Resimli Anlatım .scr Uzantılı Virüs Nasıl Temizlenir?

Admin

Administrator
Yönetici
Administrator
Ad Soyad
Turhan Karabulut
Meslek
Emlak
Öncelikle belirtmeliyim bu çözüm kişiden kişiye değişebilir.

You do not have permission to view link Giriş yap veya üye ol.

Baylar bayanlar yaklaşık 1 aydır scr virüsü ile mücadele etmekteydim. İnternette yazan antivirüs taramalarının hepsini yaptım, her programı denedim ama bir türlü işe yaramadı. Üstelik System32 klasöründe WINLODR.scr diye bir dosya da yoktu. En sonunda "kazara" çözümünü buldum. Program falan hiçbir şey gerekmiyor. Virüsü elle siliyorsunuz.

İŞTE ÇÖZÜM :
Görev Yöneticisi'ni açın, Ayrıntılar'a/İşlemler'e basın. En üstte "Adobe Online.com" diye bir işlem olacak. Bu işlemi durdurursanız virüsün yayılma işlevini de durdurursunuz. İşlemi durdurduktan sonra Denetim Masası - Klasör Seçenekleri'nden gizli klasörleri göster'i seçin ve sürücünüzden .scr dosyalarını silin. .scr'lerin dışında şu üç dosyayı da silin:

- Thumbs .db
- Thumbs.com
- Autorun.inf

Bu işlemleri yaptıktan sonra gizli klasörlerin gizliliğini kaldırarak kullanıma devam edebilirsiniz

Not : Windows 8-8.1 kullananlar Görev Yöneticisi - Başlangıç'tan Adobe Online.com'u devre dışı bırakın. Böylece bilgisayarınızı kapatıp açtığınızda virüs tekrar devreye giremeyecek. Windows XP ve 7 kullananlar komut istemine msconfig yazıp oradan halletsin

HAYIRLI OLSUN!!

Not: Dev Secure kurup kısaca çözebilirdin. Dev ecure bu virüsü bulup siliyor keşke daha önce bilseydim ve yazardım

erotik film izle hdd dolum