Seni Sen Yapan Değerlere Dönüş Yap

Katılım
11 Nis 2021
Mesajlar
14
Beğeniler
3
Puanları
3
Ad Soyad
Yusuf Hamza
Meslek
Yaş
38
Seni sen yapan değerlere bir dönüş hareketidir. Doğala, kendine, özüne dön sloganı ile bize unuttuğumuz değerleri tekrardan hatırlatan hepimizin ortak noktasıdır Doğala Doğru.

Hayat eve dönüşten ibarettir diye bir söz duymuştum bir filmde, insan olması gerken yeri özler. Hepimiz yan yana olsak da, sanki her şey bizden çok uzaktaymış gibi yaşıyoruz. Sosyal medya ile bu yalnızlığımızı görmezden gelmeye çalışıyoruz. İnsan her şeye çok yakın, ama kendine çok uzak. Dilimizde samimi olmayan, içi boş kelimeler, ağzımızda doğallığı taklit eden bize düşman besinler, tarihimiz unutturulmuş önünü göremeyen bir köre dönüşmüşüz, şifayı doğanın kucağında arayacağımıza, kimyasal formüllerin gönüllü intiharında aramışız. Unuttuğumuzu hatırlamalıyız tekrardan dostlar, tüketim ve bencillik zincirlerimizden kurtulmalıyız.

Tüketim temelli bir çağın içinde yaşıyoruz. Kendimiz dahil her şeyi tüketiyoruz. Doğadan ve çevremizden açgözlü ve egoist bir şekilde vermeden sadece almak istiyoruz. Bir şaman öğretisi şöyle der : “Doğada hiçbir şey kendisi için yaşamaz,nehirler kendi suyunu içemez,güneş kendisi için ısıtmaz,” Eğer tabiat sana bir tohum verirse ve sen de aldığından fazla tohumu toprağa ekersen ve bunu minnetinin teşekkürünün ifadesi olarak görürsen, hayal bile edemeyeceğin bir bereket içinde bulursun o zaman kendini. Özetle insan aldığından çok vermeli, konuştuğundan çok sükut etmeli, kızdığından çok sevmeli, kendini düşündüğünden çok çevresi ile bir olduğu bizi düşünmeli.

Gelin hep beraber Doğala Doğru bir yolculuğa çıkalım, unuttuklarımızı hatırlayalım, birbirimize ve doğaya sımsıkı sarılalım. Unutmayın ne kadar destekler ve sahip çıkarsanız bu harekete, dünya işte o zaman daha yaşanabilir bir yer olur. Bu dijital dünyada faydalı içeriklerin yayılmasına vesile olarak emin olun Doğala Doğru yolculukta ilk adımınızı atacaksınız bile. Şimdi sizi dogaladogru.com bekliyoruz. Her gün birbirinden güzel konular ile size makaleler yazıyoruz, sizden gelen ve bizim de unuttuğumuz değerli bilgileri yine burada yayınlıyoruz. Siz de dogaladogru.com hem okuyucu hem de gönül yazar olmak için şimdi harekete geçin. Seni seviyoruz değerli kardeşimiz, ne olursan ol neye inanırsan inan, sen bizim eksik parçamızsın. Biz hepimiz biriz.

İlk makalemizi okumaya bekleriz :
Bağlantıyı görüntüleme izniniz yok, bu işlem için Giriş yap veya üye ol.
 
erotik film izle hdd dolum çaycuma satılık daire
Üst