altında bulunan Let's Encrypt'ı seçiyoruz.


Açılan bölümde ise E-posta adresini yazıyoruz ve www içinde kullanmak için Include ile başlayan seçeneği işaretleyip tamam diyoruz.


Son olarak yeşil bir uyarı mesajı gelecek bu SLL'nizin sitenize tanımladığı anlamını taşıyor.Kullanan arkadaşlar yorumlarla desteklerlerse sevinirim. Artık Ücretsiz 4 Aylık SSL'niz var ve plesk her bittiğinde otomatik olarak bu SSL'yi sizin yerinize güncelleyecek.

Buradan inceleyebilirsiniz Eklentiyi..

Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.
 
Üst Alt