Röperli Kroki Nedir?

Admin

S.E.O
Yönetici
Administrator
Katılım
30 Eki 2016
Mesajlar
6,434
Beğeniler
10
Puanları
18,020
Konum
Zonguldak
Ad Soyad
Turhan Karabulut
Meslek
Emlak
Yaş
45
Röperli Kroki Nedir.png

Röperli kroki; parsel ya da ada yapılarının yeri değişmeyecek, sabit şekilde ölçülerinin yazılmış olduğu kroki tipine denir. Ölçümlerin doğru alınması ve kroki üzerinde doğru şekilde işaretlenmesi gerekir. Çünkü yanlış alınmış ya da yanlış şekilde işaretlenmiş bir ölçüm, yapı inşa edilirken sorun çıkarır.

Bu nedenle röperli kroki, inşa edilecek yapının kesin sınırlarını ve koordinatlarını belirtir. Çekme mesafeleri, oturum alanları gibi detaylar da bu krokide yer alır. Röperli kroki onayı almak için Tapu ve Kadastro Müdürlüğüne başvurmak gerekir. Arsa sahibi ya da vekili bu başvuruyu gerçekleştirebilir.

Ayrıca bu belge ile birlikte Tapu ve Kadastro Müdürlüğünden arsa yapısının tüm sınırlarını ölçeksiz olarak gösteren ve "ÇAP" adı verilen belgeyi de almak gerekir.

Çap ve Röperli Kroki nedir? Çap ilgili Tapu ve Kadastro Müdürlüğü tarafında verilen ve arsanın genel olarak sınırlarını ölçeksiz belirten bir belgedir. Röperki kroki ise arsanın ölçekli ve kesin sınırlarını koordinat sistemi üzerinde yer alan bilgileri ile gösteren belgedir.
 
erotik film izle hdd dolum çaycuma satılık daire
Üst