Merhaba, tekrar hoş geldiniz!

Bilgi sahibi olanlarla ihtiyaç duyanları buluşturmak, farklı bakış açılarına sahip insanları bir araya getirerek birbirlerini daha iyi anlamalarını sağlamak ve herkesin bilgisini paylaşmasını sağlamak istiyoruz.

TESİS KADASTROSUNUN BİTİRİLME PROJESİ

Admin

S.E.O
Administrator
Katılım
30 Eki 2016
Mesajlar
6,913
Beğeniler
12
Puanları
18,020
Konum
Zonguldak
Ad Soyad
Turhan Karabulut
Meslek
Emlak
Yaş
45
TESİS KADASTROSUNUN BİTİRİLME PROJESİ

Cumhuriyetin kurulduğu yıldan itibaren 2003 yılına kadar 38.783 birimin kadastrosu tamamlanmıştır.

2003 öncesinde ülke genelinde yılda ortalama 350 birimin kadastrosunu yaparken, 2004 den itibaren özel sektörden de hizmet almak suretiyle yıllık ortalama 1250 birimde kadastro çalışması yapılmıştır.

Kadastrosunun Bitirilmesi Projesi sonucu maliyetler düşerken sayısal formatta, bilgi sistemlerine uygun daha kaliteli ve verimli sonuçlar elde edilerek kısa bir zaman diliminde, Türkiye genelinde 52.049 birimin 51.781’inde kadastro çalışmaları tamamen bitirilmiş, 20 adedinde çalışmalar tamamlanma aşamasına gelmiş ve geriye yerel sorunları olan 248 birim kalmıştır. Bu sorunlar; güvenlik, orman, sınır ihtilafı vb. sorunlardır.

Proje ile birlikte, son on yılda özel sektörden de hizmet satın almak suretiyle; 12.998 birimin kadastrosu tamamlanmış ve ülke tesis kadastrosunda son noktaya gelinmiştir.

Bugün itibariyle, yaklaşık 15.000.000 parselin kadastro çalışmaları tamamlanarak sonuç bilgileri Tapu Müdürlüklerine devredilmiş ve vatandaşlarımızın kullanımına sunulmuştur.

Tesis Kadastrosunun Tamamlanması Projesi mülkiyetin belirlenmesini sağlayarak; ihtilafların giderilmesine, devlete ve vatandaşa ait gayrimenkul envanterlerinin elde edilmesine, vergi kayıplarının önlenmesine, düzenli kentleşmeye, yatırım ortamının iyileştirilmesine, AB sürecinde işleyen bir arazi kayıt sisteminin oluşturulmasına, e-devletin mekânsal bilgi sistemleri altlığının oluşturulması çalışmalarına katkı sağlamıştır.
You do not have permission to view link Giriş yap veya üye ol.
 
Üst Alt
erotik film izle sex filmleri izle hdd dolum çaycuma satılık daire çaycuma satılık daire - filyos satılık daire