WMLİZ.NET Forum Kuralları - Lütfen Okuyunuz

Admin

Administrator
Yönetici
Administrator
Katılım
30 Eki 2016
Mesajlar
6,219
Beğeniler
10
Puanları
18,020
Konum
Zonguldak
 1. Herkesin üye olduktan sonra bu kuralları dikkatlice okumasını tavsiye ederim. Bu tarihten sonra kurallar dikkatlice ve insiyatif hakkı olmadan herkese uygulanacaktır.
 2. 1-) İyinet webmaster forumlarından konu açarak, mesaj yazarak ve ya özel mesaj ile bir üye başka bir üyeye hakaret etme hakkına sahip değildir. Ceza = 3 gün uzaklaştırma
 3. 2-) İyinet webmaster forumlarında hiç bir üye iyinet gibi kaliteli bir webmaster forumunu sitelerinin ve ürünlerinin reklamlarını ve affiliate linklerini yaymak amacıyla kullanma hakkına sahip değildir. Ceza = 3 gün uzaklaştırma
 4. 3-) Flood ardarda mesaj yazmaktır ve konuyu üste çıkarma amaçlı yapılmaktadır. Bu olay forum düzenini bozduğu için flood yapmak yasaktır. (2 mesaj ardarda bazı durumlarda hoş görülebilir.) Ceza = 1 gün uzaklaştırma. Tekrarında ise Ceza = 1 hafta uzaklaştırma.
 5. 4-) Aynı konuyu farklı kategorilerde aynı şekilde veya bir kaç yerini değiştirerek açamazsınız.(Bazen hatalı konu açmalar olabiliyor bu durumda yeni konu açmak yerine rapor tuşuna basıp moderatörleri uyarmanız yeterlidir.) Ceza = 1 gün
 6. 5-) Konulara kullanıcıyı uyarma amaçlı mesaj atamazsınız. Bunun yerine konu ile alaklı cevap verirken mesajınızı herhangi bir yerinde kullanıcıyı uyarabilirsiniz. Cevap vermeyecekseniz rapor tuşunu kullanabilirsiniz. İlk kez yapıldığında uyarı alırsınız 2. kez tekrarlandığında ise Ceza = 1 gün
 7. 6-) Herhangi bir satış hakkı kendisine ait olmayan bir yazılımı ve ya siteyi satmaya çalışmak dolandırıcılık kapsamına girmektedir ve üye uyarılmaksızın süresiz olarak uzaklaştırılır.
 8. 7-) Üyenin yazdığı yazı, verdiği link ve üyeleri yönlendirdiği tüm mesajlar kendisine aittir. Herhangi yasal bir işlem uygulanacağı zaman üye kendi mesajından sorumludur. Bu yüzden mesaj yazarken veya konu açarken 2 kere düşünülmesi gerekir.
 9. :cool: İyinet webmaster forumunda ******* işlemler yapmak, satış yapmak ve paylaşım yapmak yasaktır. ***** (xyz) ile ilgili her türlü paylaşım yasaktır. Bu yasağa uymayan kullanıcılar süresiz olarak uzaklaştırılacaktır.
 10. 9-) Konu başlıklarının ve metinlerinin tamamının büyük harfle veya bold olarak yazılması yasaktır. Bu kurala uymayan üyeler 2 kez uyarılır tekrarı halinde 1 hafta süreyle forumdan uzaklaştırılır. Ayrıca mesajlarda düzgün türkçe kullanılması İrc ve Msn gibi dillerde mesajlar yazılmaması konusunda önem gösterilmesini rica ediyoruz. Konu başlıklarını konunun içeriğini ifade eden şekilde seçmeniz gerekiyor. Konu ile alakalı olmayan başlıklar silinebilir. Buna yapılan itirazlar göz önüne alınmaz.
 11. 10-) Konulara ilgisiz mesajlar yazmak, ilgilenmediğiniz konularda konu dışı yorumlarda bulunmak ve özellikle satış konularında alıcı değil iseniz konuyu dağıtacak yorumlar yazmak kesinlikle yasaktır. Eğer bir konunun uygunsuz olduğunu düşünüyorsanız konuya yorum yapmak yerine report tuşunu kullanmanızı öneririz.
 12. 11-) Forumda yer alan tüm kategorilerde geçerli olmak üzere herhangi bir argo,küfür,hakaret kelimesi içeren URL paylaşmak yasaktır.Site ve domain satışlarında bu kurala uymak zorunludur.
 13. 12-) Forumda yer alan İSİM SOYİSİM kısmına kişisel ileti, site ismi v.b yazmak kesinlikle yasaktir. Bunu yapan kişiler önce 10 ceza puanı alacak, daha sonra da devam edilirse 3 gün süreyle uzaklaştırılacaktır.
 14. 13-) Forumda yer alan itibar puan sistemini kişisel sorunlarınızı öne atarak kullanmak yasaktır. Bu kullanımların şikayeti sonrası forumdan uzaklaştırılırsınız.
 15. 13a-) 13.maddeye bağlı olarak şikayetlerinizi forum yetkililerimize "özel mesaj" ile ulaşarak yapmanız rica olunur, şikayet bölümünde bu tür konular açılması yasaktir.
 16. 14-) Kategorisi bulunduğu halde konularınızı Geyikhane ve Söz sende kısmına açmanız sonucunda 10 ceza puanı alırsınız. Tekrarı halinde forumdan 3 gün süreyle uzaklaştırılırsınız.
 17. 15-) Forumdaki satış konularını baltalamak ve/veya dalga geçme maksatlı mesaj göndermek yasaktır. Yapılması halinde ceza puanı, tekrarinin ardındanda 5 gün uzaklaştırma alırsınız.
 18. 16-) Bir üyenin birden fazla kullanıcıyla girmesi yasaktır. Ana hesap 2 gün, multi hesap sınırsız uzaklaştırma alır.
 19. 17-) Başka webmaster forumlarının veya webmaster içerikli forumların reklam ve tanıtımını yapmak, başka webmaster forumları ile ilgili duyuruları yayınlamak yasaktır. Yapılması halinde 3 gün uzaklaştırma alırsınız.
 20. 1:cool: Yukarıdaki kurallarda yer almamasına rağmen genel ahlak ve etik kurallarına ters düşen davranışlarda bulunan üyelere ceza verilir. Forum içerisinde taciz edici, sıkıntı verici ve rahatsız edici davranışlarda bulunmak yasaktır. Uzaklaştırma cezası verilir.
 21. 19-) Türkiye Cumhuriyeti'ni bölecek, aşağılayacak, suçlayacak yazılar yazan kişilerin üyelikleri süresiz olarak uzaklaştırılır. Ayrıca bu kişilerle ilgili tüm bilgiler, gerekli adli ve idari mercilere verilecektir.
 22. 20-) Forum içinde siyasi görüş bildirmek, siyaset ve dinle ilgili tartışmalara girmek, propoganda yapmak kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayan kullanıcılar, minimum 1 hafta olmak üzere siteden uzaklaştırılırlar.
 23. 21-) Forum içerisinde "çok acil yardım", "lütfen yardım edin" başlıklı konuların açılması yasaktır. Aksi halde konu silinir ve tekrarlandığı halde üye 1 gün uzaklaştırma cezası alır.
 24. 22-) Forumumuzda müstehcen yazılar yazmak müstehcen resimler vermek yada link vermek kesinlikle yasaktır aksini yapanların derhal yazı yazma yetkileri alınacaktır. Tekrarlandığında uzaklaştırma cezası verilecektir.
 25. 23-) Üye olurken ahlaksız isim seçmek, imzalara siyasi amaçlı yazılar, reklam yapmak yasaktır. Resim olarak kesinlikle açık yada politika ilgili bir resim olmamalı ve kesinlikle bir partinin simgesi olan logolar kullanılmamalıdır. Aksi halde üyeliğiniz silinebilir. Bu ilk defa olmuş olsa bile sadece adminlerin takdirine kalmış bir şeydir.
 26. 24-) Yöneticiler, yazılan yazının konusuyla ilgili olmayan bir bölümde yazıldığına karar verirlerse yazıyı uygun bölüme aktarır veya silerler. Bu nedenle itiraz türü yazıların da silinmesi veya cevaplandırılması yönetici yetkisindedir
 27. 25-) Bu forum gönüllü katılım anlayışıyla fikir alışverişinde bulunulması, sohbet ve paylaşım için kurulmuştur. Amaç dışı kullanılmaması gerekmektedir ve aynı zamanda yasaktır.
 28. 26-) Forum kurallarına uymayan katılımcıların foruma yazı yazması engellenecektir. Bu işlem ihtar verilmeden de yapılabılır.
 29. 27-) I-Trader sistemi 10,00 TL ve üstü ticari eylemlerde kullanılır. Bu miktarın altındaki işlemler için ticaret bildirimi yapmak kesinlikle yasaktır. Bu kurala uyulmaması durumunda 1 günlük ban veya uyarı verilir tekrarı halinde uzun süreli ceza verilir.
 30. Ceza bilgileri:
 31. X gün süre ile uzaklaştırma bulunan maddelerin devamı halinde uzaklaştırma süresi uzar. X gün x 2 şeklinde ceza alırsınız. 3.tekrarında ise forumdan sürekli olarak uzaklaştırılırsınız.
 32. Önemli UYARI
 33. 5651 Sayılı Kanun’un 8. maddesine ve T.C.K’nın 125. maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
 34. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan “yer sağlayıcı” olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü YOKTUR!Bu sebeple, sitemiz “uyar ve kaldır” prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, BURADAN bize ulaşabilirler.
 35. Buraya ulaşan talep ve şikayetler Hukuk Müşavirimiz tarafından incelenecek, şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır.Ayrıca, mahkemelerden talep gelmesi halinde hukuka aykırı içerik üreten ve hukuka aykırı paylaşımda bulunan üyelerin tespiti için gerekli teknik veriler sağlanacaktır.Sitemiz üzerinden yapılan satış ilanları sadece firmalar için olup, kötüye kullanımından doğacak hasarlardan kesinlikle sitemiz sorumlu tutulamaz.
 36. Kurallar sürekli güncellenebilir. Foruma üye olan her kişi, üyelik kurallarini tamamen okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Konu açmadan önce " FORUM KURALLARI " bölümünü gözden geçirin.

Her türlü soru, öneri, memnuniyet, şikayet ve bilgi taleplerinizi iletmek için " MAİL " adresimizi kullanabilir veya "
You do not have permission to view link Giriş yap veya üye ol.
" üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Kurallara Uyduğunuz için Teşekkürler !
 
Üst