Wordpress SSL Sertifikası Kurulumu ve Ayarları Resimli Anlatım

Admin

Administrator
Yönetici
Administrator
Katılım
30 Eki 2016
Mesajlar
621
Beğeniler
15
Konum
Zonguldak
#1
Selam,

Daha önce konu açıldığına dair bilgim yok. Eğer açıldıysa kapatılabilir. Ancak forum üzerinde bazı wordpress kullanıcılarımızın SSL sertifikasını nasıl aktif edebileceği hakkında bilgi alma gereksinimi olduğunu gördüm. Küçük bir anlatım yapmak istiyorum.

Wordpress üzerinde SSL sertifikasını aktif bir şekilde kullanabilmemiz için gerekli olan eklentimizin adı : Really Simple SSL

Eklentiyi kurmak için manuel olarak indirmemiz gerekmiyor. Wordpress admin paneline girdikten sonra ;

Eklentiler > Yeni EkleÇıkan eklenti mağazasında sağ kısmındaki anahtar kelime alanına > Really Simple SSL yazıyoruz ve ilk çıkan eklentiyi yükleyip aktifleştiriyoruz.

Etkinleştirdikten sonra Ayarlar > SSL sayfasına giriyoruz.Yapılandırma kısmında herşey sorunsuz görünüyor ise SSL sertifikanız aktif olmuştur.
NOT : Eklentiyi etkinleştirdikten sonra sizi yönetim panelinden atabilir. Yani çıkış yaptırabilir. Nedeni https protokolü üzerinden yeniden bağlanmasından dolayıdır.
Web sitenizde bazı sayfalarda ssl sorunu olursa Seçenekler kısmına girip 301 htaccess yönlendirmesi yapabilirsiniz.
NOT : Bazı javascript kütüphaneleri https protokolüne izin vermediği için yönlendirme yaptığınız için sayfanızda bozulmalar olabilir. Bu nedenle https düzgün çalışmayan sayfaların kaynak kodlarına girip http:// protokolü üzerinden işlem yapan verileri not almanızı öneririmn.
Seçenek kısmında varsayılan ayarlar aşağıdaki şekildedir.


Web sitenizde https doğru çalışmayan bir sayfanız var mı diye kontrol etmek için "Hata Çözümle" özelliğini aktif edip kaydettikten sonra, "Hata Çözümle" sayfasına giriş yapın. Bu sayfaları o alandan takip edebilirsiniz.


Wordpress SSL kurulumu veya wordpress ile ilgili diğer soru, görüş ve önerilerinizi bize bildirebilirsiniz.
Elimizden geldiğince size yardımcı olmak isteriz...


İyi forumlar...

Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.
 
Üst Alt