Script Satışı - Bölüm Kuralları Bölümü

Admin

Administrator
Yönetici
Administrator
Katılım
30 Eki 2016
Mesajlar
689
Beğeniler
16
Konum
Zonguldak
#1
1- Bu bölümde alışveriş yapacak olan herkes bu kuralları okumuş kabul edilir.2- Script Satışı Bölümünde X.Y.Z. ve türevleri yazılımlar tamamen yasaktır.
Kural ihlali yaptırımı: Sınırsız uzaklaştırma


3- Satış yapacağınız scriptin demo adresi ve kullanıcı bilgileri ilk mesajda olmak zorundadır.
Kural ihlali yaptırımı: Konu içerisinde yazılı uyarı (1 Nisan 2014 Tarihine kadar), 12 saat içerisinde ihlal devam ederse bahsi geçen konunun silinmesi.
1 Nisan 2014 Tarihinden itibaren yukarıdaki maddeye uymayan tüm konular sorulmadan silinecektir. (Bu bölüme konu açacaklar artık bunu bilmesi gerekiyor!)


4- Ücretli script istek bölümüne açılması gereken konular Script satışı bölümüne açılmayacaktır. Script satış bölümünde, şu tarz script aranıyor, bu scripti yapabilecek var mı? Şu fiyata şu yazılımı kuruyorum vb. gibi konular açılması durumunda…
Kural ihlali yaptırımı: Konunun direkt olarak silinmesi, Alışkanlık haline getirilmesi durumunda süresiz uzaklaştırma.
Not: Bu konular kesinlikle ilgili kategorilere taşınmayacaktır. Bu bölüme satış konusu açacak herkes forum kurallarını bilmelidir.5- Başkasına ait ücretli veya ücretsiz bir yazılımı satışa çıkaranların tespiti durumunda…
Kural ihlali yaptırımı: Sınırsız uzaklaştırma


6- Satacağınız yazılımın daha önce herhangi bir şekilde temin ettiğiniz ücretli veya ücretsiz başka yazılım ya da yazılımların belli kısımlarının birleşiminden oluşması da hak hırsızlığı kapsamına girmektedir.
Kural ihlali yaptırımı: Sınırsız uzaklaştırma


7- Hazır tema kullanımlarında satış başı lisans alınması ve her lisansa ait dekontun konuda bulunması şartıyla satışa izin verilmektedir.
Kural ihlali yaptırımı: Süresiz uzaklaştırma


8- Bot satışlarında Api servislerden çektiğiniz içerikler serbesttir. Fakat içerik sahibinin izni olmadan çektiğiniz web site sahiplerinden gelecek olan herhangi bir şikayet durumlarında….
Kural ihlali yaptırımı: 3 gün uzaklaştırma


9- Bu bölüm Script Satışı bölümüdür, bu bölümde script kiralama konusu açmak yasaktır... (Örn. ***** scripti kiralayanlar vb...) Bu madde 07.08.2017 günü iptal olmuştur.
Kural ihlali yaptırımı: Konunun sorgusuz silinmesi, Tekrarı halinde Sınırsız uzaklaştırma


10- Script Satışı bölümünde bazı kullanıcıların açtığı ve aşağılara düşen konularındaki son mesajını silerek, “konu güncel”, “satış güncel”, “satış devam ediyor” vb. gibi yeni mesajlar yazarak konularını yukarı taşımaları kesinlikle yasaktır. Konu sahibi ard arda 2 mesaj yazabilir.
Kural ihlali yaptırımları:
a) 3. mesajı tespit edildiğinde mesajı silinir ve ikaz edilir.
b) Bu ihlali alışkanlık haline getirdiğinde üyenin konusu silinir ve üye 1 gün forumdan uzaklaştırılır.
c) Ahbap – Çavuş ilişkisi ile konuya diğer üyelere mesaj yazdırıldığı tespit edildiğinde o mesaj silinir ve taraflar ikaz edilir. İhlal tekrarında her 2 üye de 1’er gün uzaklaştırılır.11- Daha önce açtığınız satış konularını fiyat değişikliği vs gibi durumlarda yeni konu açarak değil aynı konu üzerinden konunuzu editleyerek son mesajınızda bunu belirterek yapınız.
Kural ihlali yaptırımı: Konunun sorgusuz kilitlenmesi, silinmesi, Tekrarı halinde Sınırsız uzaklaştırma

12- Hukuka ve Türkiye Cumhuriyeti Yasalarına aykırı içerik barındıran siteleri, herhangi bir biçimde (Örn. Proxy) görülebilir hale getirmeye yarayan her türlü script ve kod parçacığının satışı wmliz.net'de yasaktır.
Yasalara aykırı hiçbir davranışa kesinlikle taraf olmaz ve bünyesinde izin vermez.wmliz.net
Kural ihlali yaptırımı: Konunun sorgusuz kilitlenmesi, silinmesi, Tekrarı halinde Sınırsız uzaklaştırma

13- Herhangi bir satış konusunda diğer bir konuda satış yapan herhangi birinin "bakın ben de bunu satıyorum" vs benzeri tarzında ileti bırakması sebebi ile konu taciz etmek kesinlikle yasaktır.
Kural ihlali yaptırımı: İletinin sorgusuz silinmesi, ileti sahibinin bahsi geçen konusunun silinmesi, Alışkanlık halinde Sınırsız uzaklaştırma


14- Yasadışı *****e teşvik eden her türlü script, bot, xml vb. ürünlerin satışı yasaktır.
Kural ihlali yaptırımı: İletinin sorgusuz silinmesi, ileti sahibinin bahsi geçen konusunun silinmesi, Alışkanlık halinde uzaklaştırma


wmliz.net tıpkı diğer konularda olduğu gibi yasal olmayan etik dışı olaylara karşıdır. Bu tür satışlar yapan kullanıcılar yöneticilerin inisiyatifinde forumdan uzaklaştırılırlar.
 
Üst Alt