Yazı Dizisi---Blogunuz İçin Okuyucu Bulma ( 1. Kısım )

Katılım
20 Ara 2020
Mesajlar
5
Beğeniler
0
Puanları
1
Ad Soyad
Meslek
Yaş
Blog yazan herkesin en çok merak ettiği ve istediği şeylerden birisidir,yazdığı yazıları okuyan birilerinin olması. Herkesin yazı yazma amacı farklı olabilir.Kimileri sadece eşleri,dostları için yazarken kimileri yazdığı yazılardan para kazanmak, çok fazla kişiye hitap etmek ister. Kimisi ise düşüncelerini dünyaya duyurmak, belkide yaşadığımız dünyayı çok daha iyi bir yer yapmak için yazar.

Kısacası blog yazmaya başladığımız ilk aylarda amaç. Değerli bulduğumuz fikirleri ve amaçları hiç bir karşılık beklemeden yayınlamak, insanlarda okumak için bir arzu oluşturmaktır. Bu zaman alır. İlk başlarda kimse blogumuzu ziyaret etmez. Bunun sizde hayal kırıklığı yaratmasına izin vermeyin. Yukarıda dediğim gibi bu zaman alan bir süreçtir.

Blogunuz için okuyucu bulmak için gereken bazı kurallar vardır.

1-) Biraz zaman; Dünyanın en zeki insanı sizsiniz. Kansere çare olan bir tedavi yöntemi geliştirdiniz. Bu tedavi yöntemini blog tutarak insanlarla paylaşmaya karar verdiniz. Ancak yazılarınızı kimse okumuyor. Unutmayın internet dipsiz bir kuyudur. İnsanların sizi bulması zaman alır. Sabırlı olmalısınız ve aynı istikrarı devam ettirmelisiniz.

2-) Kaliteli içerik ve iyi bir tasarım; Dünyada blog yazan milyonlarca insan var. Kendinize şu soruyu sorun, insanlar neden bir blogu sürekli takip eder?

İnsanlara benzersiz ve kaliteli bir şeyler vermeye çalışın. Benzersiz içerikler ve kaliteli bir tasarım zamanla sizi diğer bloglardan ayırıp, dikkatleri üzerinize çekmeye yarar. Buda belirli bir okuyucu kitlesine sahip olmanızı sağlar.

3-) Link paylaşımı; Benzersiz bir içerik ve kaliteli bir tasarımın başka bir önemi ise, zamanla başka blogcularında dikkatini çekmek için iyi bir yoldur. Sizinle aynı konuda yazan yada kaliteli ve faydalı içerik sunan başka blogculara bağlantı vermekten korkmayın. Bu zamanla onlarda merak uyandırır ve onlarında sizin blogunuza bağlantı vermesine neden olur. Bir diğer artısı ise sağlam arkadaşlıklar geliştirebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta, rastgele bağlantı vermeyin. Bu sizin kalitenizi düşüreceği gibi okuyucularınız içinde kötü bir tecrübe olacaktır.

4-) Başka bloglara yorum bırakın; Uzun yıllardan beri blog okurum ve hiç bir zaman okuduğum bloga yorum bırakmazdım. Gel zaman git zaman bende blog yazmaya karar verdim, her yeni blogcu gibi nasıl okuyucu bulacağımı ve nasıl tanınacağımı düşünüp durdum. En güzel ve en keyifli yolun ise diğer bloglara yorum bırakmak olduğunu keşfettim. Sürekli takip ettiğim bloglara yorum bırakmaya başladıktan sonra, o sitelerden benim kişisel sayfama ziyaretler gelmeye başladığını fark ettim.

Bunun için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Gelişi güzel yorum bırakmak size itibar kaybettireceği gibi hiç bir zaman okuyucu kazandırmaz. Yapacağınız yorumlarda faydalı olmaya çalışın. Eğer eleştiride bulunacaksanız, yapıcı eleştiri olmasına dikkat edin.Zamanla sitenize gelen bağlantı sayısının ve ziyaretçi sayısının arttığını göreceksiniz.

Düzenleme Tar: 19-12-2020
 
erotik film izle erotik film izle sex filmleri izle hdd dolum çaycuma satılık daire
Üst