Merhaba, tekrar hoş geldiniz!

Bilgi sahibi olanlarla ihtiyaç duyanları buluşturmak, farklı bakış açılarına sahip insanları bir araya getirerek birbirlerini daha iyi anlamalarını sağlamak ve herkesin bilgisini paylaşmasını sağlamak istiyoruz.

Windows Server Dns Recursion Nasıl Kapatılır?

burakk671234

Moderator
Ad Soyad
Burak Karabulut
DNS Recursion özelliğinin aktif olması belirli saldırı tiplerine maruz kalmanıza sebep olacaktır. Bu ataklar “dns amplification attack” grubunda ki saldırılardır. Saldırı sonucu network tarafında performans kaybına sebep olabilmektedir. Bununla birlikte sunucuya gelecek saldırıda trafik değerleride yükselecektir ve bunun sonucunda trafik maliyetleriniz yükselebilir.

DNS Recursion Nasıl Kapatılır?
Adım 1 – DNS Manager
Windows arama bölümüne DNS yazınız ve ilk çıkan araca tıklayınız.

You do not have permission to view link Giriş yap veya üye ol.

Adım 2 – Properties / Ayarlar
DNS Manager ekranında sunucunuza sağ tıklayarak Properties sekmesine tıklayınız.

Adım 3 – Disable Recursion
Ayar ekranında Advanced / Gelişmiş bölümüne tıklayınız. Burada ki listede Disable Recursion seçeneğini işaretleyiniz ve Apply / Kaydet butonu ile kaydediniz.

Adım 4 – Restart DNS
İlgili işlemleri tamamladıktan sonra sunucunuza sağ tıklayarak ALL Tasks sekmesine gelip Restart sekmesine tıklayınız.

Üst Alt
erotik film izle sex filmleri izle hdd dolum çaycuma satılık daire çaycuma satılık daire - filyos satılık daire