vBulletin Postbitte postbit_legacy gösterme anlatımı

BrCoder

Administrator
Administrator
Katılım
4 Nis 2018
Mesajlar
84
Beğeniler
1
Puanları
8
Ad Soyad
Meslek
Yaş
Selam arkadaşlar admin panele girin => Temalarda Ara’yı postbit_legacy yazın aramaya evet diyiniz


vBulletin postbitte konu sayısı ne işe yarar?
vBulletin forumlarınızda, konu içlerinde postbit bölümünde belirli bilgiler bulunur. Forum içersinde açılan konular ve mesajlar postbitte sadece Mesajlar: XX şeklinde görüntülenir. Bu plugin sayesinde konu ve mesaj sayısını ayrı ayrı göstereceksiniz. (Örnek: Mesajlar: XX – Konular: X)

vBulletinde postbiti nasıl bulacağım, yeri nerede?
Postbit, tema ayarlarında bulunmaktadır. Admin Kontrol Paneli –> Stiller & Temalar –> Temalarda ara bölümüne: postbit (yatay profil alanı) veya postbit_legacy (dikey profil alanı) yazarsanız listede karşınıza gelecektir.

Konu içine konu sayısını nasıl eklerim?
Öncelikle yukardaki yolu izleyerek postbit veya postbit legacy temasına giriş yapalım.

Aratalım;

$post[posts]​
Hemen altına ekleyelim:Konular: $post[threads]​
Tema düzenlemelerimizi tamamladık. Şimdi konu sayısını gösterebilmek için ufak bir plugin var. Onu ekleyeceğiz. Ekten plugin’i indirebilirsiniz.

Bu plugin’i nasıl kuracağım?
Admin Kontrol Paneli –> Ürün Yöneticisi –> Plugin yükle indir –> kısmından size verdiğimiz konu.xml dosyasını içeri alabilirsiniz.

konusayisi.xml


vet vBulletin’e yeni başlayanlar şablon aramada genellikle zorlanır hatta bulamazlar. Haliyle rahatsız edici bir durum. Şahsen bende vBulletin forumu ilk kullanmaya başladığım zamanlarda bir türlü şablonlara nasıl ulaşacağımı bilmiyordum. Hem yazılı hemde resimli olarak anlatayım.. Öncelikle admin panele girin => Temalarda Ara’yı seçin o kısımda bir boşluk çıkacaktır oraya “postbit_legacy” yazın. Yada siz hangi şablonu aramayı istiyorsanız o şablonun adını yazın..
 
erotik film izle hdd dolum çaycuma satılık daire
Üst