Türkiye'de ilk koronavirüs vakası görüldü: Dört bakandan kritik koronavirüs toplantısı!

Admin

Administrator
Yönetici
Administrator
Katılım
30 Eki 2016
Mesajlar
6,286
Beğeniler
10
Puanları
18,020
Konum
Zonguldak
Ad Soyad
Turhan Karabulut
Meslek
Emlak
Yaş
45
Koronavirüs'te son durumun ne olduğu yakından takip ediliyor.
Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs salgını, 6 kıtada (Çin hariç, Türkiye dahil) 117 ülkeye yayıldı.
Dünyada toplam 121 bin 124 kişiye bulaşan koronavirüs, 4 bin 366 can aldı.
Koronavirüs kaynaklı ölüm oranı ise yüzde 3,60 olarak gerçekleşti.
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca dün yaptığı açıklamada, "Bugün akşam saatlerinde koronavirüs
şüphesi olan bir vatandaşımızın test sonucu pozitif çıktı." dedi. Detaylar haberimizde sizlerle...Koronavirüs'te son durumun ne olduğu merak ediliyor. Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs salgını, 6 kıtada (Çin hariç, Türkiye dahil) 117 ülkeye yayıldı. Dünyada yeni tip koronavirüs bulaşan kişi sayısı 121 bin 124 oldu. Virüse bağlı ölüm sayısı, 4 bin 366; ölüm oranı yüzde 3,60'a (10 Mart: 3,51) yükseldi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca dün yaptığı açıklamada, "Bugün akşam saatlerinde koronavirüs şüphesi olan bir vatandaşımızın test sonucu pozitif çıktı." dedi. İşte son durum...

BİLİM KURULU TOPLANTISI SONA ERDİ

Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı'na Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk katıldı. Bakanlar toplantıya ilişkin açıklamalarda bulundu.

SAĞLIK BAKANLIĞI AÇIKLAMALARI

Bakan Koca, "Bildiğiniz gibi ilk kez bir basın toplantısını gece saatlerinde yaptık. Devletimiz tanı konulduğu bilgisini vermekte tereddüt etmedi, süreç içinde bilgi paylaşımlar devam edecektir." dedi.

Bakan Koca, "Dün bir pozitif vakayla karşılaştık. Bir veya birkaç vaka olması salgın olduğu anlamına gelmiyor, ülkemiz sınırlarına girdiği anlamına geliyor" dedi.

Yapılması gerekenin hayatımızı tedbriler doğrultusunda yeni bir düzene sokmak olduğunu belirten Koca, "Risk somut, tedbirler ise basittir. Coronavirüs tedbirlerimizden daha basit değildir." dedi.

OKULLAR TATİL EDİLDİ Mİ?

Bakan Koca okullar ile ilgili soru sorulmasına üzerine şu açıklamada bulundu: "Okulların tatil konusu gündemimiz olmadı. Önümüzdeki günlerde belli olur. Bunu salgının seyri belirler. Önümüzdeki günlerde sizlerle paylaşırız. " dedi.

TURİZM BAKANLIĞI AÇIKLAMALARI

Turizm Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, "Turizm talebinin Nisan sonuna ertelenmesi ve daha az turistin gelmesi çok daha sağlıklı olacaktır." dedi.

En geç bir hafta içinde sektörel açıklamaların yapılacağını açıklayan sezonun Nisan ayı sonunda açılacağını söyledi. Etkinlik ve organizasyonların da Nisan sonuna öteleneceğini söyledi.

Martın nisanın 15ine kadar olan kısmı en fazla hassasiyetle geçirmek daha faydalı olacaktır.

TİCARET BAKANLIĞI AÇIKLAMALARI

Bakan Ruhsar Pekcan, önceliğinin halk sağlığının ve ticaretin aksamaması yönünde tedbirlerini aldıklarını ve çalışmalar yürüttüklerini aktardı. Maske ve sıhhi malzemelerde piyasalardaki aşırı fiyat artışına değindi.

"Önceliğimiz halkın ulaşabilirliğini kolaylaştırmak. Bu nedenle bu tür ürünlerin ihracat ön iznini Sağlık Bakanlığı'na verdik." dedi.

Fahiş fiyatlar konusunda 2193 firma, 2641 ürün denetlendi. 2180 soruşturma kapsamında alındı. Dezenfektan ürünler de denetleme kapsamına alındı.

Ayrıca, gıda ürünlerinde de fahiş fiyatların başladığı görüldü. Bununla ilgili de çalışmaların yapılacağını ve panik yapılacak bir durumun olmadığını belirtti.

"Fırsatçılara bakanlık olarak göz açtırmayacağız" dedi.

Fuarlar hakkında alınan karara göre, 16 marttan itibaren, Nisan sonuna kadar yurt dışındaki fuarlar ertelendi. Resmi duyurusu yapılacak.

TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜS VAR MI?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca dün yaptığı açıklamada, "Bugün akşam saatlerinde koronavirüs şüphesi olan bir vatandaşımızın test sonucu pozitif çıktı." dedi.

Sağlık Bakanı Koca, "Hastanın virüsü, Avrupa teması üzerinden aldığı bilinmektedir. Dış dünyadan tamamen izole edilmiştir. Verilere göre tanı erken konmuştur, virüs bulaşmışsa bu çok sınırlıdır. Hasta bir erkektir ve genel durumu iyidir. Aile bireylerinin hepsi ve yakın çevresindeki tüm bireyler gözetim altındadır." ifadelerini kullandı.

"ZORUNLU OLMADIKÇA YURT DIŞINA ÇIKMAYALIM"

Vatandaşlara seyahat uyarısında bulunan Koca, "Yurt dışına lütfen zorunlu olmadıkça çıkmayalım, Bakanlıkça bildirilen koronavirüsten korunma yollarına mutlaka uyalım. Biz dünyayı uyarırken aynı zamanda hazırlandık. Bakanlığımız, tüm birimleriyle devletimiz koronavirüsle mücadelesini planladı. Bugüne kadar gösterdiğimiz başarı, bundan sonrası için mücadelemizin kolay olacağının garantisi kabul edilmelidir. Bir veya birkaç vaka salgın olarak görülmemelidir." diye konuştu.

"KARANTİNAYA ALINMIŞ BİR HASTA TOPLUMU TEHDİT EDEMEZ"

Koronavirüsün alınacak tedbirlerden daha güçlü olmadığının altını çizen Bakan Koca, "Bir hasta topyekun risk değildir. Karantinaya alınmış bir hasta toplumu tehdit edemez. Şimdi yapmamız gereken hayatımızı tedbirler doğrultusunda düzene sokmaktır. Bu küresel soruna karşı ulusal mücadele vereceğiz. Risk somut, tedbirler basittir. Koronavirüs alacağımız tedbirlerden daha güçlü değildir. Vatandaşımızdan beklediğimiz, 14 gün ve 14 korunma kuralına uyarak bu mücadeleye güç vermesidir." şeklinde konuştu.

OKULLARDA EŞ ZAMANLI HİJYEN UYGULAMASI BAŞLATILDI

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, koronavirüse karşı okullarda eş zamanlı hijyen uygulamasının başlatıldığını duyurdu. Her okulun aksamadan dezenfekte edilebilmesi için hassas bir çalışma yürütüldüğünü kaydeden Selçuk, şunları kaydetti:
"Velilerimizden ricam, konuya evde de değinmeleri ve çocuklarımızı kapalı ve kalabalık alanlardan uzak tutmalarıdır."​
DÜNYADA KORONAVİRÜS SALGINI: İŞTE SON RAKAMLAR

Çin’in Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs salgını, dünyanın her yerinde görülmeye ve can almaya başladı. Çin anakarasında görülen koronavirüs vaka sayısı 80 bin 967, hayatını kaybedenlerin sayısı 3 bin 162, tedavisi tamamlanarak taburcu edilen kişi sayısı ise 61 bin 653 olarak açıklandı.

İşte kıta kıta, ülke ülke koronavirüste son rakamlar…

AFRİKA KITASI

• Burkina Faso'da koronavirüs vaka sayısı 1 olarak açıklandı.

• Cezayir’de 20 kişide koronavirüs tespit edildi. Bunlardan birinin, 61 yaşındaki bir İtalya vatandaşı olduğu bildirildi.

• Fas'ta 3 kişide koronavirüse rastlandığı belirtildi.• Güney Afrika'da koronavirüs bulaşan kişi sayısı 7 olarak açıklandı.

• Kamerun’da 2 kişide koronavirüs görüldü.

• Mısır’da 59 kişide koronavirüs olduğu açıklandı. Ülkede koronavirüsten hayatını kaybeden kişi sayısı 1, taburcu edilen kişi sayısı ise 12 olarak açıklandı.

• Nepal'de bir kişinin koronavirüse yakalandığı, daha sonra tedavi edilerek taburcu edildiği kaydedildi.

• Nijerya'da 2 kişide koronavirüs vakası tespit edildi.

• Senegal'de koronavirüse yakalanan kişi sayısı 4 olarak açıklandı. Bir kişi ise taburcu edildi.

• Togo'da 1 kişide koronavirüs görüldü.

• Tunus'ta koronavirüs vakası 6 olarak açıklandı.

ASYA KITASI

• Afganistan’da 5 koronavirüs vakası görüldüğü kaydedildi.

• Azerbaycan’da 11 kişide koronavirüs vakası tespit edildi.

• Bahreyn’de koronavirüs olduğu resmen açıklanan kişi sayısının 110'a yükseldiği, tedavisi tamamlananların sayısının ise 22 olduğu belirtildi.

• Bangladeş'te 3 kişide koronavirüs görüldü. Koronavirüsün tespit edilen 3 kişiden 2'sinin yakın zamanda İtalya'dan döndüğü, üçüncü hastanın İtalya'dan dönen vatandaşlar ile temas kurduktan sonra virüse yakalandığı bildirildi.

• Birleşik Arap Emirlikleri’nde 74 kişide koronavirüs olduğu tespit edilirken, tedavisi tamamlanarak taburcu edilen kişi sayısı ise 12 olarak açıklandı. Öte yandan ülkeden İran’a yapılacak uçuşların her iki yönde askıya alındığı, fakat Tahran’ın istisna olarak tutulduğu bildirildi.

• Brunei’de koronavirüs vaka sayısı 1 olarak açıklandı. Ülkede 158 kişinin kendi kendisini karantinaya aldığı açıklanırken, ülkenin Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen dört farklı noktanın ihtiyaç halinde her an geçici karantina bölgesine dönüştürülebileceği kaydedildi.

• Butan'da koronavirüs bulaşan kişi sayısı 1 olarak açıklandı.

• Endonezya’da 27 kişide koronavirüs olduğu öğrenildi. Taburcu edilen kişi sayısı ise 2 olarak açıklandı.

• Ermenistan'da koronavirüse yakalanan kişi sayısı 1 olarak açıklandı.

• Filipinler’de 33 kişide koronavirüs vakası görülürken, bunlardan 2'inin tedavisinin tamamlandığı, 1'inin ise hayatını kaybettiği açıklandı. Filipinler, Çin dışında koronavirüse bağlı ölümün yaşandığı ilk ülke oldu.

• Filistin'de 25 kişide koronavirüs tespit edildi.

• Güney Kore’de koronavirüs görülen kişi sayısı 7 bin 755'e ulaşırken, ölü sayısı 54, tedavisi tamamlanan kişi sayısı ise 247 olarak açıklandı. Öte yandan, Güney Koreli 18 askere de koronavirüs bulaştığı ve ABD ile Güney Kore’nin ortak askeri tatbikatlarının askıya alındığı kaydedildi.

• Gürcistan'da 15 kişide koronavirüs bulunduğu bildirildi.

• Hindistan’da 56 koronavirüs vakası tespit edilirken, tedavisi tamamlanarak taburcu edilen kişi sayısı ise 4 olarak açıklandı.

• Hong Kong'da koronavirüs bulaşan kişi sayısının 115, hayatını kaybedenlerin sayısının 3, tedavisi tamamlanan kişi sayısının ise 60 olduğu bildirildi.

• Irak’ta toplam 71 kişide koronavirüs bulunduğu bildirildi. Ülkede koronavirüs nedeniyle 7 kişi hayatını kaybetti, 3 kişi ise taburcu edildi.

Öte yandan Irak'ın Süleymaniye kentinde ikinci bir duyuruya kadar cemaatle namaz kılmak yasaklandı.

• İran'da koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 354'e, vaka sayısı 9 bine çıktı. Tedavisi tamamlanan kişi sayısı ise 2 bin 731 olarak açıklandı. Öte yandan, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, koronavirüsün ülkenin bütün eyaletlerine yayıldığını bildirdi. İran'da okullar ve üniversiteler 20 Mart'a kadar tatil edildi.

İran Meclisi Tahran Milletvekili Zühre İlahiyan'ın da yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalandığı açıklandı. Tahran Milletvekili İlahiyan'ın ardından resmi rakamlara göre İran'da yeni tip koronavirüse yakalanan milletvekili sayısı 24'e çıktı. Tahran Milletvekili Fatma Rehber, yeni tip koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. Öte yandan İran Ulusal Kriz Yönetimi Kurum Başkanı İsmail Necar’ın korona virüsüne yakalandığı açıklandı.

• İsrail'de koronavirüs vakası 75'e yükseldi. Taburcu edilen kişi sayısı ise 4 olarak açıklandı.

• Japonya’da 581 kişide koronavirüs tespit edilirken, 10 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi. Öte yandan, tedavisi tamamlanan kişi sayısı ise 101 olarak açıklandı.

• Kamboçya’da 2 kişide koronavirüs tespit edilirken, 1 kişinin ise taburcu edildiği kaydedildi. Öte yandan, Kamboçya hükûmeti vahşi hayvan ticaretini tamamen askıya aldığını açıkladı.

• Katar'da 24 kişide koronavirüs bulunduğu kaydedildi.

• Kuveyt’te tespit edilen koronavirüs vakası 69'a ulaştı, taburcu edilen kişi sayısı ise 1 olarak açıklandı. Ülkeden Irak, Güney Kore, İtalya, Tayland, Singapur, Japonya, Çin ve Hong Kong’a yapılan gemi seferleri durduruldu. Petrol gemilerinin bu yasak kapsamına alınmadığı belirtildi.• Kuzey Kore’de ordunun kuruluşunun 72’nci yıl dönümüne ilişkin kutlamalar iptal edildi. Ülkede bulunan yabancı uyruklu 380 kişinin 30 gün süreyle karantina altında tutulacağı bildirildi.

• Lübnan’da ilk koronavirüs vakasının, İran’ın Kum kentinden dönen 45 yaşındaki bir kadında görüldüğü bildirildi. Ülkede koronavirüs tespit edilen kişi sayısı 41'e yükseldi. 1 kişi hayatını kaybederken 1 kişi ise tedavisi tamamlanarak taburcu edildi.

• Makau'da 10 kişide koronavirüse rastlandığı, 10 kişinin tedavisinin tamamlandığı bildirildi.

• Maldivler'de 6 kişide koronavirüs görüldü.

• Malezya’da görülen 129 koronavirüs vakasında 24 kişinin tedavisinin tamamlanarak hastaneden taburcu edildiği kaydedildi.

• Moğolistan'da görülen koronavirüs vaka sayısı 1 olarak açıklandı.

• Nepal’de ilk koronavirüs vakasının görüldüğü, virüs taşıyıcısının ise Şangay’dan geldiği belirtildi. Söz konusu kişinin tedavisinin tamamlandığı açıklandı.

• Pakistan'da 16 kişide yeni tip koronavirüs (Kovid-19) görüldü. Bir kişi ise taburcu edildi.

• Rusya’da 20 kişide koronavirüs görüldüğü, bunların ikisinin de Çin vatandaşı olduğu ifade edildi. Rusya'da 3 kişinin ise tedavilerinin tamamlanmasının ardından taburcu edildikleri kaydedildi.

• Singapur’da koronavirüs görülen kişi sayısı 160’a ulaşırken, 78 kişinin ise tamamen iyileştiği belirtildi.

• Sri Lanka’da bir kişide koronavirüs görüldü. Virüsün, 43 yaşındaki bir Çinlide görüldüğü kaydedildi.

• Suudi Arabistan'a 20 kişide koronavirüs vakasına rastlandı. Taburcu edilen kişi sayısı ise 1 olarak açıklandı.

• Tayland’da tespit edilen koronavirüs vakası 53, tedavisi tamamlanarak taburcu edilen kişi sayısı ise 33 oldu. Tayland'da hayatını kaybedenlerin sayısı ise 1 olarak açıklandı. Tayland’da tutuklu bulunan bir İngiliz vatandaşı da, kendisine koronavirüs bulaşması nedeniyle sınır dışı edildi.

• Tayvan’da görülen koronavirüs vaka sayısı 47’ye yükselirken, ülkeden Japonya ve Güney Kore’ye yapılacak seyahatlere ilişkin uyarıların seviyesi arttı. Tayvan'da koronavirüsten dolayı hayatını kaybeden kişi sayısı 1, tedavisi tamamlanarak taburcu edilen kişi sayısı ise 17 olarak açıklandı.

• Umman’da koronavirüs taşıyan 18 kişi olduğu belirtildi. Bunların ikisinin İran’dan geldikleri ve evde karantina altında tutuldukları kaydedildi. 9 kişinin ise tedavisinin tamamlanarak taburcu edildiği kaydedildi.

• Ürdün'de 1 kişide koronavirüs tespit edildi.

• Vietnam’da koronavirüs bulaşan kişi sayısının 31 olduğu açıklanırken, 16 kişinin tedavisinin tamamlanarak taburcu edildiği kaydedildi. Öte yandan, Formula 1 yarışının ise daha önce planlandığı gibi Hanoi’de gerçekleştirileceği, koronavirüsten dolayı iptal edilmeyeceği bildirildi.

AVRUPA KITASI

• Almanya’da 1565 kişide koronavirüs görüldüğü ifade edildi. Hayatını kaybedenlerin sayısı 2, tedavisi tamamlanarak taburcu edilen kişi sayısının ise 18 olduğu kaydedildi.

• Andorra'da 1 kişide koronavirüs olduğu kaydedildi.

• Arnavutluk'ta koronavirüs vaka sayısının 10 olduğu belirtildi.

• Avusturya'da Kovid-19 vaka sayısı 182'ye çıkarken, taburcu edilen kişi sayısı ise 4 olarak açıklandı.

• Belarus'ta 9 kişide koronavirüs bulunduğu, 1 kişinin taburcu edildiği açıklandı.

• Belçika’da koronavirüse yakalanan kişi sayısı 267, tedavisi tamamlananların sayısı ise 1 olarak açıklandı.

Öte yandan, Belçika'daki AB Ofisi'nde ilk koronavirüs vakasının tespit edildiği bildirildi.

• Bosna Hersek'te 5 kişide koronavirüs görüldüğü kaydedildi.

• Bulgaristan'da 4 kişide koronavirüs görüldü.

• Cibraltar'da 1 kişide koronavirüse rastlandığı açıklandı.

• Çekya'da 63 kişide koronavirüs bulunduğu kaydedildi.

• Danimarka'da 262 kişide koronavirüs olduğu tespit edildi. Bir kişinin ise tedavisinin tamamlandığı açıklandı.

• Estonya'da 12 kişide koronavirüs olduğu kaydedildi.

• Faroe Adaları'nda 2 kişide koronavirüse rastlandığı bildirildi.

• Finlandiya’da koronavirüs tespit edilen kişi sayısı 40'a yükseldi. Bunların birinin tedavisinin tamamlanarak taburcu edildiği kaydedildi.

• Fransa koronavirüse yakalanan kişi sayısı 1784, hayatını kaybedenlerin sayısı 33, tedavisi tamamlanarak taburcu edilenlerin sayısı ise 12 olarak açıklandı.

• Hırvatistan'da koronavirüs teşhisi koyulan 14 kişi olduğu bildirildi.

• Hollanda'da 382 kişide koronavirüs görüldüğü, 4 kişinin ise hayatını kaybettiği kaydedildi.

• İngiltere'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakası sayısı 382'ye yükseldi. Koronavirüsten 6 kişinin hayatını kaybettiği İngiltere'de tedavisi tamamlanan kişi sayısı ise 18 olarak açıklandı.

• İrlanda Cumhuriyeti'nde 34 kişide koronavirüse rastlandığı belirtildi.

• İspanya'da da yeni tip koronavirüs vaka sayısı 1695'e çıktı. Koronavirüs nedeniyle ölenlerin sayısı 35'e yükselirken, tedavisi tamamlanan kişi sayısı ise 32 olarak açıklandı.

• İsveç'te görülen toplam vaka sayısı 355'e çıktı. Taburcu edilen kişi sayısı ise 1 olarak açıklandı.

• İsviçre'de 3 kişinin hayatını kaybettiği koronavirüsten etkilenenlerin toplam sayısının 491'e yükseldiği bildirildi. Tedavisi tamamlanarak taburcu edilen kişi sayısı ise 3 olarak açıklandı.

• İtalya'da koronavirüs nedeniyle ölenlerin sayısı 631'e yükseldi. Kovid-19 bulaşanların sayısı 10 bin 149'a çıktı. Taburcu edilen kişi sayısı ise 724 olarak açıklandı. Ülkede iki hafta önce patlak veren Kovid-19 salgını nedeniyle bilanço ağırlaşmaya devam ediyor.

• İzlanda'da 81 kişide koronavirüs görüldüğü, 1 kişinin ise taburcu edildiği kaydedildi.

• Kuzey İrlanda'da ilk yeni tip koronavirüs (Kovid-10) vakası tespit edildi.

• Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) ilk koronavirüs vakasına rastlandı. Bu kişinin Almanya'dan gelen 65 yaşındaki bir kadın turist olduğu açıklandı.

• Kuzey Makedonya'da 7 kişide korovanirüs tespit edildi.

• Letonya'da 8 kişide koronavirüse rastlandığı kaydedildi.

• Lihtenştayn'da 1 koronavirüs vakasına rastlandı.

• Litvanya'da 3 koronavirüs vakasının tespit edildiği açıklandı.

• Lüksemburg'da 5 kişide koronavirüs vakasının görüldüğü kaydedildi.

• Macaristan'da 9 kişide koronavirüse rastlandı.

• Malta'da 5 kişide koronavirüs görüldü.

• Manş Adaları'nda (Channel Islands) görülen koronavirüs vaka sayısı 1 olarak açıklandı.

• Moldova'da 3 kişide yeni tip koronavirüs görüldü.

• Monaco'da yeni tip koronavirüse yakalanan kişi sayısı 1 olarak açıklandı.

• Norveç'te 400 koronavirüs vakası görüldü. Taburcu edilen kişi sayısı ise 1 olarak açıklandı.

• Polonya'da 22 kişide koronavirüse rastlandı.

• Portekiz'de 41 koronavirüs teşhisi konulan hasta olduğu bildirildi. Ayrıca Portekiz Havayolları TAP, Kovid-19 nedeniyle mart ve nisan aylarında bin uçuşunu iptal ettiğini duyurdu.

• Romanya'da Kovid-19 vaka sayısı 25'e ulaştı. Taburcu edilen kişi sayısı ise 3 olarak açıklandı.

• San Marino'da 51 kişide koronavirüs bulunduğu, 2 kişinin ise hayatını kaybettiği belirtildi.

• Sırbistan'da 5 kişide koronavirüse rastlandığı açıklandı.

• Slovakya'da 7 kişide koronavirüs görüldü.

• Slovenya'da koronavirüse yakalanan kişi sayısı 31 olarak açıklandı.

• Ukrayna'da 1 kişide koronavirüs tespit edildi.

• Vatikan'da 1 kişide koronavirüs görüldüğü kaydedildi.

• Yunanistan’da 89 kişide koronavirüse rastlandı.

GÜNEY AMERİKA KITASI

• Arjantin'de 19 koronavirüs vakasına rastlandığı, 1 kişinin hayatını kaybettiği açıklandı.

• Bolivya'da 2 yeni tip koronavirüs vakası görüldü.

• Brezilya'da koronavirüs tespit edilen kişi sayısının 31'e yükseldiği kaydedildi.

• Ekvador'da 15 kişide koronavirüs tespit edildi.

• Fransız Ginesi'nde 6 kişide koronavirüs görüldü.

• Kolombiya'da 3 kişide koronavirüse rastlandığı kaydedildi.

• Paraguay'da koronavirüs görülen kişi sayısı 5 olarak açıklandı.

• Peru'da 11 kişinin koronavirüse yakalandığı açıklandı.

• Şili'de 17 kişide koronavirüse rastlandı.

KUZEY AMERİKA KITASI

• ABD’de, 1025 kişide koronavirüs görüldüğü kaydedildi. Öte yandan, ABD'de koronavirüsten 28 kişinin hayatını kaybettiği, 8 kişinin ise tedavisinin tamamlanarak taburcu edildiği açıklandı.

• Dominik Cumhuriyeti'nde 5 kişide koronavirüs görüldüğü kaydedildi.

• Jamaika'da yeni tip koronavirüs görülen kişi sayısı 1 olarak açıklandı.

• Kanada’da 93 kişide koronavirüs görüldüğü, 1 kişinin öldüğü, 8 kişinin ise tedavilerinin tamamlanarak taburcu edildiği bildirildi. Koronavirüs salgını konusunda Ontario ve British Columbia bölgelerinin başı çektiği açıklandı.

• Kostarika'da koronavirüs bulaşan kişi sayısı 9 olarak açıklandı.

• Martinik'te 3 kişide koronavirüs görüldü.

• Meksika'da 7 kişide koronavirüs vakası görüldüğü, 4 kişinin taburcu edildiği kaydedildi.

• Panama'da koronavirüs görülen kişi sayısı 8 olarak açıklandı.

• Saint Barthelemy'de 3 kişide koronavirüse rastlandı.

• Saint Martin'de 2 kişide koronavirüs bulunduğu bildirildi.

OKYANUSYA KITASI

• Avustralya hükûmeti, Diamond Princess gemisinden tahliye edilen yolcular da dahil olmak üzere toplamda 107 koronavirüs vakasına rastlandığını açıkladı. Bunların 21'inin tedavisinin tamamlanarak taburcu edildiği kaydedildi. Hayatını kaybedenlerin sayısı ise 4 olarak açıklandı.

Öte yandan, "Diamond Princess" adlı yolcu gemisinde virüse yakalandıktan sonra Avustralya’da tedavi altına alınan 78 yaşındaki bir erkek hastanın hayatını kaybettiğini açıklandı.

• Yeni Zelanda'da 5 kişide yeni tip koronavirüs tespit edildiği açıklandı.​
You do not have permission to view link Giriş yap veya üye ol.
 
erotik film izle hdd dolum
Üst