Merhaba, tekrar hoş geldiniz!

Bilgi sahibi olanlarla ihtiyaç duyanları buluşturmak, farklı bakış açılarına sahip insanları bir araya getirerek birbirlerini daha iyi anlamalarını sağlamak ve herkesin bilgisini paylaşmasını sağlamak istiyoruz.

XenGen 2 OG:image Sistemi 1.0.1 Kurulumu Resimli Anlatım

Admin

S.E.O
Administrator
Ad Soyad
Turhan Karabulut
Meslek
Emlak
XenGen 2 OG:images Sistemi
Xenforo 2 için hazırladığım bir eklentiri. Kısaca Open Graph (OG) Ne demektir biraz bahsedelim.
Open graph kısaca sosyal medya üzerindeki site paylaşımlarının nitelikli ve anlamsal hale gelmesini amaçlayan bir uygulamadır.
Facebook internetin her yerine yerleştirdiği beğen, paylaş ve yorum yap gibi uygulamaların ardından 2010 yılında geliştirdiği open graph teknolojisini duyurmuştur.Türkçesi açık grafik protokolü olarak adlandırılan open graph günümüzde milyonlarca websitesi tarafından kullanılmaktadır. Linkedin, twitter, google plus gibi sosyal medya siteleri tarafından dikkate alınmaktadır.
Open Graph Nedir? : Open Graph Nedir? Open Graph Etiketleri ve Open Graph Kullanımı

v65Pbz.png

Eklenti özellikleri
Direk sunucunuza resim yükleyebilir.
Sadece URL ile resim alınabilir.
Resimler istenildiği zaman değiştirip,silinebilir.
Seçenekleri;
Varsayılan resim atanabilir.
istenilen forumlarda kullanılmayabilir.
Yetkileri,
OG:image yönetebilir mi?
URL ile og:image ekelyebilir mi?

Bilgilendirme,
Yüklenen resimler xenforo varsayılan sistemi izin verdiği boyut ve kb olabilir.
URL olarak eklenen resimlerin ek dosyası olmaması gerekir,bir uzantıya sahip olmalı .png .jpg gibi.
URL olarak eklenen resimlerin ziyaretçilerin görebileceği statüde olması gerekli. Aksi durumda facebook v.s resmi görmeyecektir.

Eklenti kurulum
  1. Adım > Ekte bulunan dosyayı çekin
  2. Adım > Dosya içinde çıkan UPLOAD isimli klasörün içerisindekileri FTP aynı isimli klasörler içine atın
  3. Adım > Adminpc >> Eklentiler >> alanında eklenti bulun >> Yükle butonu ile yükleyin
Yetkilendirme;
Admincp >> Gruplar ve izinler >> Kullanıcı grup izinleri >> Yetki verilecek grup >> Genel izinler >> OG:image..
16vELj.png

Adminpc >> Kurulumlar >> XF seçenekleri >> [XenGenTr] OG:Images Seçenekleri

LlADyo.png

16vELj.png

7agDqY.png

P1kD05.png

gr86q5.png

9aoNQ5.png

Üst Alt
erotik film izle sex filmleri izle hdd dolum çaycuma satılık daire çaycuma satılık daire - filyos satılık daire