Merhaba, tekrar hoş geldiniz!

Bilgi sahibi olanlarla ihtiyaç duyanları buluşturmak, farklı bakış açılarına sahip insanları bir araya getirerek birbirlerini daha iyi anlamalarını sağlamak ve herkesin bilgisini paylaşmasını sağlamak istiyoruz.

Sitemdeki Sayfayı Bing Dizininin Dışına Nasıl Getirebilirim?

Admin

S.E.O
Administrator
Katılım
30 Eki 2016
Mesajlar
6,910
Beğeniler
12
Puanları
18,020
Konum
Zonguldak
Ad Soyad
Turhan Karabulut
Meslek
Emlak
Yaş
45
Arama sonuçlarından kaldırılması gereken sayfanın web yöneticisi veya site sahibi değilseniz, içeriği kaldırmak için sitenin web yöneticisi ile iletişime geçmelisiniz. Bu zaten olmuşsa ve içerik artık sitede değilse , Bing Arama sonuçlarından bir sayfanın kaldırılmasını istemek için İçerik Kaldırma Aracı'nı kullanabilirsiniz.
Yöntem 1: Sayfayı Sitenizden Kaldırın ve Bir 404 Döndürün
Bir URL'nin dizinimizden kaldırılmasının en doğal yolu, URL'nin 404 (Bulunamadı) veya 410 (Gitti) HTTP durumu döndürmesi için onu sitenizden silmektir . Sayfayı yeniden taradıktan ve sitenizden kalıcı olarak kaldırıldığını belirledikten sonra, sayfayı arama sonuçlarımızdan kaldıracağız. Bing'in sayfanın aslında sitenizden kaldırıldığını ve şimdi bir 404 veya 410 HTTP durum kodu döndürdüğünü algılaması için, Bingbot'un URL'ye erişebilmesi gerektiğini, dolayısıyla URL'nin bulunmasını engellememeniz gerektiğini unutmayın. robots.txt ile yeniden tarandı.

Yöntem 2: Sayfaya NOINDEX meta etiketi ekleyin
1. Seçenek'e göre sitenizden silmek istemediğiniz veya silmek istemediğiniz bir URL'yi Bing arama sonuçlarından kaldırmanız gerekirse, HTML kaynağınıza bir robots meta etiketi ekleyebilirsiniz. Bing, meta robots etiketlerini onurlandırır ve sayfa kaynağınıza <meta name = "robots" content = "noindex"> eklemek, sayfanın yeniden taranıp yeniden işlendikten sonra dizinden kaybolmasını sağlar. NOINDEX etiketini kullanırken, HTML başlığınız şunun gibi görünecektir:

Kod:
Kodlari sadece uyelerimiz gorebilir.
Yeniden tarama ve yeniden işlemenin biraz zaman alabileceğini unutmayın. Ayrıca, URL'nin robots.txt kullanılarak veya başka yollarla taranmasına izin vermeyin: NOINDEX etiketini görebilmemiz için yine de sayfayı getirebilmemiz gerekir.
Not: Dizinden kaldırmak istediğiniz URL bir web sayfası değil de PDF ise, yanıt başlığına X-Robots-Tag: noindex göndermeyi seçebilirsiniz :

Kod:
Kodlari sadece uyelerimiz gorebilir.
Yöntem 3: URL'leri Engelle aracını kullanarak URL'yi kaldırın
Arama sonuçlarından bir URL almak için aceleniz varsa ve doğal yeniden tarama sürecini bekleyemiyorsanız, Web Yöneticisi Araçları içindeki URL'leri Engelle aracını kullanarak bir URL'yi engelleyebilirsiniz . Bu, URL'nin 24 saat içinde arama sonuçlarında görünmesini engelleyecektir. Engelleme URL’nin yalnızca sayfanın arama sonuçlarında görünmesini engellediğini ve her 90 günde bir sona erdiğinden geçici olduğunu unutmayın, ancak bu size ya sayfayı sitenizden kaldırmanız veya sayfaya bir NOINDEX meta etiketi eklemeniz için zaman vermelidir. onları dizinimizden çıkarın.
 
Üst Alt
erotik film izle sex filmleri izle hdd dolum çaycuma satılık daire çaycuma satılık daire - filyos satılık daire