Merhaba, tekrar hoş geldiniz!

Bilgi sahibi olanlarla ihtiyaç duyanları buluşturmak, farklı bakış açılarına sahip insanları bir araya getirerek birbirlerini daha iyi anlamalarını sağlamak ve herkesin bilgisini paylaşmasını sağlamak istiyoruz.

Windows Update Güncellemeler Ayarı Nasıl Kapatılır?

Admin

S.E.O
Administrator
Ad Soyad
Turhan Karabulut
Meslek
Emlak
Yerel Hizmet Görüntüle - 4.jpg Yerel Hizmet Görüntüle - 1.jpgyerel-grup-ilkeleri-düzenleyicisi.jpgYerel Hizmet Görüntüle - 2.jpgYerel Hizmet Görüntüle - 3.jpg

Windows Update Güncellemeler Ayarı Nasıl Kapatılır?

Bilgisayar üzerinde kurulu işletim sistemi ne olursa olsun , Windows 10, Windows 8.1 , Windows 7 veya diğer eski sistemlerde Microsoft desteğini verdiği , elini çekmediği sürece yeni güncellemeler gelecektir. Windows Update diğer adıyla Windows Güncelleme asıl görevi , işletim sistemi üzerinde açıkların kapanması , yeni yamalar ile gelebilecek saldırıları engellemek , İşletim sistemi yeni çıkması ile ger bildirimler sayesinde hataların veya donanım ile sürücü arasındaki uyumsuzluğun sorunların giderilmesi gibi işletim sistemi ile ilgili tüm güncellemelerin yapılmasıdır.

Bu konumuzda Windows Update Nasıl Kapatılır? bununla ilgili bilgi vererek nasıl yapılır? bunu anlatmaya çalışacağız. Windows Update genel olarak niye kapatılıyor? Windows Güncellemeler genellikle arka planda güncellemeleri denetleme yaptığı için interneti kotalı olanlar için , kotasının dolmasına neden olabileceği , ayrıca düşük donanımlara sahip ise arka planda çalışacağı için bilgisayar ( pc ) yavaşlamasına neden olabileceği veya illegal işletim sistemi kullananlar varsa güncellemeler ile bilgisayarın kapanmasını engellemek için Windows Update kapatılabilir.

Windows Update Nasıl Kapatılır?
Windows Update Nasıl Kaldırılır? bu soruya biz iki farklı yol ile uygulayabiliriz. Bunun en pratik olanı denetim masası üzerinden kapatabiliriz , diğeri ise Yerel Grup İlkesi Düzenleyicisi üzerinden Windows Update kapatma imkanı vardır.

• Windows Update Denetim Masası Üzerinden Kapatma ;
Bilgisayar > Denetim Masası > Windows Update bu adımları takip ediyorsunuz. veya Bilgisayarınızda herhangi bir klasörü açarak “Denetim Masası\Tüm Denetim Masası Öğeleri\Windows Update” adresini klasör adresine yapıştırarak direk ulaşabilirsiniz.

Ayarları Değiştir

windows-update-nasıl-kapatılır.jpg

Ayarları Değiştir > bu adıma girdik ve şimdi uyarıda dört farklı adım vardır isteğe göre windows update işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

1. Güncellemeleri otomatik olarak yükle ( önerilen )
  2. Güncellemeleri karşıdan yükle , ancak kurma konusunda kararı bana bırak
  3. Güncellemeleri denetle, ancak karşıdan yükleme ve kurma konusundaki kararı bana bırak
  4. Güncellemeleri Hiç bir zaman denetleme ( önerilmez )
yukarıda kırmızı yazılı şıkkı işaretlediğiniz de windows update kapatma eylemini yapmış olursunuz. Güncellemeleri kapatmak aslında iyi bir şey değildir , bilgisayarınızda yamalar ile kapanmadığı için virüslere ve hack olaylarına karşı korumasız kalacaktır.

• Windows Update Yerel Grup İlkeleri Üzerinden Nasıl Kapatılır?
Yukarıda verdiğim metot bazen işe yaramadığı görülmektedir , siz ne kadar güncellemeleri hiz bir zaman denetleme ayarını etkinleştirerek windows güncellemeleri kaldırmak istesenizde bu ayar kendiliğinden bazen açılıyor, yada ben öyle mi algılıyorum nedir bilmiyorum ama genellikle benim en çok uyguladığım metot Windows Update Kaldırma konusunda en çok Grup İlkeler üzerinden kapatıyorum.

win+r tuşlarına birlikte basarak çalıştır penceresini açalım. Çalıştır Penceresine gpedit.msc komutunu yazarak “Yerel Grup İlkeleri Düzenleyicisi” ayarlarını açalım.

yerel-grup-ilkeleri-düzenleyicisi.jpg

• Bilgisayar Yapılandırma
  • Yönetim Şablonları
  • Windows Bileşenleri
  • Windows Update
  • Otomatik Güncelleştirmeleri Yapılandır
bu adımları takip ediyoruz ve sağdaki Otomatik Güncelleştirmeleri Yapılandır ayarın üzerine gelerek açıyoruz , yapılandırılmadı olan ayarı “Devre Dışı Bırak” olarak seçiyoruz Uygulama > Tamam kısmından sonra tekrar win+r tuşlarına basın ve çalıştır penceresine “gpupdate” komunutu yazarak yerel ilkeleri güncelleştiriyoruz.

Böylece Windows Update Ayarını Devre Dışı Bırakma işlemini gerçekleştiriyoruz. Şimdi bu konuda resimli anlatım dışında birde videolu anlatım ile bu işlemin nasıl yapıldığını videoda izleyelim.
Windows Update Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

Youtube Video ;

Windows Update istemcisi Windows 8.1
Aramaya Yerel Hizmet Görüntüle - Yazınız

Windows / Başlat /Sağ Tık/
Denetim Masası\Sistem ve Güvenlik\Yönetimsel Araçlar

You do not have permission to view link Giriş yap veya üye ol.

Son düzenleme:
Üst Alt
erotik film izle sex filmleri izle hdd dolum çaycuma satılık daire çaycuma satılık daire - filyos satılık daire