WM - de Ticaret Yaparken Nelere Dikkat Ediyorsunuz?

Admin

Administrator
Yönetici
Administrator
Katılım
30 Eki 2016
Mesajlar
6,286
Beğeniler
10
Puanları
18,020
Konum
Zonguldak
Ad Soyad
Turhan Karabulut
Meslek
Emlak
Yaş
45
Selam Aslında bu konu kalıplaşmış cümleler ile dolu olacaktı ve wmliz.net sitesinin tozlu raflarında kaybolup gidecekti.Bunun yerine sizlere de sormak istedim.Zira her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır derler.

Önce kendi yönetimlerimi anlatarak başlıyorum.

Ticaret yaptığım üye de incelediğim özellikler

  1. Ticaret yaptığım kişinin üyelik yılı
  2. Ticaret yaptığım üyenin ticari puan sayısı
  3. Ticaret yaptığım üyenin ban cezası geçmişi
  4. Ticaret yaptığım üyenin forumda ki aktifligi
  5. İletişim numarası
  6. Ticaret yaptığım kişinin konusuna diğer üyeler tarafından yazılan referans mesajları

SIRASIYLA İNCELEYELİM

1-Ticaret yaptığım kişinin üyelik yılı

Yıl konusu aslında çok önemlidir.Zira wmliz.net gibi bir platformda uzun süre üye olarak kalan bir kişinin karakteri, ticari ahlakı ve sosyal çevresi gibi birçok konu da size fikir verir.

Burada önemli olan nokta forumda dolaşırken birden bir üye dikkatinizi çekti.Örnek olarak 2007 yılında üye olmuş ve 0 ticaret ile 50 adet de mesajı var.İncelediginiz üyenin nick de değiştirilmemiş.Büyük ihtimalle nick değişimi yapılmadı ise bu üyelik çalınmıştır.Bu üyeliklerin nasıl çalındığı biliniyor ve gerekli önlemler alınıyor.Bu açıdan detaya girmeye fazla gerek yok.

2-Ticaret yaptığım üyenin ticaret puanı

Ticaret puanı çok önemli bir hususdur.1 üye düşünün üyeliğin ilk ayında habire link alıyor.5 yada 10 lira dan onlarca ticaret puanı topluyor ve 3 ay sonra soluğu web money bölümünde alıyor sizce normal mi?

Ticaret yaptığınız kişinin belli bir ticari istikrarı olmasına dikkat ediniz.Mesela php script işi vereceksem iş verdiğim kişinin ticaret puanları genel de bu yönde olmalıdır.100 tane link almış birine ticaret puanı fazla diye php script kodlama işi vermek tuhaf olmaz mı?

3-Ticaret yaptığım üyenin ban cezası geçmişi

Arkadaşlar ticaret yapacağınız üyenin ban ceza geçmişi şu açıdan çok önem arz ediyor.Malumunuz forumda bir üyeyi mağdur eden kişi mağduriyeti giderdiğinde ban cezası kalkıyor ama aldığı ban cezası üyelik geçmişinde görünüyor.

Sizce üyelik geçmişinde birçok üyeyi mağdur ettiği görülen kişi sizi mağdur etmemiz mi?

4-Ticaret yaptığım üyenin forumda ki aktifligi

Ticaret yaptığınız üyenin forum da ki aktifliği ticaret yaptığınız kişiye ulaşma da kolaylık sağlar.Telefon, skype, washapp hatta ev yada iş adresine kadar forum da ki üyelerden öğrenme imkanı bulursunuz.

5-İletişim numarası

Bu konu da kulağıma çok şey geldi.Arkadaşlar direk yazıyorum. 2017 yılında ticaret yaptığınız kişi size telefon numarasını vermemek için çeşitli mazaretler sunuyorsa ticaret yapmadan önce iki kere düşünün derim.

6-Ticaret yaptığınız kişinin konusuna diğer üyeler tarafından yazılan referans mesajları

İddia ediyorum forum da d olandırıcılıkdan ban cezası alan kişilerin geçmişte satış yaptıkları konuları inceleyin verdikleri hizmet üzerine onlarca olumlu yorum vardır.Oysa ki bu yanlıştır.Arkadaşlar hizmet yada ürün satın alırken ticaret yapmayı düşündüğünüz kişinin satış konusuna geçmiş de olumlu yorum yazanlardan birr kaçına mesaj atarak hala aynı fikir de olup olmadıklarını sorunuz.Emin olun aldığınız cevaplar sizi büyük bir felaketten kurtarabilir.

Elbette ki verdiğim örneklerde işini layıkıyla yapan her üyeyi tenzih ederim.Evet üstadlar benden bu kadar.15 yıldır internet dünyasında bu taktikleri uygulayarak bir kez bile d olandırılmadım.Peki ya sizin wmliz.net de bir üye ile ticaret yaparken dikkat ettiğiniz hususlar neler?Bu konu da sizlerin de vereceği bilgiler yeni ve eski üyelere çok yardımcı olacaktır.
 
erotik film izle hdd dolum
Üst