Merhaba, tekrar hoş geldiniz!

Bilgi sahibi olanlarla ihtiyaç duyanları buluşturmak, farklı bakış açılarına sahip insanları bir araya getirerek birbirlerini daha iyi anlamalarını sağlamak ve herkesin bilgisini paylaşmasını sağlamak istiyoruz.

TAKBİS - Üzerinden Nasıl Parsel Sorgulanır?

Admin

S.E.O
Administrator
Ad Soyad
Turhan Karabulut
Meslek
Emlak

You do not have permission to view link Giriş yap veya üye ol.

parsel-sorgulama-nedir-nasil-yapilir-2.jpg

Türkiye'de taşınmaz mal sahipleri ve emlak profesyonelleri, Tapu ve Kadastro Bilgi Sistemi (TAKBİS) üzerinden parselleri sorgulamak için kullanabilecekleri birçok faydalı özellik bulur. İşte TAKBİS üzerinden nasıl parsel sorgulanacağına dair bir kılavuz:

Adım 1: TAKBİS Girişi: TAKBİS'e erişmek için web tarayıcınızı açın ve TAKBİS resmi web sitesine gidin. (Genellikle,
gibi bir adres kullanılır.)
Adım 2: Giriş Bilgileri: TAKBİS web sitesine geldiğinizde, sistem size giriş bilgileri sormak için bir ekran sunacaktır. Eğer bir hesabınız varsa, kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin ve oturum açın. Eğer henüz bir hesabınız yoksa, kayıt olma seçenekleri de sunulur.

Adım 3: Ana Sayfa: Başarılı bir giriş yaptığınızda, ana sayfaya yönlendirilirsiniz. Bu sayfa, TAKBİS'in kullanıcı dostu arayüzünü sunar ve parselleri sorgulamanıza yardımcı olacak bir dizi araç ve seçenek sunar.
Adım 4: Parsel Sorgulama: Parsel sorgulamak için ana sayfada genellikle "Parsel Sorgulama" veya benzeri bir seçenek bulunur. Bu seçeneğe tıkladığınızda, bir sorgulama formu veya arayüzü açılır.
Adım 5: Parsel Bilgilerini Girin: Parsel sorgulama formunda, aradığınız parselle ilgili bazı bilgileri girmeniz istenir. Genellikle aranacak bilgiler arasında ada, parsel, il, ilçe gibi veriler bulunur.
Adım 6: Sorgulama Başlatın: Gerekli bilgileri girdikten sonra, "Sorgula" veya benzeri bir butonla sorgulamayı başlatın. TAKBİS, girilen bilgilere göre parseli bulacak ve ilgili bilgileri sunacaktır.
Adım 7: Parsel Bilgilerini Görüntüleyin: TAKBİS, sorgulanan parselin ayrıntılı bilgilerini görüntüleyecektir. Bu bilgiler arasında parselin büyüklüğü, sahibi, kullanım amacı ve tapu kaydı gibi veriler olabilir. İhtiyacınıza göre bu bilgileri inceleyebilir ve indirebilirsiniz.

Adım 8: Ek Aksiyonlar: TAKBİS genellikle başka aksiyonlar da sunar. Örneğin, belirli bir parseli harita üzerinde görmek veya sorguladığınız parselin sertifikasını almak gibi ek seçenekler sunabilir.
Bu kılavuz, TAKBİS üzerinden parselleri sorgulamanıza yardımcı olmak için genel bir rehberdir. TAKBİS'in arayüzü ve işlevleri zaman zaman güncellenebilir, bu nedenle resmi TAKBİS web sitesindeki güncel talimatları takip etmek önemlidir.

Üst Alt
erotik film izle sex filmleri izle hdd dolum çaycuma satılık daire çaycuma satılık daire - filyos satılık daire