Merhaba, tekrar hoş geldiniz!

Bilgi sahibi olanlarla ihtiyaç duyanları buluşturmak, farklı bakış açılarına sahip insanları bir araya getirerek birbirlerini daha iyi anlamalarını sağlamak ve herkesin bilgisini paylaşmasını sağlamak istiyoruz.

Xenforo Google Search Console "position" alanı eksik

Admin

S.E.O
Administrator
Ad Soyad
Turhan Karabulut
Meslek
Emlak
Selam Arkadaşlar, Xenforo Google Search Console "position" alanı eksik, Web sitemi Google'da yayınladıktan sonra bu hatayı aldım.
Daha sonra bunu 2 gün falan araştırdım. Sorunumu çözerken bunun kesin sonuç doğuracağını bilmediğim için, herhangi bir ss veya video kaydı alamadım.
Temadan kaynaklı olduğundan dolayı position değeri veremiyordum her hangi bir şeye.
ve ne kadar doğru bilmiyorum ama şöyle bi çözüm ürettim.
kodların içerisinden manüel olarak position değerini sabit bir şekilde 1 yaptım.
Hata denetim linkinden hatalar gitti :)

Çözüm Sandığım şeyi hata da yapmış olabilirim cahilliğimden. Bunun hakkında bir bilgisi olan yazabilirse mutlu olurum.

PHP:
<!-- -----BU BENİM ESKİ KODUM----
<xf:macro name="crumb" arg-href="!" arg-value="!">
    <li itemprop="itemListElement" itemscope itemtype="https://schema.org/ListItem">
        <a href="{$href}" itemprop="item">
            <span itemprop="name">{$value}</span>
        </a>
    </li>
</xf:macro>
-->

<!-- BU YENİ KOD -->
<xf:macro name="crumb" arg-href="!" arg-value="!" arg-position="1">
    <li itemprop="itemListElement" itemscope itemtype="https://schema.org/ListItem">
        <a href="{$href}" itemprop="item">
            <span itemprop="name">{$value}</span>
        </a>
        <xf:if is="$position"><meta itemprop="position" content="{$position}" /></xf:if>
    </li>
</xf:macro>

Bu sorun temanın kurcalanmış olmasından kaynaklanıyor, daha önceleri de karşılaşmıştık.

Ayrıca arg-position="1" yerine arg-position="{{ 0 }} yazın.
PAGE_CONTAINER
<xf:macro name="crumb" arg-href="!" arg-value="!" arg-position="{{ 0 }}"> Böyleydi
<xf:macro name="crumb" arg-href="!" arg-value="!" arg-position="{{ 1 }}"> Bu Şekil Oldu
Teşekkürler arg-position="{{ 0 }}" yazdım o kod içerisinde fakat google search console üzerinden dogrula diyince yine aynı hatayı veriyor ?

Üst Alt
erotik film izle sex filmleri izle hdd dolum çaycuma satılık daire çaycuma satılık daire - filyos satılık daire